Tree and money to balance scales. Isolated on white background

Якщо дії місцевої влади спрямовані на користь нашого міста – ми тільки «за». Але якщо бачимо, що ніхто не дбає про завтрашній день, що у влади чешуться руки повирубувати місцевий ліс, який ріс тут десятки, і навіть сотні років, що їй наплювати на тутешні пам’ятки давнини, і думка громади нікого не цікавить, то спостерігати за всім цим, склавши руки, не можемо і не будемо.

3 га базарДепутати голосували з закритими очима?

 

У липні, на 15-й черговій сесії міської ради майже одноголосно (не проголосувала тільки фракція «Самооборона»), було прийняте рішення про продаж з аукціону 3-х гектарів землі в лісовому масиві за ринком.

Є два пояснення такого рішення. Перше: депутати голосували бездумно, не ознайомившись зі станом речей, бо безвідповідальні. Друге: депутати голосували свідомо, знали за що, але так сказав мер, і їм цього було достатньо. Ні перше, ні друге честі їм не додає.

Знехтували планом забудови та волею громади

Імовірний забудовник, як і міський голова, який так лобіював цей проект, як мінімум, нехтують розробленим  та затвердженим на 76-й сесії міської ради попереднього скликання  детальним планом забудови промислової зони, яким передбачається, що за два етапи забудови буде зведено дві нових житлових групи та  одна буде перепрофільована.
ліс12
У  плані чітко визначено, що і як повинно будуватися у майбутньому, і він зовсім не передбачає знищення міського лісу та хаотичної забудови, що і відображено у графічному матеріалі, розробленому “Діпромістом” та включеному до детального плану. «Детальний план території після затвердження є основою для визначення вихідних даних для розроблення проекту забудови, розміщення об’єктів будівництва…», – йдеться у документі.

План чітко визначає можливість використання лісових насаджень. Також чітко зазначається, що під час реалізації 1-го етапу (3-7 років) забудови площа міського лісу, а це 5, 25 га  не зменшується! А на наступному етапі, від 15 до 20 років, може зменшитися лише на 8 соток, при цьому одночасно збільшується площа нових зелених насаджень на 37 соток!

Мало того, до затвердження плану, 29 липня 2015 року в актовій залі виконавчого комітету під головуванням міського голови Олександра Супрунюка  були проведені громадські слухання проекту «Детального плану частини території промислової зони м.Нетішин», де громадськість мала змогу висловити свої побажання та заперечення.

Але їм, очевидно, що на людську думку, що на думку спеціалістів, начхати. Вірогідний переможець аукціону не збирається будувати у відповідності до плану, а хоче забудовувати двохпід`їздними 5поверхівками весь ліс у шахматному порядку!

ліс14Та й це ще не все, план також передбачає перенесення існуючих теплових мереж, з якими, напевно, забудовник ну ніяк не хоче морочитися, тому й межі земельної ділянки чомусь загадково починаються  за теплотрасою одразу в лісі, хоча мали б починатися майже від дороги. Так само і в  рішенні, за яке проголосував депкорпус, зазначалося лише про перенесення ЛЕП, а про теплотрасу мова не йшла зовсім!

За справедливістю – до суду

Тепер, сподіваємося, нетішинцям стає більш  зрозуміло, чому через невідповідність виділеної  земельної ділянки плану забудови  виник подібний інцидент, і «Самооборона» була вимушена звернутися до суду з приводу незаконності виділення ділянки 3 Га під забудову по вул. Енергетиків.
Поки що суд призупинив продаж земельної ділянки 3 га по вул.Енергетиків, але розгляд

справи у суді ще попереду.

ліс22Позиція «Самооборони» залишається незмінною ми загалом «за» будівництво на цьому місці, але проти” саме   рішення у такому контексті, яке прийняли депутати на 15-й сесії, тому що  зараз розміщення ділянки посеред лісу суперечить детальному плану забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який  був затверджений у липні 2015 року. Інакше це призведе до варварського  вирізання значної частину міського лісу.
Наша позиція з цього приводу була ще озвучена в гудні 2015 року на 3-й сесії міської ради, коли надавали дозвіл на розробку проекту із землеустрою. Ще тоді ми наполягали на зменшенні розміру земельної ділянки до 1,5 га та визначенні  її меж ближче до проїжджої частини таким чином, щоб вона не заходила у межі лісового масиву. Тому, якщо  «Самообороні» закидають постійну зміну своєї позиції, то тепер, напевно, це питання буде знято?

