22_15bМова піде про житлово-будівельний кооператив для будівицтва “дешевого” житла для бюджетників. Таку ідею пан міський озвучив ще у квітні 2016 року.

Ідея мабуть і непогана, і ії треба реалізовувати, і Самооборона буде тільки “ЗА”, але…. завжди є але, про що міський голова промовчав….!
Наразі ця земельна ділянка 3 Га перебуває ПІД ЗАБОРОНОЮ ВЧИНЕННЯ БУДЬ_ЯКИХ ДІЙ або приймання будь-яких рішеннь, пов’язані з передачею для третіх осіб у власність, користування земельної ділянки  та укладання з третіми особами будь-яких господарськіх договорів про передачу у власність, користування земельної ділянки.

Отже на сьогодняшній день незрозуміло яким чином міський голова Нетішина, окрім “будівельних” постів у фейсбуці та виступів на телебаченні,   збирається щось будувати на пляжі всупереч ЗАБОРОНІ СУДУ, яка діє і   досі !

Чому завжди саму кращу ідею………?

Далі розповімо про все докладніше.

suprunyuk-pro-kooperativ2Міська влада вирішила подбати про працівників бюджетної сфери міста, для яких бажання мати власне житло або покращити житлові умови – неймовірна життєва необхідність. У який спосіб? Створюється житлово-будівельний кооператив, що дозволить здешевити вартість квадратного метра житла. Земельна ділянка для зведення ряду житлових будинків знайдена: вздовж дороги при вул. Варшавській у районі міського пляжу. Як запевняє Олександр Супрунюк, вона буде виділена на намічені цілі безкоштовно і її цілком достатньо для будівництва приблизно шести чотириповерхових будинків з мансардою.”-йшлося згодом на сайті міської ради

Цікаво що спочатку ідея кооперативу стосувалася лише освітян. Воно і не дивно , що бувший освітянин бажає зберегти та приумножити свій електорат. Було проведено декілька зборів з освітянами, де їм розповіли про цю ідею.

Але після публікацій міського голови у Фейсбуці та гарячих коментарів під постами громадських активістів, думка про виключну роль освітян в будівельному кооперативі

змінилася, і на слідуючі збори були вже запрошені медикі, а згодом і всі бюджетники міста.

Так громадські активісти Юрій Камозін, Сергій Волков слушно зауважили, що до цього кооперативу треба також приєднати медиків, працівників комунальних підприємств та закладів, молоді сім`ї, працівників виконавчої влади, викладачів ПТУ та працівників ХАЕС, які є основними платниками податків в місті.

suprunyuk-pro-kooperativ4suprunyuk-pro-kooperativ5
А пан Василь Артем`єв слушно зауважив, що справедливо б було приймати в члени кооперативу не тільки працівників бюджетної сфери, а й тих хто наповнює той самий бюджет – підприємці, працівники ХАЕС та ін.

ДЛЯ ДОВІДКИ – згідно зі звітом про виконаня бюджету за 1-е півріччя 2016р найбільшу питому вагу (70,8%) в надходженнях загального фонду бюджету міста займає податок та збір на доходи фізичних осіб, і більша частина з них це податки з працвників ХАЕС! Надходження його склали   53,5 млн.грн. при плані 41,4 млн. грн. План виконано на 129,2 %. Перевиконання плану досягнуто за рахунок застосування єдиної ставки (18%) оподаткування доходів фізичних осіб, замість 15%, виплатою у березні 2016 року винагороди за підсумками роботи за 2015 рік по ВП «ХАЕС» та збільшенням мінімального розміру заробітної плати.

suprunyuk-pro-kooperativ1

“Члени кооперативу отримують безвідсотковий кредит терміном на 10-15 років. Сплата першого внеску – обов’язкова (прогнозується, що його сума становитиме 30 тис. гривень). Далі – помісячні внесення коштів на відповідний рахунок, залежно від кількості квадратних метрів майбутньої квартири (однокімнатної, двокімнатної чи дворівневої – на четвертому поверсі з мансардою). Основне фінансове навантаження має понести бюджет міста, на що потрібна добра воля депутатів міськради”- така ідея була висвітлена на сайті міської ради.

yayaya0

 Ідея мабуть і непогана, і ії треба реалізовувати, і Самооборона буде тільки “ЗА”, але…. Завжди є але, про що міський голова промовчав….!

Нагадаємо, що ще в грудні 2015 року на 3-й сесії міської ради депутати затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її у постійне користування виконавчому комітету Нетішинської міської ради, площею 2,9797 га, для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку, яка розташована на вул.Варшавська;  (між проїжджою частиною і ділянкою міського пляжу).
7-29-ga-plyazh-dom

Але справа в тому, що по данній ділянці вже давно (з 2007 року )  йде судова тяжба з підприємством “Укрспецізоляція”.

