yayaya17Передостання у цьому році чергова двадцята сесія відбулася у п’ятницю, 25 листопада. Розглянули обранці близько сотні питань, серед яких – низка важливих для життєдіяльності Нетішина програм, призначення двох заступників очільника міста, ліквідація «житлового» відділу виконкому та відділу роботи зі зверненнями громадян.

Веб-камера в сесійній залі
На початку пленарного засідання головуючий Олександр Супрунюк повідомив про новий почин – онлайн-трансляцію сесій, відтепер кожен охочий зможе «побувати на сесії», скориставшись Інтернетом. Ще одна веб-камера встановлена на фасаді будівлі виконавчого комітету та повністю охоплює центральну площу міста. Встановлення системи відеонагляду профінансоване з міського бюджету.

yayaya19Голова «соціальної» депутатської комісії Олена Матросова («Самооборона») закликала колег-жінок долучитися до створення міжфракційної депутатської групи «За рівні можливості» та зареєструвати таку групу на наступній сесії. Її колега по партії Юрій Камозін зробив зауваження щодо необґрунтованої заборони не обговорювати депутатські запити, оскільки за законом не підлягають обговоренню лише виступи депутатів.

Випливла неправда про два «важкі» КрАЗи

У розділі «Депутатські запити» Геннадій Вагнер («За конкретні справи») порушив питання щодо можливості перенесення частини огорожі та забезпечення облаштування безпечного місця відпочинку з маленькими дітьми у дворі житлових будинків по просп. Незалежності,30 та по вул.Висоцького,2.

Олександр Марчук («Свобода») озвучив пропозицію мешканця міста Андрія Рощука щодо звернення до президента про нагородження посмертно учасників АТО з нашого міста. Секретар ради Олена Хоменко попросила ініціаторів зробити добру справу – зібрати характеристики загиблих з місця роботи або від громадських організацій.

Олександр Лобода («УКРОП») наполягав, аби визнати незадовільною роботу комунальних служб, які не упорались належним чином з наслідками снігопаду та оголосити догану Івану Романюку, начальнику КП «Благоустрій». У відповідь Олександр Супрунюк сказав, що депутат таку оцінку робити не може, повідомив про заяву від трудового колективу «Благоустрою» з проханням залишити І.Романюка на посаді, говорив про тризмінну безперервну yayaya20роботу комунальників. «Що могли, те зробили. Атомна станція не могла до вівторка надати техніку. Депутати проявили легковажність, невчасно виділили кошти на придбання важкої техніки – двох КрАЗів. У травні бюджетна комісія це питання не пропустила», – бідкався мер.
Оскільки за день до цього на своєму звіті Олександр Супрунюк вже звинувачував депутатів у «саботажі» щодо техніки, Юрій Камозін, як член бюджетної комісії, авторитетно повідомив присутніх: переглянув усю «бюджетку», питання про придбання техніки не виносилося.

Про огріхи державного бюджету та низку місцевих програм

Після тривалих дискусій на кшталт популізму та неактуальності обранці все ж проголосували за звернення до президента, спікера та прем‘єра щодо проекту закону «Про державний бюджет на 2017 рік» та змін до Бюджетного кодексу, ініційоване «Свободою». У ньому, зокрема, йдеться про антисоціальність проекту бюджету, послаблення фінансової спроможності місцевих бюджетів, загрозу перетворення України в поліцейську державу тощо.

Було прийнято цілу низку програм, зокрема щодо

 

відновлення ліфтового господарства, підтримки незахищених верств населення «Турбота», підтримки учасників АТО», про «муніципальне житло»  та ін. Певні суперечки виникли на рахунок програми розвитку створеної цьогоріч «Агенції місцевого розвитку», яка передбачає близько мільйона гривень фінансування з міського бюджету. Скажімо, Олександр Лобода обурився, для чого витрачати на агенцію такі кошти, якщо вона створювалася не задля проїдання, а з метою заробляння грошей. Та запропонував перенаправити ці гроші на будівництво ліфта у житловому будинку. Підтримав колегу Юрій Камозін із «Самооборони», зауваживши, що відповідно до статуту агенції, який приймався депутатами, це комунальне підприємство має приносити прибуток, надавати платні послуги, залучати інвесторів. Тому було б доречно спершу заслухати звіт керівника підприємства про зроблену роботу. Перервавши депутата на півслові, міський голова спритно поставив питання на голосування, і було достатньо голосів, аби його прийняти.