Ліс1Ми ЗА прозоре та відкрите для громадськості вирішення цього питання, а також чітке додержання забудовником плану забудови, який пройшов громадські слухання та затвердження міською радою. Бо зараз це схоже на нехтування законами та говорить про уподібнення нинішньої влади до попередників, з якими ми всі боролися на майданах у всій нашій країні.
Стало відомо, що вже була подана апеляція від імені міської ради  на ухвалу суду щодо зупинення продажу земельної ділянки до розгляду справи у суді 12 вересня 2016 р.
Що ж, стає зрозуміло, що зацікавлені особи далі продовжують гнути свою лінію і намагатися будь-якою ціною отримати такий ласий шматок землі.

                                                                             Що не слово, то лукавство

На власний розсуд, як йому це вигідно, міський голова коментує цю ситуацію на офіційних зібраннях, у ЗМІ, в соцмережах. М’яко кажучи, багато сказаного мером не відповідає дійсності, або ж поняття речей у нього своє, і воно не співпадає із загальноприйнятим. Ось наведемо деякі приклади.

«Нинішній міський голова Олександр Супрунюк наголошує, що без житлового будівництва та будівництва взагалі не бачить інших варіантів наповнення коштами міської казни, створення нових робочих місць, здешевлення вартості одного квадратного метра житла на ринку нерухомості Нетішина» (З офіційного сайту НМР). У кожному слові мера – лукавство.

«Турбота про бюджет»? Не бачить інших варіантів наповнення міської казни? Дивно. А де ж обіцяні перед виборами всюдисущі інвестори, особливо польські? Де налагоджене виробництво? Стабільні нові робочі місця? Все на пил перетворилось? Зрозуміло, щоб продати землі, ні великого розуму не потрібно, ні праці докладати. А з чим залишаться нетішинці після такого керування, якщо інших варіантів «не бачить»?

«Нові робочі місця»? І знову лукавство. Потенційний забудовник Олександр Миклуш (докази цьому ми наведемо нижче) відкрито говорить у ЗМІ, що переважна більшість його будівельників – зі Славути. Тож і тут нетішинці піймають облизня.

«Містяни не отримають житла»? Звинувачуючи «Самооборону» у гальмуванні продажу землі, у соцмережах мер написав, що через нас нетішинці «не отримають квартир». То О.Супрунюк із забудовником роздаватимуть БЕЗКОШТОВНО  квартири? Чи аргументи на свою користь вичерпалися, то очільник міста пустив у хід казки?

0004«Піклування про довкілля»? «На земельній ділянці лісового масиву багато чагарникової рослинності, повалених та сухостійних дерев, сміття, яке негативно впливає на навколишнє природне середовище, оскільки є не органічним та має великий період розпаду. Розміщена там і занедбана будівля, яка використовується як громадський туалет» (З офіційного сайту НМР).

0008Мер описує мало не екологічну кризу на тій лісосмузі, непокоїться про навколишнє природне середовище, а поруч з цим вперто не хоче бачити реальної екологічної загрози від бізнесу на «піонерці». Від спалювання деревини у місті стоїть чад, медики підтверджують зростання захворюваності нетішинців, а «турботлива» влада бездіяльна.
Та й взагалі виникає здивування, що через те, що там купа сміття та чагарники, цей ліс можна спокійно знищити! Але напевно треба поставити питання інакше: чому досі цей міський ліс документально не оформлений та не переданий на баланс КП «ЖКО» або КП «Благоустрій», які й повинні були б його утримувати в належному стані? Безгосподарність?
«Чесний аукціон»? «Найперше, – стверджує Олександр Супрунюк, продаж цієї ділянки майбутньому інвесторові пропонується виключно через аукціон, тому корупційні складові відсутні, адже невідомо, хто стане переможцем». (З офіційного сайту НМР).