Ще 25.10.2007 року позивач – приватне підприємство “Укрспецізоляція” звернулось до Нетішинського міського суду Хмельницької області з позовом до  Нетішинської міської ради Хмельницької області про  визнання таким, що відбувся 18.09.2007 конкурс про набуття права на оренду цієї  земельної ділянки,  визнання переможцем конкурсу та визнання протиправною дії про відмову визнати переможцем конкурсу.

bezymyannyj3

bezymyannyj1

а ось як прокоментував подію один з користувачів фейсбука

bezymyannyj

Мова в коментарях йде про рішення Вищого адміністративного суду  К/800/49344/15.  від 9 червня 2016 року, В суді розглядалося звернення фірми “Укрспецізоляція”:
Приватне підприємство «Укрспецізоляція» (далі – ПП «Укрспецізоляція») звернулось до суду з позовом до Нетішинської міської ради Хмельницької області, в якому просило визнати незаконним та скасувати рішення Нетішинської міської ради № 70/1707 від 27 лютого 2015 року; зобов’язати Нетішинську міську раду Хмельницької області розглянути на найближчому пленарному засіданні чергової сесії заяву ПП «Укрспецізоляція» про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її в оренду та прийняти вмотивоване рішення.

 ТОДІ суд постановив:
bezymyannyj5“Визнати незаконним та скасувати рішення Нетішинської міської ради «Про розгляд звернення ПП «Укрспецізоляція» щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її в оренду для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку» № 70/1707 від 27 лютого 2015 року. В задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.”

Таким чином суд скасував рішення ради про ВІДМОВУ “Укрспецізоляції”  в наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для передачі її в оренду, орієнтовною площею 3,0000 га,яка розташована на вул.Варшавська, у районі міського пляжу, і ЗОБОВ`ЯЗАВ раду розглянути заяву про надання цієї землі ПП «Укрспецізоляція»

 

Який же стан справ зараз по цій земельній ділянці, яку пан мер ніби-то приготував для будівельного кооперативу бюджетників?

Наразі ця земельна ділянка 3 Га перебуває під забороною вчинення будь-яких дій або приймання будь-яких рішеннь, пов’язані з передачею для третіх осіб у власність, користування земельної ділянки  та укладання з третіми особами будь-яких господарськіх договорів про передачу у власність, користування земельної ділянки.
      Ще 19 липня 2016 року   Нетішинський міський суд  виніс ухвалу  ( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59109230 ) щодо  забезпечення позову та ЗАБОРОНИВ вчиняти будь які дії з цією земельною ділянкою:

“Заборонити Нетішинській міській раді  та/або Нетішинському міському голові ОСОБА_1, та/або виконуючому обов’язки міського голови, та/або секретарю Нетішинської міської ради вчиняти будь-які дії або приймати будь-які рішення, пов’язані з передачею для третіх осіб у власність, користування земельної ділянки площею 3 га. по вул.Варшавська в районі міського пляжу в м.Нетішин, Хмельницька область.

Заборонити Нетішинській міській раді Хмельницької області (м.Нетішин вул.Шевченка, буд.1 Хмельницької області, ЄДРПОУ 25939741) та/або Нетішинському міському голові ОСОБА_1, та/або виконуючому обов’язки міського голови, та/або секретарю Нетішинської міської ради укладати з третіми особами будь-які господарські договори про передачу у власність, користування земельної ділянки площею 3 га. по вул.Варшавська в районі міського пляжу в м.Нетішин, Хмельницька область.”

v-ukraine-pridumali-novuyu-aferu-po-otzhimu-zhilya_1 В обгрунтуванні свого позову підприємство «Укрспецізоляція»  зазначило, що  однією з обставин є те, що 13 травня 2016 року з місцевої газети «Нетішинський вісник» №19 (1781) від 13 травня 2016 року позивачу стало відомо, що відповідач планує на спірній, земельній ділянці споруджувати житлові будинки.

 Міський голова подавав апеляцію на це рішення про ЗАБОРОНУ дій,  однак юридичний відділ пропустив строки подання заяви,  виконком не сплатив судовий збір. Апеляційний суд  дав термін на виправлення недоліків, тобто треба було сплатити судовий збір і подати заяву про поновлення терміну оскарження, а виконком знову все пропустив!!!  Оскільки виправлені ПОМИЛКИ не були – позовна заява судом була повернута!
ПІсля цього міська рада знову подає КЛОПОТАННЯ про скасування заходів забезпечення позову  в Нетішині і знов програє справу.

