77_bigГлум над дітьми. 

Те, що міська влада хоче демонтувати центральний дитячий майданчик – давно вже не новина. В дітей забрати найлегше, як і підсунути погану цукерку в блискучому фантику.

Відштовхуючись від чуток, бо офіційної інформації ніде не було, в місцевих ЗМІ та в соцмережах неодноразово порушувалося питання ймовірного перенесення чи демонтажу найбільшого та найдорожчого в місті майданчика. Судячи з опитувань, більшість нетішинців не поділяють думки влади, більше того, вважають, що такий майданчик потрібен, бо аналогів йому в місті немає. Єдине побажання, яке звучало від містян – це здійснення капітального ремонту дитячого містечка, яке за десяток років добряче зносилося.

Нетішинці просили відремонтувати

Більш як 10 років тому «Казкове містечко» дісталося нетішинській дітворі у подарунок – від корпорації ТВЕЛ та компанії «Енергоатом» з нагоди пуску 2-го енергоблока ХАЕС. І саме на проспекті Курчатова воно було встановлене невипадково – для зручності всіх маленьких містян, яких «виросло» на майданчику вже декілька поколінь. Зачувши, що найбільшого, найдорожчого, найфункціональнішого та найзатребуванішого містечка на центральній алеї по Курчатова влада «не бачить», батьки помітно обурилися та із закликами отямитись прохали відремонтувати дитячу оазу.

Враховуючи побажання містян, у травні цього року на 11-й сесії міської ради від фракції «Самооборона» був поданий депутатський запит з викладеними аргументами на користь проведення капітального ремонту згаданого майданчика. Депутати підтримали запит, було створено комісію, яка після обстеження ігрового комплексу вирішила: провести поточний ремонт окремих елементів, заміну аварійних конструкцій, які не підлягають ремонту та виконати роботи з фарбування.

майданчик1Фарбоокозамилювання

Вже в першій декаді серпня балансоутримувач майданчика – комунальне підприємство «Благоустрій» взялося за повне перефарбовування «Казкового королівства», яке візуально помітно оновилось та заяскравіло. Але, люби, небоже, правду, ремонтом там і не пахло. Навіть дерев’яні перила на гірках та пісочницях, які струхлявіли та відпали, ніхто не заміняв. А фарбували містечко «спеціальною дитячою» фарбою, страшенно їдкий запах якої навіть за два тижні не міг до кінця вивітритися. До того ж, фарба довго не сохла і навіть досі липне до одягу, а на гойдалках вона взагалі витерлась дитячими штанцями та спідничками. Зате піару було! Все місто гуло про потужне перефарбовування дитячого комплексу, неначе комунальники подвиг зробили.

Майданчик перенесуть в неіснуючий парк?

Та фарбуванням лише приспали пильність містян, бо знову зайшла мова про демонтаж дитячого містечка чи перенесення його деінде, тому, напевно, й так званий ремонт був бутафорним.

Навесні в місто просочувались різні чутки, в тому числі й про демонтаж, і про те, що міський голова воліє перенести майданчик у парк за міську раду. В даний час готується проектна документація на реконструкцію проспекту Курчатова, в якій «Казкове королівство» мов корова злизала.

У нещодавньому інтерв’ю для місцевого телебачення начальник КП «Благоустрій» Іван Романюк сказав, що наразі міський голова планує перенести майданчик з Курчатова у майбутній парк, нині лісовий масив за «Банькою» (по Незалежності, Будівельників, Набережній). А на теперішньому місці, можливо, встановлять невеличкий майданчик для найменших дітлахів.

Що нам готує «влада лісорубів»

Гадаємо, нетішинці тільки «за» цивілізовано облаштовані для дозвілля місця. Але де шукати логіку, коли

діючий дитячий комплекс воліють забрати у нікуди? І чи думав хтось над тим, що з нього залишиться після демонтажу? Чи знайде мер гроші у бюджеті, щоб закупити нове «Казкове королівство» замість з його волі потрощеного?

Є й інші моменти, які не втішають. Лише місяць тому по всьому місту хаотично, абиде і абияк, деякі прямо під колеса автомобілів, розкидали окремі дитячі ігрові конструкції: гірки, гойдалки, качалки на пружинах. Вже за два тижні користування гойдалки почали підозріло рипіти, качалки неробочі – з них вилетіли болти. Дітям там бавитись небезпечно, конструкції ніхто не обслуговує.

майданчик3Про «парк», де «будуть дитячі розваги». Там, за першим гуртожитком, вже є дитячий майданчик, до речі, ще року не минуло, як встановлений. Пліч-о-пліч з майданчиком сміттєві контейнери, сморід з  яких виїдає очі. Дітей туди ходить небагато, більше – сторонніх відвідувачів. Плачевну картину доповнюють повиривані дошки на гірці, повикручувані «добрими дядями» болти, земля встелена пляшками, одноразовим посудом, використаними серветками, людські випорожнення прямо на крутілці. Мотузковий парк, розташований поруч, у міжсезоння потерпає від вандалів.

Іще. Майданчик на Курчатова має велику площу – приблизно 20 на 20 метрів. За «Банькою»- горбиста місцевість з густими деревами. Дерева вирубають і на горбі облаштують майданчик? А що ж тоді від «парку» залишиться, окрім назви? Можливо, наша іногородня влада діє за принципом: «А після мене хоч потоп?». То нетішинці навряд чи хочуть «потопу»…

Руслана ЧЕРНЮК

майданчик5 майданчик4