Хоча чому ж невідомо?! Прізвище потенційного забудовника у місті називали ще до того, як депутати прийняли рішення про аукціон. Як бачимо, аукціон цей – паперова формальність, бо в мерії вже давно знають, хто купить землю і буде на ній будуватись. Не приховує цього і сам потенційний забудовник.

Наприклад, в інтерв’ю в «Нетішинському віснику» від 19 серпня славутський забудовник, депутат обласної ради Олександр Миклуш сказав: «Я зацікавлений в цьому аукціоні. Хоча це дещо дорога пропозиція. Адже одразу треба внести близько 4-х мільйонів гривень. Але тут є свої переваги. Якщо земля надається в оренду, то після зведення будинку забудовник має право забрати землю безоплатно. Право власності дає більше можливостей вільно розпоряджатися своїми ідеями». А мер говорив, що таке інвестування дуже затратне і маловигідне!

 

Про те, як буде знищувати 3 гектари лісу на скандально відомій ділянці біля ринку, імовірний інвестор п.Міклуш розповів також по «Лотелу»: «Проект той самий. Ми будемо будувати такі самі двопід’їздні будинки (що розташовані по периметру від вертолітного майданчика до «Старого Томаса»), щоб менше вирізати лісових насаджень, будемо їх у шахматному порядку розміщати». Тобто, будуватимуть, як заманеться. Але ж у  плані забудови чітко визначено, що і як повинно будуватися у майбутньому, і він зовсім не передбачає знищення міського лісу та хаотичної забудови!!!

Але справа навіть не у забудовникові, подобається він комусь чи ні, а в тому, що прозорості в діях влади – ніякої. Все робиться за чорною вуаллю.

«Громада не заперечувала»? «Пригадує міський голова і громадські слухання, що пройшли приблизно рік тому щодо забудови згадуваної земельної ділянки, і тоді представники громадськості не мали заперечень проти розміщення житлових будинків у лісовій зоні». (З офіційного сайту НМР).

Саме так і було. Ось тільки на громадських слуханнях обговорювали забудову відповідно до детального плану території промислової зони, з яким нинішнє рішення сесії, м’яко кажучи, не співпадає.

«Земля впаде в ціні»? «Керівник міста переконаний, що розгорнута до того ж інформаційна хвиля негативу нібито стосовно «дерибану» землі є всього лише піаром, що наносить пряму шкоду місту, адже це – втрата коштів для бюджету, відлякування потенційних інвесторів, псування інвестиційного клімату загалом. Судова тяганина, що обіцяє затягнутися, цілковито може призвести до зменшення суми, яку можна було б виручити за земельну ділянку». (З офіційного сайту НМР).

І дитина в садочку скаже, що земля подешевшати не може. Вільної землі стає все менше, тож навпаки, земля стає ціннішою.

ліс13Де поділися кургани?

Іще одну цікаву деталь, важливу для історичного становлення Нетішина, ми залишили «на десерт». Уважно вивчивши план забудови, ми виявили, що частина площі, виділеної під забудову, має історичну цінність. Але на цьому ніхто не акцентує увагу. Так от, згідно з висновком Управління культури, національностей, релігій та туризму Хмельницької облдержадміністрації, на території плану забудови  знайдені 6 курганів, які датуються 2-м тисячоліттям до н.е., і які займають площу 1 Га. Також зазначається, що відповідно до  чинного законодавства, проведення будівельних та земляних робіт, що можуть призвести до їх руйнування, без проведення розкопок ЗАБОРОНЕНО! Згідно, знову ж таки, з законом, ці розкопки повинні фінансуватися замовником, тобто зараз вже майбутнім забудовником!
А що ж ми бачимо у проекті рішення, за який голосували депутати-лісоруби? Якимось дивним чином 6 курганів раптом перетворилися на 2!  Але ж останнім часом так часто лунають заклики міського голови довіряти людям…

І наостанок хочемо сказати: ми – за справедливість, щоб і будинки були побудовані, і ліс збережений, і давні кургани на території нашого міста «ожили» в руках науковців, і щоб наша влада не позичала очі в сірка, а навчилася нарешті говорити правду та відповідати за свої вчинки.

ГО «Нетішинська «Самооборона»