Безымянный2У серпні місцевим депутатам обіцяли «канікули», тож сесії у цьому місяці не передбачалось. Але розслабитись насправді не вдалося: за розпорядженням міського голови, датованим 16-м серпня, позачергову шістнадцяту сесію запланували на 25 серпня.

Термінові питання – зарплата медикам та працівникам профліцею, решта проектів рішень, що потрапили до переліку, були буденними або ж не потребували спіху.

Не обійшлося й без порушення регламенту, бо графік засідань профільних комісій чомусь був відсутній. Проте обурювались з цього приводу (про що свідчили пости у соцмережах) лише депутати-самооборонівці, мовляв, «за кота у мішку» не голосуватимемо, потрібно ж ознайомитися з проектами, заслухати розпорядників коштів, оскільки йшлося про зміни до бюджету в розрізі розподілу бюджетних грошей.    Врешті-решт, за власної ініціативи зібрались бюджетна, земельна та соціальна комісії (окрім будівельної та регламентної). А відтак, на сесійному засіданні зайвих запитань, як і гострих кутів, не виникало.

Єдине, голова фракції «Самооборона» Юрій Камозін попросив міського голову та секретаря ради на майбутнє дотримуватися регламенту, вчасно надавати проекти рішень та забезпечити візуалізацію земельних ділянок, якщо йдеться про надання чи продаж землі.  

Що стосується терміновості бюджетних питань, то міський голова пояснив: надіялися на кошти з обласного та державного бюджетів, але очікуваний кредитний транш МВФ не надійшов, держбюджет «голий», тож мусимо самотужки, з міського бюджету, погасити по лікарні та профліцею борги по зарплаті за липень та серпень.

Нелегали палять дерево – потерпає усе місто

Незважаючи на умовні канікули, сесія була правочинною – в ній взяли участь 21 депутат із 34-х наявних.

Депутатських запитів було п’ять. Два з них – Юрія Камозіна з «Самооборони»  та Лілії Крайчинської з «Волі» та стосуватися чи не найгострішого нині для Нетішина питання – випалювання деревного вугілля на «піонерці». Першими забили на сполох про цю кризову для екології Нетішина та здоров’я містян ситуацію представники «Самооборони», котрі виставили інформацію у соцмережах та подали до ЗМІ, а також звернулись до органів місцевої влади, губернатора, екологічної інспекції Безымянныйта ін. Та ситуація лише загострюється – містяни душаться від чаду, а кількість бочок для випалювання зростає.

Щодалі назріває більше запитань, відповідей на які поки немає. Зрозуміло, що бізнесмени-шкідники самотужки не працюють, тут налагоджена ціла міні-індустрія. Скажімо, де та чи законно беруть для спалювання деревину? Де дівають відходи? Яка концентрація викидів порівняно з гранично допустимою? Які існують законодавчі підстави для анулювання дозволів на викиди? Врешті, як припинити цей згубний бізнес?

Відтак у запиті фракції «Самооборона» прозвучало прохання створити робочу групу з представників виконавчої влади, депутатів, правоохоронців, екологів, громадських активістів з метою ґрунтовного вивчення проблеми та  припинення екологічного нашестя.

Олександр Супрунюк з цього приводу зауважив: бізнес має бути 13015610_994063197297949_6049347755939664727_nцивілізований, без шкоди для мешканців. Зі слів мера, оскільки «Волею» було зібрано дві сотні підписів громадян, у влади з’явилися підстави для  подальших звернень до прокуратури, поліції, екологічної служби. З відповіді екологів, зокрема, стало відомо, що на «піонербазі» офіційно працюють троє підприємців: Огарко, Гордєєв та Польшин. У кожного з них зареєстровано по три печі, а в дійсності резервуарів для спалювання дерева більше тридцяти. Тож правоохоронцям тут є над чим попрацювати…

Депутатський запит Віталія Сидорука з «Волі» стосувався виділення бюджетних коштів на компенсацію харчування донорів та тих, хто одноразово здає кров, та передбачення грошової допомоги донорам у «День донора». Сергій Вознюк з «Батьківщини» звернувся щодо введення посади інженера з технічного нагляду у штатний розпис управління капітального будівництва. Леонід Онофрійчук з БПП «Солідарність» порушив питання неналежного прибирання санітарної зони річки Горинь, а Роман Кузів з «Волі» вимагав у ЖКО обґрунтування зростання квартплати. Усі запити були підтримані обранцями.

За субвенційні гроші –  ремонт школи та дороги

Депутати затвердили перелік об’єктів, що фінансуватимуться в цьому році за гроші державної субвенції, передбаченої як компенсація ризику населення, що проживає на території зони спостереження. Таким чином, на капітальний ремонт школи №2, а саме заміну вікон на металопластикові та ремонт туалетів очікується  1 792 835 тис.грн., на капремонт дороги по Набережній 757 365 тис.грн., та на  поточний ремонт протирадіаційних укриттів на Лісовій, 4А та Миру, 12А відповідно 199 614 тис.грн. та 83 786 тис.грн.

