yayaya17Як в Нетішині свідомо ввели в оману депутатів та містян.

Багато було статей про історичні кургани в інтернеті, багато було коментарів та звинувачень Самооборони в некомпетентності. В останній своїй статті –ЧИ існують взагалі в Нетішині історичні КУРГАНИ у міському лісі ? – ми навели вже всі сучасні документальні підтвердження їхнього існування в Нетішині, і що саме 2 з низ попали в межі земельної ділянки 3 Га , яку продали забудовнику Миклушу.
Здавалося б,  навіщо було давати під продаж саме 3 Га землі, з якої  майже 1/8 частина (0,36 Га)  згідно з затвердженим  проектом землеустрою – це охорона зона курганів де заборонено будівництво??? 

Відповідь на це питання, виходячі зі здорового глузду,  дати неможливо!  Хоча  звісно згодом, якщо забудовнику буде начхати на кургани, він просто зрівняє їх з землею та побудує там “будинки на костях”. Ось тоді і стане зрозуміло навіщо це зробили.

lis13Міський голова звинуватив Самооборону в зловживанні темою нетішинських курганів. та розповів в інтерв`ю що подібних курганів-могил в славутському районі сотні і висловив сумнів з приводу цінності цих курганів та можливості знайти в них якісь серьозні історичні знахідки.  Але це він розповів вже зараз, коли земля продана. А раніш він взагалі висловлювався що вони не входять в продану ділянку.

ТА саме цікаве що він знав про існування цих курганів ще в 2015 році! Тоді, коли затверджували детальний план забудови.
Адже у серпні 2015 року надійшла відповідь на запрос міської ради від Департаменту культури ОДА, в якому було чітко зазначено про  наявність 6 курганів  та заборону проведення приватизації та будівельних робіт.

Таким чином , коли депутати в 2016 році голосували за виставлення землі на продаж міський голова Супрунюк свідомо промовчав про існування цього обмеження!

 

Ну що ж , гадаємо що цією статтею з поданим далі матеріалом нарешті знімуться всі питання – хто говорить правду, а хто виправдовує свої незрозумілі вчинки  !

Самооборона звернулася до представників Інституту археології, Спілки археологів України, та знайшли декілька дуже цікавих документів та научних робіт, в яких зазначено існування нетішинських курганів та їх історична

цінність.

Основні висновки з цих документів:

  • кургани існують, датовані 2 тисячоляттям до нашої ери,
  • на території України в Хмельницькій області лише в околицях Нетішина знайдено поховання  тшинецько-комарівської культури,
  • навколо Нетішина знайдено кілька курганих груп, в кожну з яких входить від 3-5 курганів
  • з 1998 по 2000рр експедицією Інституту археології були розкопані 7 курганів
  • під час розкопок було знайдено багато історичних артефактів . 

Далі докладніше про вивчені документи.

Так журнал Археологія розмістив в номері за 2004 рік велику статтю “Колективне поховання Тшинецької культури на р.Горинь”. В статті йдеть про подробиці дослідження курганої насипи поблизу м.Нетішин, які проводилися восени 2000 р. В насипу знаходилося 2 парних захоронення та в кожному з них були поховані чоловік та жінка. Був знайдений числений інвентар, золоте кільце, бронзові браслети, булавка , діадема, буси, кременні наконечникі стріл та копій, керамика, вази різноманітні прикраси.  Велику частину знахідок під час розкопок складала кераміка. Усього було знайдено 1815 фрагментів різних посудин тшинецької культури.
Було встановлено що всі розкопані кургани належать до однієї, тшинецької культури 2 тис до н.е.

kurgani-1 

kurgani-4 kurgani-5 kurgani-3

Ознайомитися зі всією статтею  можна за посиланням  з сайту Спілки археологів України  (сторінки 111- 125) – http://www.vgosau.kiev.ua/a/Archaeology_2004_01.pdf

Так само про нетішинські розкопки зазначено у “Науковому віснику Волинського національного університету ім.Лесі Укараїнки” в науковій роботі кафедри археології, яка була написана під керівництвом кандидата історичних наук пана Охрименко Г.В. і де зазначено про необхідність подальших глибших досліджень.
kurgani-6

kurgani-7

Узявши до уваги дані табл. 1, робимо висновок, що тшинецько-комарівська культура була досить поширена на території Волині. Тут досліджено 45 поховань. Найбільше поховальних пам’яток знайдено в Рівненській – 14 й Івано-Франківській областях – 13, менше у Львівській обл. – вісім, Тернопільській обл. – п’ять, Волинській обл. – чотири, Хмельницькій обл. – одну. Поховальний інвентар складався із прикрас, керамічних виробів, зброї та знарядь праці.
Прикраси здебільшого виготовлені з бронзи та кісток тварин. Це – підвіски, скроневі кільця, сережки, намистинки, персні, пронизки, шпильки. Їх було знайдено в 19 курганах.
Найбільшу частину поховального інвентарю становили керамічні вироби: горщики, черпаки, миски, вази, друшляки. Більша частина виробів фрагментована. Тільки у восьми курганах із 45 кераміки не виявлено. Це свідчить про те, що посуд був чи не основним елементом поховальних дарунків“- йдеться в науковій роботі.

Ознайомитися з науковою роботою ( інформацію по Нетішину дивитися  на сторінках 45-46) можна за посиланням http://www.nbuv.gov.ua/old_jrn/natural/Nvvnu/istor/2009_13/R1/Okhrimenko.pdf

 

Нагадаємо, що саме Управлінням культури Хмельницької ОДА  був наданий лист-обмеження (дивись на початку статті)  , коли розроблявся план забудови Піонерки, де зазначено що ПРИВАТИЗАЦІЯ , проведення будівельних та інших земляних робіт на території де виявлені нетішинські кургани без проведення розкопок ЗАБОРОНЕНО згідно чинного законодавства.

В цьому листі якраз і вказано, що одним з авторів наукового  дослідження в 2000 році –  пані Березанською –  було встановлено, що на цій території знаходяться 6 курганів датованих 2 тисячоліттям до нашої ери!

А були і ще листи на міську раду про заборону продажу землі разом з курганами, але й про них міський голова Супрунюк промовчав!!!

bezymyannyj bezymyannyj1

Зауважимо, що на початку жовтня, після отримання листів про заборону забудови, у фейсбуці пан Олександр Супрунюк цинічно  заявляв про якісь маніпуляції і що кургани не входять до меж  ділянки 3 Га, які поруч з міським ринком. Те саме він розповідав на телебаченні, запевняючі нетішинців , що все це вигадки і повна маячня

net-kurganov net-kurganov1

На жаль пан Супрунюк не бажає визнати що він був не правий, що рішення міської ради та продаж ділянки пішли врозріз з чинним законодавством і продовжує паплюжити Самооборону.

suprunyuk-kurgani

suprunyuk-kurgani-1

Ну що ж , час роставить все на свої місця, хто, свідомо або не вивчивши питання, збрехав; хто гарний історік та археолог, а хто ні, але на жаль врешті-решт місто може втратити ліс та свою історію.

Ще раз наголошуємо, що позиція Самооборонив цьому питанні залишається незміною – ми загалом «ЗА» будівництво на Піонерці, але “Проти”   будівництва, яке суперечить детальному плану забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який  був затверджений у липні 2015 року.
Ми “ЗАпрозоре та відкрите для громадськості вирішення цього питання, а також чітке додержання забудовником плану забудови, який пройшов громадські слухання та затвердження міською радою.  Бо зараз все це схоже на нехтування законами то уподібнення нинішньої влади до попередників, з якими ми всі боролися на майданах в багатьох містах нашої країни.