zemlya-aukc1
Незважаючи на конфлікт між переможцем аукціону, прокуратурою, яка програла суд з цього приводу, та втручання сусіда забудовника-переможця аукціону, Кузнецовський досвід організації земельних аукціонів є корисним для всіх міст. (суть спору)
Там не виставили на аукціон продаж у власність комунальну землю 1,0800 га, а виставили на аукціон ПРАВО ОРЕНДИ її на 5 років із стартовою ціною орендної плати 3% від вартості за рік. Результатом аукціону ціна виросла із 3% до 102,5% від вартості землі.
ТОБТО У МІСТА У ВЛАСНОСТІ ЗАЛИШИЛАСЬ ЗЕМЛЯ, А РІЧНА ОРЕНДНА ПЛАТА ДОРІВНЮЄ ЇЇ ВАРТОСТІ!!!
Із матеріалів судового спору відомо, що від кінця травня 2015 року до жовтня 2015 рок переможцем аукціону було сплачено 1 301 930, 06 грн. орендної плати за землю за 1 га !!!!!!!! У Нетішині хочуть впрати цілих три гектара по смішній ціні 1,6 млн.грн. за новими (ринковими???) розцінками 2016 року. Якби аукціон у Нетішині планували на 2015 рік то три гектара оцінили б у 1 млн.грн.
yayaya8Давайте згадаєм слова одного із керівників міста, сказані на зустрічі-відео нижче: «Давайте вже почнемо жити по якимось правилах. Ми вже до того дозмінювалися, що під кожного мера робляться окремі закони……..І давайте будемо поважати те, що прийняла громада».
Жаль тільки, що чинуші не спитали у власника землі (нас) чи згідні ми втратити землю чи може її (тільки ОРЕНДУ) на аукціон виставляти як у Кузнецовську?
Нехай отримаєм не 102,5% а 10% – це все-одно краще втрати майна назавжди.
А тепер і ця влада по-своєму (як їй вигідно) перекручує згоду громади на забудову 3 га.
Чомусь всі були впевнені, що ми всі погодились на збереження лісу і на забудову навколо лісу. Але тепер нам усім одна людина доказує, що ми не те і не так зрозуміли і що ми погодились навпаки все зрубати.
Як желєзний аргумент для продажі задаром в одні руки цілих трьох га нам кажуть: “щоб повітряні лінії були в кінцевому результаті сховані під землю, забудовувати ділянку необхідно комплексно, бо як прийдуть різні інвестори, питати буде з нікого”. Та чого це не прописати всім в умови конкурсу, наприклад сплатити N-суму за ці роботи на протязі 5 днів, а потім місто, отримавши ці гроші, оголошує тендр на ці роботи і контролює процес безпосередньо?
У такому разі можна по 50-100 соток продати “права оренди” і виручити набагато більше без шкоди якості переносу мереж і з користю для ціни 1м2 житла в місті.
Бачте, відкритих запитань більше ніж відповідей. А що мішає нам це обговорити у Netishyn Innovation Hub ???