20 вересня цього року Хмельницьку АЕС відвідали представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні. Це вже другий візит міжнародних спостерігачів на атомну станцію. Учасники місії продовжують відслідковувати та моніторити рівень безпеки ВП ХАЕС.
Під час візиту на Хмельницьку АЕС представники організації з безпеки та співпраці в Європі зустрілися із керівництвом та фахівцями відповідальними за забезпечення ядерної, радіаційної і фізичної безпеки на стратегічному об’єкті.
Міжнародні спостерігачі розповіли про свої основні функції наголосивши, що основне завдання місії – передача об’єктивної та своєчасної інформації, на основі якої країнами-учасниками приймаються важливі політичні рішення.
Представників спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні цікавили важливі події пов’язані із безпекою ХАЕС з моменту попереднього візиту, який проходив у жовтні минулого року.
«Проведення двохрівневого навчання пов’язаного із фізичним захистом та
ядерною безпекою атомної станції, яке вперше проходило на Хмельницькій АЕС за участі максимальної кількості учасників, сил та засобів – найзначиміша подія за збіглий період», – розповів заступник генерального директора з фізичного захисту і режиму ВП ХАЕС Олег Редзинець.
Командир військової частини з охорони Хмельницької АЕС Павло Босий, в свою чергу, поінформував учасників організації про участь підлеглих у антитерористичній операції на сході України. «Жителі міста відчувають себе більш захищеними знаючи, що охороною ядерного об’єкта займаються професіонали», – констатував командир військової частини.
З аспектами ядерної та радіаційної безпеки на атомній станції ознайомив міжнародних спостерігачів заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки ВП ХАЕС Костянтин Щербінін.
Учасники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні отримали відповіді на питання зазначивши, що і надалі продовжуватимуть моніторити рівень безпеки на Хмельницькій АЕС.
Інформаційний центр ВП ХАЕС