yayayaЗ вересня ціни на електроенергію зросли майже на 25%. Спеціалісти ПАТ «Хмельницькобленерго» радять хмельничанам встановлювати багатотарифні лічильники, аби менше платити за світло вночі.

Але містяни про такі прилади обліку майже не чули.  Про існування багатозонних електролічильників знають не всі. Більшість людей вважають, що їх слід використовувати лише на підприємствах, котрі працюють у нічну зміну, мовляв, для побутового споживача від цього приладу не буде ні користі, ні економії. Проте у «Обленерго» кажуть, що це чи не єдиний спосіб зекономити кошти на електроенергії.

(Для довідки – в Нетішині обладнано двозоними лічильниками більше 2 000 помешкань, але не всі власники квартир про це знають! Довідатись в Нетішині, чи встановлений в вас двозоний лічильник можна за тел. 9-10-24, 9-10-25)

– Основний спосіб економити на електроенергії  – це перейти на тарифи, диференційовані за періодами часу. Для цього ставиться відповідний облік, є двозонні і тризонні лічильники. Такий лічильник параметризується і на ньому виставляються години і електроенергія обраховується вже по цих зонах, – розповідає «ВСІМ» заступник директора ПАТ «Хмельницькобленерго» Олег Слободян.

Скільки платити за багатотарифними лічильниками З 1 квітня 2015 року в Україні було збільшено з 30% до 50% знижку на електроенергію, спожиту в нічний час доби, з 23:00 до 7:00. Щоб скористатися знижкою необхідно встановити спеціальний лічильник електроенергії, який фіксуватиме обсяги споживання у різні періоди доби. Вартість такого лічильника складає від 1500 до 2500 гривень.

При розрахунках за двозонними тарифами (двозонний лічильник) споживач сплачує:  – 0,5 тарифу в години нічного мінімального навантаження енергосистеми (з 23:00 до 07:00);  – повний тариф в інші години доби.

При розрахунках за тризонними тарифами (тризонний лічильник) споживач сплачує:  – 1,5 тарифу в години максимального навантаження енергосистеми (з 08:00 до 11:00 і з 20:00 до 22:00);  – повний тариф у напівпіковий період (з 07:00 до 08:00, з 11:00 до 20:00 і з 22:00 до 23:00);  – 0,4 тарифу в години нічного мінімального навантаження (з 23:00 до 07:00).

yayaya1– Звичайно, ці лічильники більше розраховані на юридичних споживачів, які можуть перевести виробництво на нічний час, а для побутового споживача треба вже індивідуально підходити. Тут потрібно дивитись на режим дня кожної людини окремо, як поставляться сусіди до «нічного» способу життя. Двозонний лічильник буде зручний тим, що людина може перевести частину свого електрообладнання на нічний час, наприклад, пральну машинку, праску. Тризонний лічильник більше стосується тих споживачів, які мають електроопалення, бо він може вночі його нагрівати з коефіцієнтом 0,4. Але у цьому випадку треба ретельно слідкувати, аби не включати поменше електрики у пікові години, де тариф рахується з коефіцієнтом 1,5.

Взагалі перехід до зонних лічильників стимулюватиме людину слідкувати за

своїм споживанням, – пояснює Олег Слободян.

Який лічильник обрати хмельничанам Існують одно- і трифазні лічильники. Для простого користувача потрібний саме однофазний лічильник, бо трифазний підійде для тих, в кого є прилади на три фази з високими потужностями, такі як електроплита, електропідлога тощо. Якщо однофазний лічильник коштує від 1200 гривень, то трифазний від 2000 гривень. Потім його необхідно запрограмувати у представника «Хмельницькобленерго», подати відповідну заяву про заміну лічильника за свій кошт та укласти новий договір про енергопостачання за зонними тарифами.

yayaya3– Людина, яка хоче встановити такий лічильник, має прийти до нас з заявою. Вона може і самостійно придбати лічильник, і купити його у нас. Його встановлення, налаштування обійдеться приблизно в 200 гривень. Якщо це по області, то людина зможе користуватись лічильником вже за тиждень після написання заяви, якщо ж це по місту, то за 2-3 дні, – зазначає Олег Слободян.

Зараз двозонними лічильниками вже користується 4200 абонентів по області, тризонні лічильники обслуговують близько 8 тисяч споживачів. Як зекономити на світлі у домашніх умовах У сучасних квартирах та будинках встановлено величезну кількість побутових приладів, що працюють від мережі. Так, мікрохвильовки, чайники, праски і телевізори приносять не тільки комфорт їхнім власникам, але і «з’їдають» кошти на електроенергію.

У «Хмельницькобленерго» розказали, як містяни можуть економити на світлі.

1. Гасіть світло, коли йдете з кімнати Це правило є найпростішим, аби зекономити на електроенергії. Хмельничанам, особливо тим, які мешкають у великих будинках, радять розвішувати собі нагадування біля вимикачів.

2. Заміна звичайних ламп розжарювання на енергозберігаючі Вартість таких лампочок вища, ніж звичайних, адже коштують вони близько 100 гривень. Проте служитимуть вони набагато довше. Через те, що такі лампочки практично не нагріваються, вся витрачена енергія йде тільки на освітлення. Термін їх служби сягає до трьох років.

3. Купівля побутових приладів класу «А» Побутова техніка класу А+ і А++ споживає набагато менше енергії, ніж будь-яка інша. Така сучасна енергозберігаюча техніка в деяких випадках може зекономити до 50% рахунків за світло.

4. Заміна старої проводки на нову Заощадити на електроенергії можна при заміні застарілої електропроводки. Адже іноді підвищене споживання електрики виникає саме через неї. Нова проводка дозволить не лише економити, але і підвищити пожежну безпеку приміщення.

5. Встановлення сонячних батарей Такий спосіб заощадження підійде не всім, адже обладнання обійдеться хмельничанам в близько 10 тисяч євро. Проте за надлишок виробленої енергії можна отримати виплату від держави за «зеленим» тарифом.
Ссылка на источник: http://vsim.ua/Podii/bagatotarifni-lichilniki-elektroenergiyi-prati-i-prasuvati-vnochi-vdvi-10545009.html