З Хмельницького та району  призвуть майже шість тисяч строковиків

Цьогоріч під призов потрапляють 5766 чоловіків віком від 20 до 27 років з міста та району Хмельницького, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на “Всім“.

Повістки на строкову службу вже надсилають призовникам, а також повідомлення й листи отримають їхні батьки.

Щоб забезпечити явку звертатимуться до начальників ЖЕКів та ОСББ, лікарів і поліції.

Призовники йдуть у военкомати неохоче. Так із 1865 осіб до комісаріату не з’явилось 1297. Окрім того, батьки та рідні всіляко помагаються молодикам “відмазатись” від служби в армії.

– Ми викликаємо до себе призовників поступово, – розповідає заступник військового комісара міста Хмельницький підполковник Сергій Чорноконь. – Проте, на сьогоднішній день неявка надзвичайно велика. Тому я закликаю призовників, які своєчасно не з’явились у військовий комісаріат прибути негайно! Адже вони порушують норми Конституції та закон про президента України. Інакше ми будемо змушені складати списки таких призовників та подавати їх в розшук Національною поліцією.

У військкоматі впевнені, найчастіше молодиків переконують не йти на строкову службу саме батьки та рідні. Близько 70 відсотків чоловіків при зміні місця проживання ігнорують закон і не повідомляють про це у комісаріат.

Хоч для проходження служби беруть далеко не всіх. Значну частину призовників медпрацівники визнають непридатними тимчасово, а то й взагалі.  Якщо ж людина, отримавши повістку, все ж таки не з’явиться до

військового комісаріату, то офіцерам доведеться її «виловлювати». Призовники, яких упіймають, повинні написати пояснення власних дій та сплатити штраф в розмірі від п’яти до семи неоподаткованих мінімумів.  – Окрім того, їм одразу вручать під підпис повістку на наступний призов, – уточняє Сергій Чорноконь.

– Якщо ж ситуація повториться знову, то призовника буде притягнуто до кримінальної відповідальності. Хоч досить часто судді наче не бачать складу злочину в тому, що людина ухиляється від служби. Та й медичні працівники неодноразово ховають призовників: приписують їм різні хвороби чи кладуть на лікарняне ліжко.

В АТО відправлятимуть контрактників

Підполковник переконаний, що низькій явці сприяють також батьки призовників. Він вважає, що саме вони не хочуть пускати власних дітей до армії, адже чомусь впевнені, що хлопці звідти вже не повернуться.  Керуюча справами міськвиконкому Юлія Сабій зазначає, що підстав для хвилювань немає. Адже призиватимуть чоловіків для проходження строкової служби лише в межах мирної зони країни.

– Батьки та рідні призовника повинні розуміти, що ми не відправляємо його у зону проведення антитерористичної операції, – пояснює «ВСІМ» Юлія Сабій. – Для цього кожному призовнику у військкоматі подають інформацію про місце локації. Тож і він, і його рідні мають змогу поїхати в зазначене місце та перевірити обстановку. Окрім того, кожен призовник проходить медичний огляд. Медики визначають у якій він фізичній формі. Також враховуються інтереси призовників. Аж після всього визначається місце локації. Посадовці запевняють, що пройти строкову службу армії має кожен свідомий чоловік. У зону АТО направлятимуть лише тих, хто підпише контракт.

Ссылка на источник: http://vsim.ua/Podii/u-hmelnitskomu-na-medkomisiyu-prihodit-kozhen-tretiy-prizovnik-10542521.html