Цікаво, чого у цьому судовому процесі влада не залучила для свого захисту приватну юридичну компанію?

 Отже на сьогодняшній день незрозуміло яким чином міський голова Нетішина, окрім “будівельних” постів у фейсбуці та виступів на телебаченні,   збирається щось будувати на пляжі всупереч забороні суду, яка діє і   досі !

Для тих, кому цікаво, далі наведемо хронологію подій по цій забороні та викладемо  безрезультатні та непрофесійні намагання представників   міської ради (юридичний відділ) зняти цю заборону.

 

  • 19 липня 2016 року   Нетішинський міський суд  виніс ухвалу ( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59109230 ) щодо  забезпечення позову та ЗАБОРОНИВ вчиняти будь які дії з цією земельною ділянкою.

Апеляційну скаргу на цю  ухвалу суду першої інстанції міська рада повинна була подавати  до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Нетішинський міський суд протягом пяти днів з дня її проголошення.

 

  • 04 серпня 2016 року Вінницький апеляційний адміністративний суд, куди міська рада подала апеляцію на попереднє рішення нетішинського суду від 19 липня , розглянув справу та виніс УХВАЛУ про залишення апеляційної скарги без руху   ( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59489091 ) з наступних підстав:

Апеляційна скарга  подана апелянтом 27 липня 2016 року. Таким чином міська рада пропустила термін в 5 днів на подання апеляції і  одночасно не заявила  клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.

Крім того міська рада не сплатила судовий збір за подання апеляційної скарги у встановленому порядку та розмірі, та обночасно не надано і доказів звільнення від такої сплати чи доказів, які б свідчили про можливість звільнення апелянта від сплати судового збору.

Таким чином або це була звичайна халатність працівників юридичного відділу виконавчого комітету міської ради або банальна непрофесійність!

Суддя також в ухвалі запропонувати апелянту протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження та надати докази сплати судового збору або докази на підтвердження звільнення від такої сплати.

 

 

  • 20 вересня  2016 року знову ж таки Вінницькій апеляційний суд виніс нову УХВАЛУ ( http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/61416277) про повернення апеляційної скарги  Нетішинській міській раді Хмельницької області повернути особі, яка її подала.

Суддя встановив під час розгляду справи, що  відповідно до ухвали від  04 серпня 2016 року залишено апеляційну скаргу Нетішинської міської ради Хмельницької області без руху. При цьому особі, яка подала апеляційну скаргу, запропоновано в строк  протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху надати суду апеляційної інстанції докази на підтвердження поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження та надати докази сплати судового збору або докази на підтвердження звільнення від такої сплати.

Апелянт, Міська рада,  отримав ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху 15 серпня 2016 року, що підтверджується підписом його представника на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.

Станом на 20 вересня 2016 року апелянтом не виконані вимоги ухвали від 04 серпня 2016 року.

 Тому враховуючи бездіяльність позивача (Нетішинської міської ради)суддя  за необхідне постановив повернути апеляційну скаргу.

Знову можна казати про  непрофесійність дій юристів виконкому, неспроможність  або небажання влади займатися цією справою, гарно розповідаючі казочки у фейсбуці.

  •  10 серпня 2016 року Нетішинський міський суд розглядав  клопотання міської ради   про скасування заходів забезпечення позову.

 Представник міської ради подав клопотання, в обґрунтуванні якого зазначив, що позивач навмисно виклав відомості про планування відповідачем зведення ряду житлових будинків для працівників бюджетної сфери м.Нетішин, викладені в газеті, як закінчений факт та вказав, що така дія відповідача свідчить про очевидну небезпеку заподіяння шкоди правам та інтересам позивача, натомість не надав жодних доказів, які б свідчили про передачу земельної ділянки під забудову або про реєстрацію житлово-будівельного кооперативу, якому передана чи передається земельна ділянка.

 Однак водночас представник міської ради  підтвердив, що планується будівництво в майбутньому будинків вздовж дороги при вул.Варшавській в районі міського пляжу.

Під час засідання було зазначено, що доказом того, що забудова планується саме на спірній земельній ділянці, є також публічні висловлювання міського голови в інтернет мережі «Фейсбук».

Таким чином міський голова розповідає бюджетникам про майбутній кооператив, а в суді його представник заявляє що немає доказів про передачу земельної ділянки під забудову або реєстрацію кооператива!?

10 серпня  суд м.Нетішин  виніс ухвалу (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/59584542) в якій відмовив в задоволенні клопотання представника Нетішинської міської ради Хмельницької області про скасування заходів забезпечення позову .