Профінансували субсидії та не взяли на обслуговування місток

У кyayaya18онтексті змін до бюджету 350 тисяч депутати виділили на субсидії для відшкодування витрат населення на комунальні послуги. Спроба передати на баланс КП «Благоустрій» з метою обслуговування містка через річку Горинь у районі спортивного комплексу виявилася марною. Голова «будівельної» комісії Роман Кузів («Воля») пояснив: «Містком користуються дачники. У ньому відсутні перила. Якщо «Благоустрій» візьме його на баланс, то його визнають аварійним, або взагалі не містком, а невідомо якою конструкцією,  і люди будуть позбавлені доступу до дач. «Аварійну споруду брати на баланс – це самогубство. Проектна документація передбачає на цій території паркову зону, і там заплановане будівництво містка», – додав міський голова.

Позбулися відділів, призначили стипендії міського голови

Спроби ліквідувати два відділи виконкому: роботи із зверненнями громадян та з питань обліку, розподілу та приватизації житла, вже неодноразово були марними. Міський голова, котрий ініціював таке скорочення, на рахунок другого відділу пояснив: вони дублюють роботу Фонду комунального майна, БТІ, ми спрощуємо забюрократизовану систему, та запевнив, що люди будуть переведені на вакантні посади в інші відділи. З великими потугами, та все ж назбиралась необхідна кількість голосів, аби ліквідувати обидва відділи.

Вже за традицією було прийнято рішення про надання стипендій міського голови провідним фахівцям галузі освіти, культури на спорту на 2017-й рік. Відповідно до нього, 43 провідних фахівці нашого міста отримуватимуть наступного року по 600 гривень упродовж дев’яти місяців.

В очільника міста – нові заступники

На пленарному засіданні було затверджено кандидатури одразу двох заступників мера. Відтак першим заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів став Євген Юрчук (працював на посаді директора КП «Торговий центр»). Кандидат на посаду другого зама Іван Романюк (на той момент – начальник КП «Благоустрій») відвідав сесію із групою підтримки. У свій робочий час працівники комунального підприємства прийшли просити за начальника – залишити його на посаді. Очевидно, йшлося про те, щоб не карати за неналежне виконання обов’язків під час снігопаду. Але трудовий колектив «образили», підвищивши І.Романюка в посаді до заступника очільника міста.

yayaya24Хлопчики – наліво, дівчатка – направо

Депутати підтримали висновок «соціальної» комісії «Про розгляд електронної петиції щодо збереження здоров’я учасників освітнього процесу і отримання якісних знань на уроках трудового навчання». У петиції, поданій Іриною Ковальською, зокрема, йдеться: «Для збереження здоров’я учасників освітнього процесу і отримання якісних знань з метою забезпечення роздільного навчання хлопців та дівчат при кількості учнів, меншій 27, потрібні додаткові кошти для всіх шкіл міста». Авторка петиції звернулась до депутатів виділити з бюджету 261 516 грн. на рік для шкіл міста з метою поділу класів за гендерною ознакою при вивченні трудового навчання. Відповідне рішення буде винесене на розгляд на наступні сесії.

На землі медсанчастини – приватний готель

Земельні питання голосувались депутатами, як і завжди: без бажання в будь-що заглиблюватися. Сказав голова земельної комісії Леонід Онофрійчук (БПП) «підтримати» – підтримали. Сказав: «не підтримувати» – не підтримали. Чудово, що голова комісії має такий авторитет, але дивно, що питань у депутатів практично не виникає.

Подив викликало питання про поділ земельної ділянки медсанчастини. Як з’ясувалося, під час реорганізації лікарні випливли документи: на території установи, на вул.Лісовій, 1 розташований приватний готель. Як так сталося, пояснити не взявся ніхто, а от привести у відповідність земельну документацію потрібно.

Про 15 мільйонів, комунальний автобус, теплолічильники

У «Різному» Олександр Лобода запитав у міського голови про долю міських проектів, на які виділялися бюджетні гроші та волів уточнити, чому на реконструкцію проспекту Курчатова передбачається аж 15 мільйонів. У відповідь Олександр Супрунюк пообіцяв влаштувати візуалізацію проектів упродовж двох тижнів, а про 15 мільйонів сказав щось на кшталт, наче сума була взята «зі стелі» і буде коригуватися. О.Лобода порушив також питання про наслідки встановлення у будинках теплолічильників. Депутат вважає: теплопунктів немає, подача тепла не регулюється, то чи не станеться так, що з лічильником мешканцям доведеться сплачувати за тепло більше.

Олександр Марчук передав побажання мешканців садибної забудови Нетішина, аби комунальний автобус заїжджав у стару частину міста, а не простоював біля аптеки, а також доїжджав до лікарні.

Говорили обранці і про потребу в освітленні вулиць, встановленні лавочок на зупинці біля аптеки, розмітку пішохідних переходів тощо.

Юрій Камозін закликав депутатів відзвітувати про свою роботу за рік 8 грудня у приміщенні Хабу.

Руслана ЧЕРНЮК

відео – Лотел-СКТБ

фото- сайт НМР