яяя16Стипендії обдарованим дітям та їхнім наставникам

Місцеві обранці прийняли положення про щорічні стипендії міського голови та міської ради в освіті, спорті та культурі, передбачені для фахівців цих галузей за значні досягнення у виявленні, розвитку творчого потенціалу молоді, за підготовку переможців обласних, всеукраїнських та міжнародних змагань, конкурсів, фестивалів, за активну участь у громадському житті міста тощо. Упродовж навчального року 40 таких стипендіатів отримуватимуть по 600 гривень.
Також, змінами до програми реалізації молодіжної політики, депутати передбачили  фінансування 30 стипендій для обдарованих дітей. Щомісяця протягом навчального року школярі будуть отримувати по 300 гривень.
Відповідно до прийнятого рішення про структуру та загальну чисельність виконавчого комітету міської ради, у складі виконкому шість керівних посад, дев’ять відділів апарату, сім управлінь, відділів, структурних підрозділів, та одинадцять самостійних структурних підрозділів. Загальна чисельність виконавчого комітету – 164,5 штатних одиниць.

Також рішенням сесії було затверджено статут новоствореного комунального медичного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина м.Нетішин».

Безымянный3

Самохіна М.А., голова бюджетної комісії

100 тисяч гривень – за спортивні досягнення

У контексті прийнятих змін до бюджету на заробітну плату та інші витрати професійному ліцею виділили 586 475 тис.грн., медсанчастині 707 956 тис.грн. на заробітну плату за липень та 1 544 178 тис.грн. на серпневу зарплатню. Крім того, 24 500 грн. передбачили на безкоштовне санаторно-курортне лікування учасників АТО, надали 10 тисяч гривень грошової допомоги Катерині Защик, дружині померлого на початку серпня Віктора Защика, учасника антитерористичної операції, та спрямували 100 тисяч гривень на премії олімпійкам – фехтувальниці, срібній призерці Аліні Комащук, легкоатлетці Вікторії Ткачук та їхнім тренерам.

Окремо голосувалося та не було підтримане виділення 419 482 тис.грн. бюджетних коштів на виконання рішення суду зі сплати інфляційних та судового збору на користь приватної фірми «Дамас і ко».

«Революціонери… вашу мать»

Нетішинський мер Олександр Супрунюк (педагог за фахом!) вважає прийнятною таку форму спілкування з депутатами від «Самооборони», які «заважають працювати», тобто хочуть, щоб робота влади була прозорою та відкритою людям.
яяя8Питання порядку денного були розглянуті швидко, тож конфлікту нічого не віщувало. Але у розділі «Різне» слова попросила Марія Панасюк, матір учасника АТО, нині інваліда Андрія Панасюка, котрого самотужки визволяла з ДНРівського полону. Зі слів жінки стало відомо, що депутат обласної ради Іван Гладуняк добився коштів з державного бюджету на квартиру Андрієві, але місцева влада не надто сприяє придбанню житла, тому сім’я ходить по замкнутому колу. У свою чергу, Юрій Камозін уточнив, що на квартиру виділено близько 300 тисяч гривень, або ж 12 тисяч доларів. За законом є умова – житло у розрахунку на одну особу має бути не меншим 40 квадратів. Квартиру можна придбати в новобудові, і саме таку квартиру за 16 тисяч доларів запропонував міський голова пані Марії, ось тільки невідомо, де взялося б додаткових 4 тисячі доларів.

DSC06220Хай там як, але без ремонту така квартира не придатна для проживання, а ремонт зробити сім’я неспроможна. Вторинне житло (квартиру зі старого житлового фонду, придатну для проживання) придбати нема змоги, бо площа однокімнатної буде меншою 40 квадратів, а на двокімнатну не вистачить виділених грошей, оскільки коштуватиме вона від 16 тисяч доларів. Як варіант, Ю.Камозін запропонував внести зміни до програми підтримки учасників АТО, виділити близько ста тисяч гривень з міського бюджету і таким чином закрити питання, придбавши Андрію Панасюку двокімнатну квартиру зі старого фонду.

Мер у відповідь знавіснів, мовляв, гроші хочете ділити, а на рішення попередньої сесії про продаж трьох гектарів землі під  забудову за міським ринком до суду подали?! А це ж були б гроші до бюджету!

Ю.Камозін закликав не спекулювати на цьому питанні, адже депутати, голосуючи, не врахували, що їхнє рішення суперечить генеральному плану міста. Так, мовляв, не рахуючись ні з ким і ні з чим, лише за Януковича забудовували.

Емоції О.Супрунюка вилились нецензурною лексикою та бурхливим переліком власних заслуг у боротьбі проти режиму президента-втікача. Ю.Камозін, у свою чергу, закликав мера не поводитись з депутатами, як зі школярами та тримати емоції при собі…

Руслана ЧЕРНЮК