zemlya-aukc1В  Нетішині виставили на аукціон, який відбудеться 25 жовтня 2016р, три гектари столітнього лісу разом з курганами пам’яткою тшинецько-комарівської етнокультурної спільності – яскравого феномену середнього-пізнього періоду доби бронзи ІІІ–ІІ тис. до н. е, (нагадаємо що мова йде про скандальні 3 Га лісу по вул.Енергетиків, навпроти Фуршету)

dron11

 

Цікаві деталі випливли із тексту договору для потенційного покупця – вартість могутніх дерев непотрібно компенсовувати, це залишиться на совісті покупця, забажає, то сплатить щось там через років з 10 коли по курсу долара деревина нічого не вартуватиме.
Звісно всі дерева не знищуть відразу, щоб не платити за них, вони загинуть пізніше, коли масово пошкодять коріння дерев при проведенні мереж, доріг. Але саме найстрашніше це, як ми відносимось до історії. І навіщо нам таким культурним той краєзнавчий музей
?”- розповідає у фейсбуці в нетішинській групі  Віктор Нетішинський

aukcion-obyavaГ.В. Охріменко– кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та спеціальних історичних дисциплін Волинського національного університету, провідний співробітник Волинського краєзнавчого музею у своїй роботі “Вивчення пам’яток тшинецько-комарівської культури на Волині та Волинському Поліссі” так писав про Нетішин:

тшинецько-комарівська культура була досить поширена на території Волині. Тут досліджено 45 поховань. Найбільше поховальних пам’яток знайдено в Рівненській – 14 й Івано-Франківській областях – 13, менше у Львівській обл. – вісім, Тернопільській обл. – п’ять, Волинській обл. – чотири, Хмельницькій обл. – одну. Зброї у курганах знайдено мало. Це – крем’яні та бронзові кинджали, сокири-кельти, вістря стріл, наконечники списів. Найбільше зброї знайдено в селах Івання, Могиляни (Рівненська обл.), Хобултова (Волинська обл.), с. Нетішин (Хмельницька обл.).

“Хіба влада не знає , що тих три гектара є під забороною?” , “Олександр Супрунюк , дуже смішно, знищити те, що могло перетворити місто в туристичну Мекку” – продовжив коментувати пан Сергій і надав  копію висновку  про заборону будь-якої діяльності на трьох гектарах від Відділу охорони пам`яток історії  та культури в Хмельницькій області, адресований директору ЗАЦ “Карат”, як організатору аукціону з продажу. про заборону будь-якої діяльності на трьох гектарах.

zaborona-na-prodazh

Прокоментував ситуацію і юрист Сергій Волков – Навіть в проекті землеустрою щодо відведення цієі щемельноі ділянки, в самоме кінці, є сторінка із обмеженнями щодо щемельноі ділянки і там є відмітка “охоронна зона обєкта культурноі спадщини” цікаво що депутати не бачили документа за який голосували

 

У фейсбуці відбулася широка дискусія з цього приводу, тому далі наведемо коментарі активних користувачів фейсбука.

yayaya-2yayaya3yayaya110

yayaya4