Deformed dollars in the sky and grass.

Ну що ж, ось Нетішин і підійшов до вирішального моменту – а саме аукціону з продажу ділянки три гектари по вул.Енергетиків напвроти Фуршету.  Відбудеться він 25 жовтня у вівторок об 11 годині. Багато було “зламано списів” на цю тему, були гарячі дискусії на сесіях міської ради, де врешті решт міському голові вдалося пролобіювати продаж ділянки. Багато було “казочок” про ймовірних інвесторів ( доходило майже  до десятка), про те що ці кошти  потрібні місту і що Самооборона заважає продажу, незважаючі на ніби-то програнні суди по цій темі.
В жовтні в судову справу збиралася втрутитися прокуратура, але міська рада , в особі міського голови, затягувала справу і таки добилася свого –  судовий розгляд справи по суті відбудеться в листопаді, коли аукціон можливо вже відбудеться. Також в жовтні в нетішинській суд  невідомий поки підприємець подав ще один позов щодо скасування рішення ради про затвердження проекту землеустрою ділянки 3 Га з метою продажу.

Самооборона висвітлювала постійно хід справ по цій темі, повідомляючі нетішинців про порушення в рішеннях ради,   не відповідності їх детальному плану забудови, наявність обмежень на продаж із-зі наявності на ділянці старовинних курганів.

i-1Ну і наостанок хочемо розповісти , як міська влада приховала деякі відомості при продажу ділянки на аукціоні, свідомо вводячі в оману можливих інвесторів. Всі наведені далі відомості знаходяться в документах, які знаходяться у відкритому доступі і любий громадянини має до них доступ.

 

 

 • ЧИ ДІЙСНО ВІДСУТНІ СУДОВІ СПРАВИ ПО ЗЕМЕЛЬНІЙ ДІЛЯНЦІ 3 Га.

dogovor-prodazhu-1На офіційному сайті Держгеокадастру (http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/11050) на сторінці лоту № 11050 Аукціону № 5900  земельних торгів з продажу земельної ділянки площею 3 Га по вул. Енергетиків , його виконавцем  Земельно аграрним центром “Карат” були викладені всі умови та документи , які стосуються продажу – проект договору купівлі продажу, рішення міської ради про затвердження проекту землеустрою та про продаж ділянки з аукціону, звіт про експертну грошову оцінку , зауваження щодо обмежень по культурній спадщині ( кургани) та інші документи за посиланням. 
Згідно з  пунктом 9.1 проекту договору купівлі-продажу земельної ділянки несільскогосподарського призначення, який розміщений в описі лоту  продавець (Нетішинська міська рада в особі міського голови Супрунюка О.О.)  гарантує, що земельна ділянка 3 Га, яка є предметом  даного договору не знаходиться під арештом і судових справ на неї немає!!!

dogovor-prodazhu-2

pozov-samoobОтже в проекті  договору свідомо вказані неправдиві відомості, адже судовий позов по цій ділянці Самооборона подала в Нетішинській міський суд ще 10 серпня і розгляд справи із-за затягування  міським головою ще не відбувся і досі. Адже  перше засідання в справі скандально відомої ділянки 3 Га по вул. Енергетиків навпроти Фуршету мало було відбутися , 10 жовтня,  о 15 годині, але міська рада подала клопотання  про перенесення розгляду у зв`язку з хворобою ії представника в суді від юридичного відділу виконавчого комітету.

Так само в жовтні фізична особа підприємець подав до Нетішинського міського суду позов про визнання протиправним та скасування рішення п’ятнадцятої сесії Нетішинської міської ради № 15/754 від 22.07.2016 року “Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул.Енергетиків”. А 11 жовтня суддя відкрила провадження за позовом про  скасування рішення міської ради.

3-ga-pozov-osobiВиходить,що майбутні можливі учасникі  аукціону не знають  про ці судові справи,  адже   в документах розміщених в описі лоту на сайті Держгєокадастру інформація про це відсутня ( свідомо чи не свідомо це вже невідомо). Таким чином підписавши після аукціону цей договір  від імені Нетішинської міської ради  міський голова свідомо введе в оману можливого переможця!!!

Тепер нетішинціям повинно стати зрозуміло, хто і навіщо  зацікавлений в затягуванні справи та хто не бажає чесного та прозорого розгляду справ в суді!!!

Розгляд однієї справи вже  перенесений на листопад 2016 року,  інша призначена  на грудень 2016р, а отже аукціон з продажу землі може відбутися 25 жовтня .

А ліс та кургани тим часом вже “підуть під ніж” і потім ніхто ні дерева , ні історичні кургани 3-2 тис до н.е. , в разі програшу міською радою справи, повернути громаді не зможе .

Адже як потенційний забудовник буде забудовувати ділянку, знищуючі міський ліс та нехтуючи детальним планом забудови ми вже розповідали нетішинцям- Як в Нетішині імовірний інвестор буде забудовувати ділянку 3 Га, знищуючі ліс біля ринку. Пряма мова.

 

 • МОЖЛИВІ ЗБИТКИ ДЛЯ БЮДЖЕТУ МІСТА.

ГО “Нетішинська Самооборона” 13 жовтня направила на ім`я міського головии  звернення з приводу затягування розгляду справи у суді і попередила про правові наслідкі та можливі  втрати міського бюджету.

meru-zayava-po-zbitki“10.10.2016 року в Нетішинському міському суді Хмельницької області було призначено до розгляду по суті  судову справу , … але  в судове засідання представник міської ради не з’явився, а Нетішинська міська рада надіслала клопотання про відкладення розгляду справи.

