dron2Історичний аукціон!

Почнемо з того, що візитною карткою Нетішина завжди були розкішні зелені насадження. В усі часи гості нашого міста були в захваті від рясної зелені та цілющого аромату хвої. Це було беззаперечною перевагою Нетішина над іншими містами. Тому більше 30 років міська влада не те що не дозволяла собі збиткуватися над зеленим фондом, а й бережно ставилася до нього.

Крім того, була закладена паркова зона за будівлею виконавчого комітету (по-народному «білим домом»).

В той же час, наше компактне за площею місто стрімко розбудовується, а відтак майданчиків для будівництва житла стає дедалі менше. В зв’язку з цим і виникла ідея освоїти під будівництво житла земельну ділянку, розташовану за «великим ринком» та ділянку на території самого ринку, а частину ринку перенести в інше місце.

Зміни до генерального плану Нетішина готували провідні столичні фахівці науково-дослідного інституту проектування міст «Діпромісто», тому ніяких претензій чи зауважень з цього приводу у мешканців під час громадських слухань не виникало. Відповідно до генплану, передбачалося будівництво багатопід’їздного будинку по периметру лісової зони з мінімальною вирубкою дерев. Були враховані всі природоохоронні норми. Детальний план забудови частини території промислової зони м.Нетішин, який пройшов громадські слухання, був затверджений у липні 2015 року нетішинськими депутатами минулої каденції.

p1400683

Але не так сталося… На превеликий жаль, міський голова Олександр Супрунюк несподівано почав діяти, на наш погляд, всупереч інтересам нетішинської громади та здоровому глузду. В червні 2016 р на 14 сесію, тобто на розгляд депутатів, ним було подано проект рішення про продаж земельної ділянки площею 3 гектари по центру соснового лісу, що, на нашу думку, суперечить містобудівній документації.

lis22 lis14

За таких обставин ліс піде під сокиру, і як гриби, на цьому місці виростуть будинки. Тому одразу було видно, під кого планується забудова. Забігаючи наперед, зауважимо, що і сам славутський забудовник, колишній регіонал, депутат обласної ради Олександр Миклуш відверто ділився планами про можливе майбутнє будівництво у місцевій пресі та на телебаченні.

Цікаво, що цей проект намагались пропхнути з порушеннями, в обхід земельної комісії, в «темну» без візуалізації місця розташування земельної ділянки. Тобто депутати, як ті сліпі кошенята, не знали, за що голосують. Не дивно, що цю «аферу» обранці не

підтримали.

Подібних махінацій не дозволяли собі навіть «папередніки» теперішньої влади Скакун-Степаненко.

Громадська організація «Самооборона» після сесії витребувала у виконкому документи по цьому проекту рішення та максимально оприлюднила їх у ЗМІ та в соцмережах. Більшість депутатів були невдоволені такою поведінкою міського голови, обурювалися, що з ними граються у кішки-мишки, запевняли, що за подібний «дерибан» ні в якому разі голосувати не будуть. Всі чекали від Олександра Супрунюка пояснень. Пояснень не було, а цей самий проект рішення вдруге подали на наступну липневу 15-ту сесію.

І тут сталося «диво». Правила «гри» різко змінились, і несподівано всі депутати, крім тих, що від «Самооборони», одностайно проголосували «за»!? Думаємо, з місцевими обранцями добре попрацювали, добряче прочистили їм мізки.

Громадська організація «Самооборона», з метою врятувати від плюндрування ліс та від наруги –  історичні захоронення, які, як з’ясувалося, знаходяться на тій території, примусити владу діяти законно, не переступати через генеральний план міста, звернулася до суду щодо незаконності рішень міської ради про продаж цієї земельної ділянки. Але це зовсім не зупинило ділків, ласих до народного добра.

dsc06495Вже 25 жовтня в Хмельницькому поспішно відбувся історичний аукціон, в результаті якого наше місто втрачає 3 гектари лісу в районі міського ринку,  історичні пам’ятки, які охороняються законом, і довіру до місцевої влади.

Мер-майданівець навіть перервав власний лікарняний, аби особисто бути присутнім на такій оказії та очікував результатів у дружньому колі екс-регіоналів на чолі з їх нетішинським екс-вождем Геннадієм Вагнером.

