20 жовтня, у приміщенні інноваційного ХАБу, відбувся круглий стіл з учасниками громадської організації «Нетішинське міське об’єднання воїнів АТО», які і виступили ініціаторами цієї зустрічі.  Учасники бойових дій втомились поодинці ходити держустановами і з’ясовувати, які ж пільги їм передбачаються, як покращити житлові умови, як оформити земельну ділянку.

У засіданні взяли участь заступник міського голови О.Бобіна, начальник управління соціального захисту населення В.Склярук, начальник КМЗ НМР «Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішина» В.Пословський, представники виконавчого комітету міської ради від управління містобудування та архітектури, відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища, депутати міської ради та учасники АТО.

Найбільше нагальними на сьогодні є питанням виділення земельних ділянок та житла, соціальний захист та медичний супровід. Керівники закладів та відділів, до компетенції яких відносяться ці питання, надали інформацію про уже надані послуги та стан справ щодо вирішення означених проблем.

Так, за рішенням сімдесят шостої сесії Нетішинської міської ради VІ скликання від 30 липня 2016 року № 76/1876 «Про резервування земельної ділянки в місті Нетішин», було зарезервовано земельну ділянку площею 55,0 га в урочищі «Зарів’я» у 11-му мікрорайоні міста Нетішин для виділення учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та іншим громадянам міста Нетішин для будівництва та обслуговування житлових будинків до завершення внесення змін до Генерального плану м. Нетішин розробником ДП УДНДІПМ «Діпромісто» імені Ю.М.Білоконя. На цей час, робота щодо внесення змін до генерального плану міста Нетішина перебуває на стадії завершення, зокрема: основна частина роботи з внесення змін у встановленому порядку передана виконавчому комітету Нетішинської міської ради, на сьогодні в стадії розробки перебуває обов’язковий розділ генерального плану – розділ інженерно-технічних заходів на особливий період та мирний час, завершення роботи над яким, відповідно до укладеного договору та календарного плану, планується до

кінця жовтня поточного року.

Наступним етапом є проведення експертизи містобудівної документації.

Тільки після отримання позитивного експертного висновку містобудівна документація може бути запропонована до затвердження на сесії Нетішинської міської ради. При умові отримання позитивного експертного висновку у листопаді, буде можливість пропонувати зазначену містобудівну документацію до затвердження в грудні місяці.

Щодо житлових питань, то на сьогодні на стадії завершення знаходиться придбання житла за кошти державного бюджету для учасника АТО Андрія Панасюка, який був поранений під час виконання військового обов’язку та отримав, зокрема, поранення нижніх кінцівок. Учасник АТО має другу групу інвалідності, потребує покращення житлових умов та має першочергове  право на придбання житла. У зв’язку з тим, що у місті відсутній вільний житловий фонд, є ідея створення житлового кооперативу щодо закупівлі чи будівництва житла учасникам АТО, на разі стоїть питання про розроблення  положення.

Відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам АТО надаються відповідні пільги. На обліку соціального захисту населення виконавчого комітету міської ради на 01 жовтня 2016 року перебуває 174 учасники АТО, з них 158 осіб вже отримали статус учасника бойових дій, 2 особи отримали статус інваліда війни. Надано одноразову матеріальну допомогу 58 учасникам АТО з коштів місцевого бюджету на суму 57200 грн., до 25-ї річниці Незалежності України 12 особам з числа учасників антитерористичної операції та членам їх сімей було надано матеріальну допомогу на суму 12000 грн.

Протягом 2016 року, в межах визначених повноваженнями управлінням соціального захисту населення, відповідно до міської комплексної програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016 рік, за рахунок коштів бюджету міста надано пільгу на оплату за користування житлом (звільнення від квартирної плати) на суму 41,8 тис. грн. З початку поточного року 21 учасник АТО скористалися санаторно-курортними послугами. З коштів місцевого бюджету закуплені 13 путівок на санаторно-курортне лікування в санаторії. Так, відповідно до міської програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей, надаються й інші послуги.

Підводячи підсумки круглого столу, визначено наступні проблеми, які потребують вирішення: розміщення переліку документів на сайті Нетішинської міської ради, які потрібно подавати на виділення земельної ділянки, розроблення  положення житлового кооперативу щодо закупівлі чи будівництва житла учасникам АТО, придбання путівок санітарно-курортного лікування не тільки для учасників АТО, але і для членів їх родин, питання пільгового проїзду у міжміському транспорті… Усі пропозиції до міської програми підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2017 рік, які учасники антитерористичної операції хочуть внести до цієї програми щодо соціального захисту,  можна подавати до 01 листопада 2016 року.

З питання медичного обслуговування – члени громадської організації висловили побажання щодо  виділення кабінету та відповідальної особи, що буде вести медичний супровід учасників АТО. Серед питань, які також турбують атовців – взяття талонів до фахових спеціалістів та для клінічних досліджень, надання послуг фізіотерапевтів, кодування окремих учасників АТО від алкогольної залежності, відвідування басейну міста.

Проблем багато, є над чим працювати. Але завдяки тісному та конструктивному діалогу, питання щодо підтримки учасників антитерористичної операції міською владою постійно знаходяться на контролі!

 

http://www.netishynrada.gov.ua/news/2016/круглий-стіл-з-учасниками-ато