У Кабінеті міністрів України пропонують українцям ряд практичних порад, як заощаджувати на комунальних платежах, живучи при цьому з комфортом

Як можна економити на комунальних платежах
 Енергомодернізація житла – єдиний правильний шлях менше платити за комунальні послуги, пише сайт teplo.gov.ua.

На комунальних платежах можна економити від 40% до 70%. Для цього є щонайменше п’ять способів:

– Утепливши будинок, можна досягти економії у сплаті комуналки до 50%.
– На 15% менше можна платити, якщо замінити старі вікна на енергоефективні.
– Лічильник тепла дає змогу родині заощадити 20% сімейного бюджету. Якщо встановити ще регулятор на радіатор, економія буде ще відчутнішою.
– Енергозберігаючі лампочки і датчики руху в сукупності дають змогу на 70% менше платити за електроенергію.
– Ощадливе використання води, правильне користування побутовими приладами – ще одна можливість економити домашній бюджет.
– Українці мають можливість утеплити будинки до зими, замінити старий газовий котел на ефективніший, встановити лічильник на воду чи опалення за кошти держави – завдяки Урядовій програмі з енергоефективності, яка в народі отримала назву «теплі кредити».

Це безповоротна грошова державна допомога населенню України. Її надають державні банки – «Ощадбанк», «Укргазбанк»,«Укрексімбанк» – у розмірі:

– 20% безповоротної допомоги – на заміну газових котлів для населення.
– 35% – для фізичних осіб на впровадження енергоефективних заходів (утеплення будинків, заміну вузлів обліку води та теплової енергії, встановлення вікон).
– 40% – для ОСББ та ЖБК, як юридичних осіб, для проведення термомодернізації. Якщо у складі таких об’єднань є субсидіанти, то таке ОСББ чи ЖБК безповоротно отримає відшкодування до 70% коштів на проведення енергоефективних заходів.

Громадяни мають можливість отримати часткову компенсацію на енергоефективні заходи не тільки з державного бюджету, а й додатково (15-20%) з обласних та міських програм. Уряд об’єднав зусилля з ОДА та містами і запустив місцеві програми співфінансування заходів з енергозбереження для населення, що дає змогу людям отримати більший розмір допомоги.

Як можна економити на комунальних платежах - фото 1

Підвищення кінцевих цін на енергію вплинуло на поведінку споживачів. Люди переконалися, що

економити – це вигідно. За 2014-2015 роки населення стало споживати на 30% менше газу. Відповідно, зменшилися обсяги необхідного імпорту палива і знизився тиск на курс обміну гривні. А бездотаційна ціна газу та тепла робить окупними проекти енергоефективності. Цей шлях пройшли всі країни ЄС.

Наші східноєвропейські сусіди (чехи та поляки) після повалення комуністичного режиму в 1990-х опинилися у схожих умовах: низький рівень життя, проблемний енергетичний сектор, ринкові ціни на енергоносії. Сьогодні ці країни за ефективністю використання теплової енергії в оселі випереджають Австрію чи Бельгію.

Україна, хоч із запізненням у двадцять років, теж розпочала масштабні зміни в енергетичному секторі. І вони неодмінно забезпечать добробут українцям і українській державі.

Як можна економити на комунальних платежах - фото 2