Вибір лікаря нічим обмежуватися не буде: МОЗ скасовує прив’язку до місця прописки або проживання

Українці будуть укладати договори з лікарями з 2017 року - МОЗ

З 2017 року українці повинні будуть укласти договори з лікарями на отримання послуг первинної медицини. Про це ЛІГА.net, коментуючи запланований перехід до страхової медицини, повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
За його словами, вибір лікаря нічим обмежуватися не буде: МОЗ скасовує прив’язку до місця прописки чи проживання. “Люди можуть самі вибрати хорошого лікаря, якому довіряють і який буде обслуговувати всю родину. Лікарі будуть отримувати зарплату за фактом підписаних договорів. За фактом того, що ви його вибрали. Зарплати в традиційному розумінні у них більше не буде. Дохід залежить від того, скільки у нього пацієнтів. Мало – значить, дохід буде низьким. Досить – значить, хорошим. Розрахунок на те, щоб лікар був фінансово мотивований надавати якісні послуги, а не сидіти на зарплаті, тому що у нього диплом є. Я думаю, лікарі при такій системі самі будуть ходити за пацієнтами , – говорить Ковтонюк.

Ковтонюк додав, що зараз закінчується робота над переліком послуг, які будуть входити в страховий пакет. “Це дуже важливо. Повинні бути чіткі зобов’язання між сторонами: на що пацієнт має право і на що лікар має право. Наприклад, виклик лікаря додому: потрібна чітка аргументація, в яких випадках це можливо. Те ж саме стосується лабораторних послуг. Ми ще вивчаємо це питання. Дуже хотілося б включити їх в пакет, але треба до кінця вивчити їх наявність в конкретних поліклініках. Працюємо з регіонами, щоб нам дали таку інформацію. На мій погляд, краще почати з меншого, але дати людям 100% і з часом розширити пакет послуг, ніж пообіцяти багато і не виконати”, – сказав заступник міністра.

Перехід на страхову медицину, згідно анонсу МОЗ, почнеться в 2017 році і займе три роки. Але ніяких конкретних нормативних документів або законів, які регламентували б цей процес, до цих пір не прийняв ні Кабмін, ні Рада.