Така картина, на нашу думку, красномовно свідчить про те, що бізнесові інтереси перекреслюють усе та спонукають і оком не моргнувши, витерти брудні черевики об нетішинську громаду.

Вистачило всього 20 хвилин, аби 3 гектари столітнього лісу та 2 історичних кургани, що датуються 2-м тисячоліттям до н.е., без будь-яких вагань та докорів сумління пішли з молотка.

Переможцем, як і очікувалось, став пан О.Миклуш, колишній очільник Партії регіонів у м.Славута, а наразі депутат Хмельницької обласної ради від БПП. Так, саме очікувано і передбачувано. Адже після обрання міським головою О. Супрунюка пан Миклуш твердо закріпився на будівельному ринку Нетішина.

Організація даного аукціону викликає низку запитань, відповіді на які тепер мають дати суд та правоохоронні органи. Не зважаючи на проведений аукціон, ГО «Нетішинська Самооборона» не покладає рук та продовжує боротьбу за дотримання законодавства при забудові нашого міста. Судове засідання має відбутися об 11 годині  11 листопада 2016 року, якщо, звісно міський голова вчергове не подасть клопотання про його перенесення.  Крім того, нами подано заяву у Шепетівську місцеву прокуратуру, готуються заяви до Генеральної прокуратури та НАБУ.

… Міський голова заявляє, що проведення цього аукціону – велике досягнення за всю історію Нетішина. Погоджуємося на всі 100 відсотків, за нашою оцінкою, це найбільше корупційне досягнення нетішинської влади, скероване саме Вами, Олександре Олексійовичу! Варто віддати Вам належне, маніпулювати Ви мастак! Перед виборами ви красномовно обіцяли, що з усіх важливих рішень для міста будете радитися з громадою, а Ви ганебно знехтували нетішинською громадою, та вважаємо, все зробили в інтересах інвестора. Мабуть, громада для Вас – це Ви самі та купка безликих прибічників-маріонеток.
p1410055У даному випадку дійсно в інтересах громади громадська організація «Самооборона» подала до суду. В нас таки є надія, що «Ваш» інвестор, не виріже жодного дерева і не зачепить жодного кургану. Ми сподіваємось, що хоч якась крапля совісті у Вас проснеться.

Власні злодіяння мер вирішив прикрити «Самообороною», у всі труби трубить, що через позов «Самооборони» до суду «розлякались» усі інвестори, залишився тільки один, і через це бюджет недоотримав від аукціону до 4-х мільйонів гривень. Та Вашу лояльність до славутського забудовника Миклуша, колишнього регіонала, видно неозброєним оком. Тих мільйонів у казні міста і не мало бути. Думаємо, вами все було домовлено заздалегідь.

Розцінюємо Ваші звинувачення у бік «Самооборони» як намагання приховати Вашу особисту участь і мабуть свої бізнес-інтереси в цій афері. Загравшись, Ви навіть забули, що в даному випадку ви не бізнесмен, а міський голова, і хоч, мабуть, вважаєте, що «громада – це «Ви», свідома та демократично налаштована нетішинська громада не дозволить Вам та Вашим прибічникам розбазарювати місто, як і не дозволяла цього НІКОМУ!!!

Ось така «турбота про місто» та «ідеали Майдану». Міський голова чомусь вважає, що його участь у Революції гідності надає йому індульгенцію на незаконні дії, образи та безпідставні звинувачення людей, які ще донедавна записувались ним у соратники, а наразі мають сміливість відкрито задавати «незручні питання» і опонувати його діям. При цьому ми цілком підтримуємо ініційовані ним рішення, які йдуть на користь громаді.

Проте, на нашу думку, забудова 3-х гектарів лісу точно не з таких рішень. І, якщо сьогодні нам не вдасться відстояти ліс, то завтра, цілком ймовірно, будуть продані спортивні та дитячі майданчики, місця для паркування та озеленені двори. Зупинити ці безчинства цілком ймовірно! Не мовчіть! Долучайтеся!

ГО «Нетішинська Самооборона»