Світлина від Громадська Організація.У Нетішині чергове підняття тарифів на послуги з утримання будинків. Попереднє підняття цих тарифів було у 2015 році шляхом коригування (ріст 16,3%) на підставі рішення виконкому від 23 квітня 2015 року №142/2015. Згодом у дане рішення виконкомом були внесені незначні зміни 27.04.2016 іншим рішенням – №171/2016, на підставі якого частині будинків зменшили складову прибирання прибудинкової території у зв’язку із розробкою земельної документації та затвердженням чітких меж прибудинкової території- повідомляє Спілка власників житла м.Нетішин

Новий середній тариф відтепер становить 4,64 грн./м2, середній ріст склав 40%.

Нові тарифи вступають в дію із 15.10.2016 на підставі рішення виконкому №404/2016 від 22.09.2016. Відтепер складових послуг стало 12 замість 13-ти раніше, оскільки в усіх будинках міста розробленою земельною документацією чітко визначені межі прибудинкової території, що призвело до об’єднання двох послуг прибирання в одну – «Прибирання прибудинкової території та сходових клітинок».
Традиційно серед багатоповерхівок з найбільшими тарифами опинилися всі гуртожитки, за ними слідують будинки по вул. Варшавська,5 – тариф 5,20 грн./м2; вул.Варшавська,7 – тариф 4,99 грн./м2; вул.Миру,2 – тариф 4,98 грн./м2. До багатоповерхівок з найменшими тарифами попали: пр-кт.Незалежності,29 – тариф 3,42 грн./м2; вул.Шевченка,24 – тариф 3,75 грн./м2; вул.Курчатова,7 – тариф 3,90 грн./м2.

yayaya3Найбільш суттєво на розмір тарифу вплинуло значне зростання вартості електроенергії (в три рази) та рентабельність, що зросла вдвічі з 5% до 10%. Також істотним є ріст складової поточного ремонту покрівель та гермошвів: якщо раніше в тарифи закладалась площа ремонту покрівель (гермошвів) від 5% до 10% то в нових тарифах (в незалежності від зробленого капремонту) по всіх будинках встановлено єдиний розмір у 10%, до того ж вдвічі збільшена кошторисна вартість 1м2 ремонту покрівель і на 62% кошторисна вартість 1 м.п. ремонту гермошвів.

Разом з тим, дещо перерозподілені витрати по складовій тарифу ремонт, техобслуговування водо-тепломереж та водовідведення: якщо раніше по статті витрат на ремонт мереж було закладено 58% витрат часу відповідних працівників та інших 42% часу – на техобслуговування мереж, то у нових тарифах на ремонт мереж спрямовано 40%, інших 60% часу – на техобслуговування мереж, що безумовно відіб’ється на якості ремонтів мереж та кількості аварій. Мабуть саме тому завбачливо в складовій «Диспетчерська аварійна служба» значно збільшено витрати на паливо: майже на 1000 літрів/рік (↑19%) порівняно з попередніми роками. Сама ж складова тарифу «Диспетчерська аварійна служба», витрати по якій частково закладені і в «техобслуговуванні водо-тепломереж», теж значно подорожчала: якщо раніше її розмір сумарно складав 0,244 грн./м2 то відтепер – 0,51 грн./м2 (з рентабельністю і ПДВ). Тож треба визнати, що тривалі (понад рік) намагання громадськості реформувати бодай диспетчерську службу не увінчались успіхом.

yayaya5Разом з тим, у останньому рішенні виконкому щодо тарифів є певна новизна. Відтепер цим рішенням КП НМР “ЖКО” зобов`язано спрямовувати частину коштів, отриманих як прибуток, на здійснення заходів з енергозбереження. Але скільки із сплачених споживачем коштів і на що саме будуть направлятись – вирішуватиме ЖКО. Слід зазначити, що при 50-відсотковому розподілі прибутку що найменше на заходи з енергозбереження кожен будинок щорічно може отримати біля 10 тис. грн.

Попри неприємне для споживача суттєве підняття тарифів, не слід забувати, що у жителів є альтернатива – створення ОСББ. Адже ОСББ завжди ефективніше використовують отримані кошти ніж ЖЕКи, а, маючи неприбутковий статус, ще й більше коштів залишають в своєму розпорядженні. Для прикладу, із встановленого середнього тарифу 4,64 грн./м2, майже 1 грн. забирає держава у вигляді податків в той час, як неприбуткові ОСББ ці податки не сплачують.

Ознайомитися з новими тарифами та всіма  їх складовими по кожному будинку можна за посиланням.  Кінцевий тариф вказаний в передостанньому стовпчику “Всього по тарифу”.  (В таблиці вказані тарифи на квартплату ЖКО в гривнях за м2 площі квартир.)