dsc0648925.10.2016 р. в м.Хмельницькому відбувся історичний аукціон в результаті якого наше місто може втратити 3 га лісу в районі міського ринку та історичні пам’ятки, які охороняються законом. Міська влада поспішила це зробити до розгляду по суті судового позову ГО «Нетішинська самооборона» до Нетішинської міської ради щодо незаконності рішень про продаж цієї земельної ділянки.

Як ми уже неодноразово повідомляли нетішинцям, дані рішення, на нашу думку, суперечать Детальному плану забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який пройшов громадські слухання та був затверджений у липні 2015 року нетішинськими депутатами.

На аукціоні були присутні міський голова Олександр Супрунюк, який заради такого дійства перервав власне лікування, представники Постійно діючої комісії з продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах) у м.Нетішин, три учасники аукціону, представники преси та громадських організацій.

Звісно, цю подію не могли пропустити й актdsc06013ивісти Нетішинської Самооборони.

Для продажу з молотка під забудову 3 гектарів столітнього лісу, які розробником проекту землеустрою і одночасно виконавцем торгів ЗАЦ «Карат»  у проекті землеустрою були позначені як поодинокі дерева, та 2-х історичних курганів, що датуються 2-м тисячоліттям до н.е., вистачило всього 20 хвилин. А сама процедура торгів закінчилась за 3 кроки та зайняла 4 хвилини.

Стартова ціна лота, визначена також ЗАЦ «Карат», 1, 7726 млн. гривень зросла всього на всього 87,8 тис. грн і ціна продажу становила 1,8604 млн. грн. Переможцем, як і очікувалось, став пан О.Миклуш, колишній очільник Партії регіонів в м.Славута, а наразі депутат Хмельницької обласної ради від БПП.

dsc06495Так, саме очікувано і передбачувано. Адже після обрання міським головою О. Супрунюка пан Миклуш твердо закріпився на будівельному ринку Нетішина. І він особливо не приховував, що є основним претендентом на цю ділянку.

Не зважаючи на скандальну забудову міської автостоянки поруч з кафе «Старий Томас», на незрозумілу  забудову поруч з Будинком культури по вул.Шевченка,7 (як з’ясувалось на останній сесії НМР частина будинків була побудована паном Миклушем поза межами орендованої земельної ділянки і депутатам по факту довелося довиділяти землю створеному ОСББ). Під питанням також будівництво поряд із «вертолітним майданчиком», чи дотриманні там захисна зона до Горині?

Та й організація даного аукціону викликає ряд запитань, відповіді на які тепер мають дати суд та правоохоронні органи.

i-1Зокрема, чому у проекті договору, підготовленому нашою владою, та викладеному виконавцями торгів на відповідному сайті, були відсутні додаткові умови аукціону, затверджені НМР щодо сплати 1,59 млн грн відновної вартості дерев, щодо переобладнання повітряних ЛЕП на підземні кабельні ЛЕП. А саме основне – яким чином Нетішинська міська рада може гарантувати покупцеві відсутність судових справ щодо цієї земельної ділянки, коли на день проведення аукціону в судах було зареєстровано 2 судові справи, в тому числі і позов ГО «Нетішинська Самооборона»? Ці питання наша організація задавала як міському голові так і виконавцям аукціону та, нажаль, аргументованих відповідей так і не отримала.

Більш детально про перебіг аукціону, про документацію та розвиток ситуації щодо продажу нетішинської землі усі бажаючі можуть ознайомитись на сторінках нашого сайту http://www.samooborona-netishyn.com.ua.

Не зважаючи на проведений аукціон, ГО «Нетішинська Самооборона» не покладає рук та продовжує боротьбу за дотримання законодавства при забудові нашого міста. Судове засідання має відбутися об 11 годині  11 листопада 2016 року, якщо, звісно міський голова вчергове не подасть клопотання про його перенесення. Адже, звинувачуючи Самооборону у можливому затягуванні судового процесу, що й надало змогу провести даний аукціон за рішенням апеляційного суду, фактично сам його затягує. Натомість і ми не втрачаємо часу. Подано заяву у прокуратуру м.Шепетівка, готуються заяви до Генеральної прокуратури та НАБУ.

yayaya8І все це відбувається під шквалом безпідставних звинувачень та провокацій пана Супрунюка, активність та низість яких наростає із дня подачі судового позову проти незаконного рішення влади, у бік нашої громадської організації ,  окремих її членів та депутатів міської ради від Самооборони.

Так, після «публічної порки» на «нараді» міського голови депутата від Самооборони О.Матросової,, яка дивним чином відбулася відразу після заяви Самооборони на пленарному засіданні міськради про незаконність продажу землі,  їй довелось звільнитися із КП «Агенція місцевого розвитку».
bezimeni-1Усе це прикривається міським головою «турботою про місто» та «ідеалами майдану». Міський голова чомусь вважає, що його участь у Революції гідності надає йому індульгенцію на незаконні дії, образи та безпідставні звинувачення людей, які ще донедавна записувались ним у соратники, а наразі мають сміливість відкрито задавати «незручні питання» і опонувати його діям. Саме тому мер висловлює якісь незрозумілі припущення щодо бажань депутатів від Самооборони заробити на нетішинській землі. При цьому посилається на те, що йому відомо, як цим займалися депутати раніше.

Отже виходить, що пан Супрунюк знає про незаконні дії конкретних депутатів минулих скликань, які збагачувались за рахунок міста! То чому ж тоді не називає їх прізвищ, чому не оскаржує незаконні рішення? Самооборона лише підтримає такі дії мера! Та відповідь очевидна – йому це не вигідно! Адже наявність компромату дозволяє домовлятися із будь-ким, вести кулуарні домовленості та продовжувати нехтувати законодавством. І лише принципова та відкрита позиція Самооборони дозволяє нам опонувати міському голові! При цьому ми цілком підтримуємо ініційовані ним рішення, які йдуть на користь громаді.

Та от забудова 3 га лісу точно не з таких рішень. Адже суперечить Генеральному плану міста, Детальному плану забудови тієї ділянки.

І, якщо сьогодні нам не вдасться відстояти ліс, то завтра цілком ймовірно будуть продані спортивні та дитячі майданчики, місця для паркування та озеленені двори. Зупинити цей безлад цілком ймовірно! Не мовчіть! Долучайтеся!

ГО «Нетішинська Самооборона»