yayayaМер та заступники хотіли 200 відсотків щомісячної премії – Депутати таких привілеїв не дали

  • 19-та сесія міської ради, що відбулася 28 жовтневого дня, не обійшлася без ексцесів. Мер із секретарем ради звинуватили «Самооборону» у змові з «ворожою» «Громадською радою», у свою чергу, самооборонівці такий хід назвали провокацією.
  • Два відділи виконкому – відділ роботи із зверненнями громадян та відділ з питань обліку, розподілу та приватизації житла міський голова мав намір ліквідувати, але депутатської підтримки таке рішення не знайшло.
  • Мер та заступники хотіли більшої зарплатні – 200 відсотків премії щомісячно, але для реалізації задуманого забракло депутатських рук.
  • Було й приємне – депутати преміювали нашу містянку, котра народила трійню.
  • yayaya1Звітував головний поліцейський

На початку пленарного засідання слово взяв начальник Нетішинського відділення поліції Руслан Форсюк, котрий інформував про криміногенну обстановку в місті, яка загострилася з введенням у дію сумнозвісного закону Савченко, низький відсоток розкриття злочинів через недокомплект кадрів, набір патрульної поліції, який стартує 1-го листопада та обіцяє покращити ситуацію з охороною правопорядку.

Мешканцям старої частини міста – комп’ютери та Інтернет

У своєму депутатському запиті Юрій Максимчук ініціював передбачити в бюджеті кошти на придбання двох комп’ютерів з необхідним обладнанням та програмним забезпеченням для безкоштовного користування мешканцями у приміщенні Будинку культури, що на вулиці Солов’євській.

yayaya3Внести зміни до відповідної програми та фінансово підтримати участь волейбольної команди ХАЕС в чемпіонаті та кубку України запропонував Юрій Камозін.

Про необхідність облаштування додаткових пішохідних переходів говорив Анатолій Олійник.

Михайло Брожик вніс пропозицію підготувати звернення прем’єру, спікеру та президенту щодо змін до проекту бюджету на 2017 рік – урізати передбачене фінансування поліції та збільшити фінансову підтримку армії та медицини.

Останній депутатський запит не був підтриманий місцевими обранцями.

50 тисяч – за народження трійні

Першим обранці розглядали питання «Про підвищення рівня прозорості в роботі Нетішинської міської ради». Підтвердив

важливість такого рішення  Валерій Бойко, голова регламентної комісії минулого скликання, котрий спеціально попросив слова.

Без вагань депутати підтримали преміювання мешканки нашого міста Н.Гурської, котра народила трійню. У багатодітній родині всіх дітей – четверо, від влади міста сім’я отримає 50 тисяч гривень матеріальної допомоги.

yayaya4Відділи не ліквідували, премій не дали

У контексті змін до бюджету місцеві парламентарі виділили гроші на святкову ілюмінацію новорічної ялинки, відеотрансляцію сесії, комп’ютерну техніку та фотоапарат для «Будинку дитячої творчості» тощо.

Міський голова запланував ліквідацію двох відділів виконкому – роботи зі зверненнями громадян та з питань обліку, розподілу та приватизації житла. За словами очільника міста, функції цих відділів дублюють ЦНАП, Фонд комунального майна, БТІ. Відповідно, буде ліквідовано і низку непотрібних, на думку мера, комісій. Проте депутати висловили вагання щодо доцільності таких рішень та не проголосували за жодне з них.

На розгляд сесії було винесено питання щодо збільшення щомісячних премій для мера, його заступників та секретаря міської ради у розмірі 200 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг, вислугу років та за високі досягнення у праці. Але обранці такого стимулювання праці посадовців не підтримали.

Біля млина – готельно-ресторанний комплекс

yayaya5Вже вдруге на розгляд сесії подавалося питання щодо зміни цільового призначення земельної ділянки поблизу старого млина. Місцевий приватний підприємець, депутат міської ради Сергій Вознюк планує побудувати на його базі готельно-ресторанний комплекс з супутнім облаштуванням стоянки, пляжу тощо.

Важкими були потуги депутатів по передачі у власність ОСББ «Шевченка-7» земельної ділянки площею 0,2809 га. Голосувалось це питання на минулій сесії та після тривалих дискусій зазнало фіаско. Цього разу без суперечок теж не обійшлося. Головним аргументом «проти» була теза: «А якщо мешканці всіх будинків забажають привласнити супутню територію, за яким критерієм будемо «давати» чи «не давати»? Сумніви розвіяв голова ОСББ Антон Кудін, котрий пояснив, що мешканці будинку мимоволі стали заручниками ситуації, допущеної забудовником, адже як з’ясувалось, частина будинку розташовується на «чужій» території. Зрозуміло, що будинок розбирати ніхто не буде, тож єдиний вихід – узаконити землю, на якій він стоїть. Що й було зроблено обранцями з другої спроби.

Питання «на десерт» були із перцем

14906926_1122093397859519_4655923411371270797_nУ розділі «Різне» Олександр Марчук звернувся до міського голови з проханням прояснити майбутню долю дитячого садка №9, адже в місті точаться розмови про його ймовірне закриття. Натомість міський голова О.Супрунюк запевнив, що чутки безпідставні і про закриття закладу мова не ведеться. «Це повна дурня, страшилки, як про москалів, яких на фарш переробили», – висловився мер з цього приводу.

Секретар міської ради Олена Хоменко зробила «сенсаційну» заяву про те, що до судового конфлікту між виконавчим комітетом міськради та фірмою «Дамас і Ко» долучилась «Громадська рада», та, дивним чином, «Самооборона», Олександр Супрунюк додав, що проти нього «згуртовуються непримиримі сили» з кардинально різних таборів.

Натомість голова фракції «Самооборона» Юрій Камозін вимагав від «Громадської ради» спростування та назвав цю ситуацію банальною політичною провокацією.

Зі слів містянки Людмили Миронюк, котра має інвалідність, через те, що добивається завжди справедливості, не може пройти в медсанчастині медкомісію та приступити до роботи сторожем у дитсадку. Жінка переконана, що це спланована акція проти неї, та продемонструвала лікарняну картку, на якій маркером написано «На руки не видавати».

Нетішинець Андрій Рощук звернувся до присутніх із закликом повернути громаді майно, яким користується «Обленерго».

Останнім акордом 19-ї сесії був заклик Зої Машук до колег-депутатів дотримуватись етики спілкування та бути прикладом для всіх громадян.

Руслана ЧЕРНЮК