xaes5Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” розглядає можливість залучення європейського постачальника реакторної установки типу ВВЕР-1000 для завершення будівництва енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС, повідомляє прес-служба компанії.

“В якості альтернативного постачальника реакторної технології та обладнання ВВЕР розглядається європейський постачальник”, – йдеться в повідомленні. У компанії пояснили, що у зв’язку з виключенням можливості поставки обладнання реакторної установки російського виробництва виникла необхідність заміни постачальника обладнання. “У сформованій ситуації був розглянутий варіант завершення будівництва з реакторною установкою ВВЕР-1000 альтернативного виробництва, який зміг би забезпечити завершення будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС у стислі терміни і при мінімізації витрат”, – повідомляє прес-служба.

Згідно з повідомленням, використання реакторної установки від європейського постачальника не змінює висновки та свідчення, спочатку закладені в техніко-економічному обґрунтуванні даного проекту. Також в компанії зазначили, що при будівництві енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС будуть дотримані вимоги з безпеки, передбачені національним законодавством і нормами МАГАТЕ, а також буде максимально використовуватися обладнання українського виробництва.

Як повідомляв УНІАН, переможцем міжнародного конкурсу з вибору типу реакторної установки для

будівництва 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС в жовтні 2008 року стала російська компанія “Атомстройекспорт”. У конкурсі, окрім “Атомбудекспорту”, також брали участь американська Westinghouse та південнокорейська KEPCO.

Наприкінці 2014 року голова “Енергоатому” Юрій Недашковський заявив, що Україна може денонсувати угоду з Росією з-за відсутності з боку останньої якихось зрушень у реалізації цього проекту. Тоді очікувалося, що замінити “Росатом” (материнська компанія “Атомбудекспорту”) зможе чеська Skoda (власником чеської Skoda JS a.s. є юридична особа, зареєстрована в Росії).

У 2015 році Верховна Рада денонсувала угоду про добудову Хмельницької АЕС з Російською Федерацією.
Детальніше читайте на УНІАН: http://economics.unian.ua/energetics/1637416-energoatom-hoche-zaluchiti-evropeyskogo-postachalnika-reaktornoji-ustanovki-dlya-dobudovi-hmelnitskoji-aes.html