14-12-04-1

 • Яким чином без проведення громадських слухань і оприлюднення, зміни до генплану можуть потрапити на сесію міської ради одразу на ЗАТВЕРДЖЕННЯ?
 • Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ !
 • На розгляд депутатів виносять “кота в мішку”??? Хтось щось ховає в новому генплані міста і не бажає, щоб громадськість та депутати ретельно ознайомилися з документами?
 • Питання потрібно переносити, проводити громадські слухання після повного оприлюднення проекту змін  і лише потім затверджувати на сесії !!!
 • Питання чи будемо ми жити по правилам чи знову на сесії міської ради відбудеться “бєспрєдєл” – залишилося чекати не так багато. Пленарне засідання нетішиснької міської ради відбудеться 23 грудня о 10 ранку.

На чергову сесію міської ради, яка відбудеться 23 грудня, виноситься проект рішення “Про затвердження містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м.Нетішин Хмельницької області». Депутатам був надісланий саме оцей 1 папірець проекту рішення. Ніяких додатків, графічних матеріалів та пояснювальної записки.

gal_40092_photos0_46918Цікаво що насправді затвердження ГЕНПЛАНУ або його змін – це одне з самих головних питань для  міста. Адже це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Вимоги містобудівної документації є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування. Отже, все, що відбувається на території населеного пункту, має здійснюватись відповідно до його генплану.

Генеральний план – це довгострокова стратегія, яка розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

 

З історії.
Останнє коригування генплану Нетішина було зроблено у далекому 2002 році. За час, який пройшов  відбулися значні зміни в містобудівному законодавстві   і звісно також накопичилося дуже багато змін. Всі ці зміни були опрацьовані Киїівським інститутом “Дніпромісто”  імені Ю.М.Білоконя на замовлення Виконавчого комітету Нетішинської міської ради (договір № 1199-01-2012 від 21.09.2012 р., д/у№ 1-2012 від 28.12.2012 р., д/у№ 1-2-12 від 26.06.2013 р., д/у№2-2015 від 3-.12.2015 р.).

 

Зміни до генплану  2016 року.
Питання про майбутнє затвердження в 2016 році змін до генплану виринуло ще в травні 2016 року, як

повідомляв сайт міської ради 27.05.16р, але пройшло непоміченим. Чому?                Тому що сама новина про зміни до генплану була в якійсь момент видалена з сайту з “невідомих” причин!
Ми звернулися до оргвідділу міськради, але вони також не змогли знайти цю новину і тому не змогли пояснити яким чином вона зникла з сайту.
Зберіглася лише інформація, яка залишилася в архіві на одному ноутбуці. (зауважимо що на сайті НМР розміщується офіційна інформація, яка повинна постійно зберігатися. Поки що жодного іншого факту зникнення інформації Самооборона  не знайшла)
bezymyannyj1

Але представники Самооборони отримали відповідні скан копії  оголошення на сайті НМР в Управлінні містобудування та архітектури міської ради, які підверджували що дійсно подібна інформація була розміщена.

p1410132

p1410133

p1410137

Таким чином виконком повідомляв про розроблення проекту змін до генплану і пропонували громадськості  та всім містянам надавати свої пропозиції та зауваження до 29 червня 2016 року.
Що цікаво, що в другій частині повідомлення було озвучено, що про місце та час проведення громадських слухань буде повідомлено додатково!

Таку саму об`яву,  було подано і в газету “Нетішинський вісник”.

p1410138

Наступного разу згадали про зміни до генплану на сайті міськради вже 6 грудня 2016 року, коли була розміщена новина про засідання  архітектурно-містобудівної ради при відділі містобудування та архітектури Хмельницької обласної державної адміністрації, до порядку денного якого було внесено питання щодо розгляду проекту містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану міста Нетішин Хмельницької області» .

bezymyannyjСаме цікаве було в цій новині, що на даний час проект містобудівної документації проходить державну експертизу та при позитивному висновку, проект містобудівної документації буде запропонований на розгляд та затвердження у встановленому порядку на найближче пленарне засідання міської ради.

Саме тоді Самооборона почала “бити на сполох” і збирати інформацію, яким чином без проведення громадських слухань і оприлюднення самого проекту “Змін до генплану” на сайті міської ради та ЗМІ, ці зміни можуть потрапити на сесію міської ради одразу на ЗАТВЕРДЖЕННЯ.
Адже стаття 21 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності чітко визначає :

1. Громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.

2. Затвердження на місцевому рівні містобудівної документації, зазначеної у частині першій цієї статті, без проведення громадських слухань щодо проектів такої документації ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ !

Мало того ця сама стаття чітко визначає що оприлюднення проектів генеральних планів, планів зонування територій, детальних планів територій здійснюється не пізніш як у місячний строк з дня їх надходження до відповідного органу місцевого самоврядування

Другий документ , який регламентує проведення громадських слухань і оприлюднення проектів генпланів є Постанова Кабміну №555 від 25 травня 2011 р яка вказує коли та де саме  повинні бути оприлюднені проекти :

p1410142

 

 • Таким чином  любий нетішинець може пересвідчитися сам, що ні тоді , ні зараз повністю  проект “Змін до генплану Нетішина” не був оприлюднений ні на сайті міської ради  ні в  нетішинських ЗМІ, чим була порушена чітка  вимога законодавства.

                  Це не говорячі вже про відсутність інформування громадян через розповсюдження брошур!!!