Громадська організація «Нетішинська самооборона» розцінює такі Ваші дії, які Ви вчиняєте від імені міської ради, як такі, що спрямовані на навмисне затягування розгляду справи саме з метою недопущення прийняття судом рішення по суті розгляду справи до моменту проведення земельних торгів з реалізації спірної земельної ділянки.

Зважаючи на таке, хочемо зауважити, що у випадку задоволення судом позову ГО «Нетішинська самооборона» договір купівлі-продажу земельної ділянки площею 3 га. по вул. Енергетиків в м. Нетішин (кадастровий номер 6810500000:02:007:0858) підлягатиме скасуванню, в результаті чого покупцю цієї земельної ділянки (переможцю земельних торгів) можливе нанесення матеріальних збитків (для прикладу таких як участь в аукціоні, розроблення проекту, облаштування будівельного майданчика, закупка будівельних матеріалів тощо), які підлягатимуть ВІДШКОДУВАННЮ З МІСЬКОГО БЮДЖЕТУ, тобто за рахунок платників податків.

dogovor-prodazhu-2Також хочемо звернути вашу увагу на пункт 9.1 договору купівлі-продажу земельної ділянки несільскогосподарського призначення, який розміщений в описі лоту № 11050 Аукіону № 5900  земельних торгів з продажу земельної ділянки площею 3 Га по вул. Енергетиків в м. Нетішин (кадастровий номер 6810500000:02:007:0858) на офіційному сайті Держгеокадастру (http://torgy.land.gov.ua/auction/lot-card/11050)

В цьому пункті продавець гарантує, що земельна ділянка 3 Га, яка є предметом  даного договору не знаходиться під арештом і судових справ на неї немає! Отже в договорі свідомо вказані неправдиві відомості і ви  підписавши його від імені Нетішинської міської ради  візьмете всю відповідальність на себе з приводу можливих наслідків.

 

 • ЧИ ДІЙСНО ПОКУПЕЦЬ СПЛАТИТЬ ЗА ДЕРЕВА 1,6 млн грн  та ПЕРЕНЕСЕ ЛЕП (лінію електропередач) ?  

Провівши аналіз проекту договору купівлі-продажу цієї ділянки,  хоче донести до всіх нетішинців та депутатів міської ради, що він по багатьом пунктам не відповідає раніше прийнятому рішенню міської ради № 15/755  від 22.07.16 “Про продаж земельної ділянки на вілиці Енергетиків з аукціону під забудову “. В рішенні депутати затвердили:

 • Стартову ціну продажу на земельних торгах (аукціоні) земельної ділянки , що становить 1,72 млн грн.
 • Додаткові умови аукціону з продажу земельної ділянки, а саметермін освоєння земельної ділянки – 12 місяців;
 • сплатити відновну вартість за видалення зелених насаджень, що становить 1,59 млн грн;
 • провести переобладнання повітряних ЛЕП на підземні кабельні ЛЕП;
 • Укласти з міською радою договір купівлі-продажу земельної ділянки в день проведення торгів. Договір підлягає нотаріальному посвідченню.

umovi-aukcionuЗ аналізу  умов аукціону та  проекту договору   , який буде укладений на земельних торгах між Продавціем та Покупцем, виходить що в ньому:

 • не визначено ніяких термінів освоєння ділянки!
 • не вказано, взагалі що покупець зобо`вязується сплатити   вартість ( 1,59 млн грн) за  дерева  на ділянці!
 • не вказано , що покупець зобов`язується провести переобладнання повітряних ЛЕП на підземні кабельні ЛЕП, згідно з рішення міської ради!
 • не вказано, що  житлова забудова повинна становити не менше 85% площі всього будівництва;

dogovor-kupivli-5 dogovor-kupivli-6

Таким чином проект договору купівлі-продажу ВЗАГАЛІ  не відповідає рішенню міської ради № 15/755  від 22.07.16 “Про продаж земельної ділянки на вілиці Енергетиків з аукціону під забудову ” ,  і не зобов`язує сплачувати покупця вартість дерев 1,59 млн грн та пайовий внесок 500 тис грн. Тому “фейсбучні” та телевізійні  казочки від міського голови  про ніби то 4 млн грн, які можна отримати від продажу цієї землі можуть так і залишитися казочками…..

В майбутньому цей договір може бути оскарженний в суді, що знову ж таки потягне за собою втрати бюджету, аналогічно вищевикладеним

Хто в усьому цьому зацікавлений залишимо на розсуд читачів….

 

P.S.  Позиція Самооборонив цьому питанні залишається незміною – ми загалом «ЗА» будівництво на цьому місці, але “Проти” саме  того  рішення яке прийняли депутати на 15-й сесії, тому що  зараз розміщення ділянки посеред лісу суперечить детальному плану забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який  був затверджений у липні 2015 року,  і що саме це призведе до варварського  вирізання значної частину міського лісу та знищення історичних курганів.
   І ця наша позиція була ще озвучена на 3-й сесії міської ради , коли надавали дозвіл на розробку проекту із землеустрою.

Ми “ЗАпрозоре та відкрите для громадськості вирішення цього питання, а також чітке додержання забудовником плану забудови, який пройшов громадські слухання та затвердження міською радою.  Бо зараз це схоже на нехтування законами то уподібнення нинішньої влади до попередників, з якими ми всі боролися на майданах в багатьох містах нашої країни.

lis12 lis27