Центральна виборча   комісія ПРИЗНАЧИЛА ПЕРШІ МІСЦЕВІ ВИБОРИ  лише у 41 ОБ’ЄДНАНІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ НА 11 ГРУДНЯ 2016 РОКУ.

 Із-за нестачі фінансування зі 191 заявки на проведення виборів були відібрані 41.
 На жаль переліку громад, в яких пройдуть вибору, поки що немає на сайті ЦВК і чи потрапила до нього нетішинська об`єднана громада поки невідомо.

Нагадаємо, що 8 вересня 2016 року Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування своїм офіційним роз’ясненням щодо застосування положень Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» «ввімкнув зелене світло» для завершення процесу об’єднання громад, подібним до Нетішинської.

А вже 23 вересня, як повідомляє сайт ЦВК, відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії, на якому було внесено зміни до Порядку призначення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів, затвердженого постановою ЦВК  від 12 лютого 2016 року № 32. Таке рішення було прийнято з метою встановлення можливості призначення перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах у грудні (крім останньої неділі).

Крім того, розглянувши звернення низки обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законів України, а також Порядку призначення перших місцевих виборів та призначила на неділю, 11 грудня 2016 року, вибори у 41 об’єднаній територіальній громаді.

При цьому Комісія оголосила початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів з 22 жовтня 2016 року.

ЦВК призначила перші вибори у територіальних громадах на 11 грудняРозглядаючи це питання, Комісія відповідно до ст. 68 Закону України “Про місцеві вибори” виходила з наявності виділених коштів за бюджетною програмою 6741020 “Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів” у сумі 10 460 тис. гривень відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 року № 644-р, яке було погоджено рішенням бюджетного комітету Верховної Ради України.

Разом з тим, Комісією враховано, що 22 вересня Верховна Рада України призначила на 4 жовтня позачергові вибори 54 сільських,  селищних голів, для організації підготовки та проведення яких необхідно близько 4 млн 188 тис. грн.

Водночас відзначено, що станом на 13 годину 23 вересня 2016 року до ЦВК надійшло 191 звернення від ОДА щодо призначення перших виборів депутатів місцевих рад та відповідних сільських, селищних, міських голів в об’єднаних територіальних громадах. Однак, у Комісії наявні кошти субвенції державного бюджету для організації підготовки та проведення місцевих виборів у сумі лише 10 млн 460 тис. грн.
Відтак, залишок субвенції становить понад 6 млн 272 тис. грн. За розрахунками цих коштів вистачає для фінансування перших виборів у 41 об’єднаній територіальній громаді.

Таким чином, ЦВК призначила вибори у 41 об’єднаній територіальній громаді за результатами опрацювання звернень обласних державних адміністрацій у хронологічному порядку їх надходження до Комісії.

Після прийняття вказаної постанови на розгляді у Комісії залишилося 150 звернень ОДА щодо призначення перших місцевих виборів.

ДОВІДКОВО. Комісія відзначила, що попередньо було призначено та проведено 184 перших місцевих виборів, у тому числі у 104 сільських, 54 селищних, 26 міських радах об’єднаних територіальних громад. Після прийняття сьогоднішньої постанови кількість перших виборів в об’єднаних територіальних громадах становить 225.