яяя1

 

Минулого тижня в місті трапилася ситуація, якої досі доводилося уникати у місті, адже рішенням виконавчого комітету міської ради від 28 січня 2016 року № 50/2016 року були визначені офіційні місця для розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на об’єктах благоустрою міста Нетішина.
Таких місць – п’ять: на вулицях Варшавській (у районі житлового будинку № 5), Михайлова (поблизу будівлі № 22), на проспекті Незалежності (у трьох різних місцях – неподалік будівель № 31, 22 та 11).

Так-от, у четвер, 1 вересня, в управління економіки виконкому міськради громадяни звернулися з повідомленням стихійну торгівлю  навпроти торгової точки «Вацак». Як повідомили у відділі з питань торгівлі та підприємництва зазначеного управління, його спеціалістам прийшлося довго вияснити хто здійснює підприємницьку діяльність та чи видавалось погодження для торгівлі та (якщо воно відсутнє) пояснювати, як його отримати.

Представники виконкому міськради наголошують, що мета влади не забороняти суб’єктам господарювання здійснювати підприємницьку діяльність, а робити це у цивілізований спосіб.

Для отримання вичерпної інформації підприємців, бажаючих вести тимчасову торгівелну діяльність у місті, запрошують звертайтися у відділ торгівлі та підприємництва управління економіки виконавчого комітету міської радиза телефоном 3-20-78).

                                                                                                    Довідка

Розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою міста Нетішина здійснюється відповідно до рішення 76 сесії НМР  від 30 липня 2015 № 76/1879 «Про порядок розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою м.Нетішина»

Для отримання погодження суб’єкту господарювання  необхідно визначитися з

  • місцем здійснення торгівлі або надання послуг (узгодити його графічно з КП НМР «Благоустрій»),
  • режимом роботи об’єкту та
  • подати відповідну заяву у центр надання адміністративних послуг (ЦНАП).

 

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької  діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.Розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на об’єктах благоустрою міста здійснюється відповідно до графічних матеріалів із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконаних замовником у довільній формі з прив’язкою до місцевості, погодженого з балансоутримувачем об’єкта благоустрою.

Місця для розміщення тимчасових пересувних споруд для провадження підприємницької діяльності встановлюються рішенням виконавчого комітету міської ради (див. початок матеріалу).

Біля об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг встановлюється однотипна урна для сміття, обов’язки з обслуговування якої покладається на власника об’єкта або орендаря.

Власник об’єкта (або орендар) торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг укладає договір на надання послуг з вивезення побутових відходів з суб’єктом господарювання, який надає такі послуги.

Власник об’єкта торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, у тому числі тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення зобов’язаний здійснювати утримання об’єкта благоустрою відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», рішення сорок восьмої сесії Нетішинської міської ради VI скликання від 30 жовтня 2013 року № 48/1055 «Про Правила благоустрою на території міста Нетішин» самостійно або може брати пайову участь в утриманні об’єкта благоустрою, у обсязі визначеному рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

Розміщення пересувних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності (лотків, палаток, наметів, холодильного та іншого обладнання, облаштування будь-яких інших об’єктів торгівлі для продажу морозива, безалкогольних напоїв, інших продовольчих та непродовольчих товарів, тощо) здійснюється за погодженням із виконавчим комітетом міської ради (далі – погодження).

Подання заяви із доданими документами та видача погодження  здійснюється через центр надання адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради відповідно до регламенту центру надання адміністративних послуг, затвердженого рішенням Нетішинської міської ради, за формою згідно з додатком 3 до цього порядку.

До заяви додаються:

– копія реєстраційного документа, що містить відомості про юридичну особу або її відокремлені підрозділи, або фізичну особу-підприємця;

– асортимент товару, що реалізовуватиметься (для суб’єктів господарювання, що здійснюють торгівлю продуктами харчування та напоями);

– копія договору на надання послуг з вивезення побутових відходів, укладеного із суб’єктом господарювання, який надає такі послуги;

– графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив’язкою до місцевості, погоджена балансоутримувачем (власником) або орендарем пляжу, парку, скверу, іншого місця масового відпочинку громадян.

.Погодження надається протягом 3-х робочих днів з дня отримання від адміністратора центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради заяви суб’єкта господарювання, за формою згідно з додатком 2 до цього порядку.

Торгівля на території пляжів, парків, скверів, інших місць масового відпочинку громадян алкогольними та слабоалкогольними напоями не допускається.

Відділ торгівлі та підприємництва
управління економіки виконавчого комітету міської ради

за матеріалами сайту міськради