 • Так само не були проведені громадські слухання, про необхідність яких сама міська рада повідомляла на своєму сайті 25 травня 2016 року і в газеті “Нетішинський Вісник” за 27 .05.16р (дивись фото вище)

Щоб для всіх було зрозуміло скільки займає тексту відповідний проект змін до генплану- це документ майже в 400 сторінок і 4 великі схеми десь 1,5 на 2  метри (хоча насправді схем повинно бути не меньш десятка, адже немає схем водопроводу, каналізації,  по енергетиці , по плануванню обмежень та ін)

p1410144  p1410156

p1410123

Йдемо далі. Вже 14 грудня на сайті НМР була опублікована наступна новина.
p1410143

p1410144Після цієї  публікації ми звернулися в Управління містобудування та архітектури міської ради для ознайомлення з документами і з`ясування всіх подробиць  про затвердження на сесії цього проекту рішення. Після спілкування з нами, Дніпромістом були надані електронні матеріали для ознайомлення та частина інфромації було доопублікована в новину за 14 грудня.

Чіткої відповіді про те, чому не були проведені громадські слухання та не був повністю оприлюднений проект змін до генплану ще в травні-червні 2016 року Самооборона так і не отримала.

Міський голова запевняв на звіті фракції Воля, що слухання проведені були в минулому році, але коли точно він не пам`ятав.

Отже виходить , що на найближчу сесію на нашу думку абсолютно незаконно виноситься проект рішення “Про затвердження містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м.Нетішин Хмельницької області» без:

 • наявності оприлюдненого повного  проекту змін до генплану на сайті міської ради, де кожен нетішинеціь  міг з ним ознайомитися
 • проведення громадських слухань перед затвердженням проекту на сесії міської ради.

Виходить , що знову  на розгляд депутатів міський голова виносить “кота в мішку”???

Хтось щось ховає в новому генплані міста і не бажає, щоб громадськість та депутати ретельно ознайомилися з документами?

 

Відповідний запит  на отримання публічної інформації був направлений Самообороною також на міського голову, щодо інформації про дату та місце проведення слухань та надання посилання на розділ на сайті міськради , де був би оприлюднений проект містобудівної документації по змінам до генплану. Звичайно ми вже  знаємо результат відповіді на цей запит, але офіційний документ про  це “нехай буде” на папері.

dsc06946

Післямова:

Самооборону постійно звинувачують в критиці та чиплянні до всього, що робить міський голова. Що ж далі коротко наведемо інформацію, як саме у 2014 році збиралися затверджувати відповідні зміни до генплану, які “виринули” саме зараз.
Відповідна стаття  “Внесення змін до генерального плану міста – публічно, прозоро, за участю громадськості”  була розміщена на сайті міської ради і кожен кому цікаво може ознайомитися з нею.

Далі  коротко наведемо зміст наради, яка відбулася у 2014  році під головуванням міського голови Супрунюка, яку і описує відповідна стаття.

 • Анонсована на сайті міської ради та в газеті «Нетішинський вісник» перша робоча нарада з питань внесення змін до генерального плану міста Нетішина під головуванням міського голови Олександра Супрунюка відбулася 17 липня цього року.  
 • Ганна Айлікова ознайомила присутніх з основними етапами уже виконаної інститутом роботи, яка на цей час представлена у вигляді графічних матеріалів. Це схема сучасного використання території з урахуванням викопіювання з Публічної кадастрової карти України.
 • Ганна Айлікова закликала присутніх, у їх числі – депутатів Нетішинської міської ради, прийняти активну участь у підготовці пропозицій, які можуть бути розглянуті «Діпромістом» при внесенні змін до генерального плану міста. Всі пропозиції та ідеї будуть опрацьовані та, у разі відповідності їх вимогам чинного законодавства, відображені при внесенні змін до генерального плану міста Нетішина. Містобудівна документація не матиме гриф обмеження доступу, а буде відкритою, доступною та розміщена на офіційному сайті !!!
 • Після опрацювання та врахування, у відповідності до ДБН всіх пропозицій територіальної громади міста, містобудівна документація підлягає експертизі, відбудуться громадські слухання цієї містобудівної документації, після чого вона буде запропонована до затвердження.
 • Ця нарада не остання. Планується, що наступного разу буде готова «чернетка» генерального плану Нетішина. Коли він набуде остаточного вигляду, то буде винесений на громадські слухання. Все публічно, прозоро, все за безпосередньої участі громадськості міста.
 • «Давайте, хоча б раз на п’ять років, робити це, – звернувся до присутніх Олександр Супрунюк стосовно внесення змін до генерального плану міста, – щоб жити за правилами».

Таким чином одна з розробниць проекту змін до генплану Нетішина, сама заявляла що документ буде розміщений на сайті, проект пройде експертизу, після чого відбудуться громадські слухання з наступним затвердження на сесії міськради.  Міський голова також зауважив , що потрібно жити по правилах!
Тому не зрозуміло, чому саме зараз  стало питання такой терміновості прийняття змін до генплану?


Позиція Самооборони дуже проста – питання  змін до генплану потрібно переносити , оприлюднити повний проект змін до генплану, проводити громадські слухання і лише потім затверджувати на сесії !!!

dsc06947 22-07-2

Питання чи будемо ми жити по правилам чи знову на сесії міської ради відбудеться “бєспрєдєл” – залишилося чекати не так багато. Пленарне засідання нетішиснької міської ради відбудеться 23 грудня о 10 ранку.  Запрошуємо нетішинців прийти або подивитися засідання онлайн