fon-i-gerbi-netishin-kopiyaПрийом громадян: особистий та через онлайн-мережу

У листопаді  збіг кінця перший рік роботи депутатів Нетішинської міської ради VII скликання. Наша політсила – фракція «Самооборона» нараховує п’ятеро депутатів.

Це Юрій Камозін, голова фракції, заступник голови постійної комісія НМР з питань бюджету, фінансів, податкової та тарифної політики, Олена Матросова, голова постійної комісії НМР з питань соціального захисту, охорони здоров`я, освіти, культури, інформації, молоді та спорту,  Дар’я Мосійчук, член постійної комісії НМР з питань земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища, Ірина Дорожнюк, член постійної комісії НМР з питань будівництва, архітектури, комунальної власності, приватизації та підтримки підприємництва, Олексій Глушаков, член постійної комісії НМР з питань бюджету, фінансів, податкової та тарифної політики.

bezymyannyj

На сайті «Самооборони» www.samooboronanetishyn.com.ua, запущеному в листопаді 2015 року, впроваджена онлайн-приймальня наших депутатів, а також систематично висвітлюється їхня діяльність. Крім того, функціонує постійно діюча депутатська приймальня, яка працює у будні з 10.00 до 18.00 години (обідня перерва з 13.00 до 14.00) у приміщенні кафе «Шарм» (по-народному «залізяка»), на 2-му поверсі.

 

 

ПОВНА ВІДЕОВЕРСІЯ ЗВІТУ за посиланням – http://www.samooborona-netishyn.com.ua/2016/12/14/8-grudnya-v-netishini-vidbuvsya-richnij-zvit-deputativ-miskoї-radi-povne-video/

Проекти рішень, ініційовані «Самообороною»

yayayaУпродовж року фракцією “Нетішинська Самооборона-Народний Контроль” було подано 8 проектів рішень.

На противагу типовому проекту, нашими депутатами та їх помічниками було розроблено та подано на 4-ту сесію альтернативний проект рішення «Положення про помічника-консультанта депутата НМР», в основу якого було взято авторитетне напрацювання  “Інституту політичної освіти”, фахівці якого мають багаторічний досвід роботи у впровадженні принципів ефективного врядування. Отримавши погодження регламентної комісії, Положення було підтримане депутатами на 6-й сесії у січні.

Фракцією «Самооборона» розроблено Положення «Про порядок розгляду електронних петицій», яке, відповідно, було затверджено на сесії. Згідно з цим положенням петиція, яка за 3 місяці набере 100 голосів, буде обов’язково розглянута протягом 10 днів на

засіданнях постійних комісій міської ради, а згодом вноситься до порядку денного сесії на розгляд депутатів.

Завдяки внесеним нами змінам до «Програми поетапного покращання надання медичної допомоги населенню міста Нетішин» профінансовано в сумі 180 тисяч гривень довезення  хворих з хронічною нирковою недостатністю у Шепетівку для проведення процедури гемодіалізу.

Фракція «Самооборона» ініціювала звернення Нетішинської міської ради до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг «Про збільшення лімітів споживання електроенергії», з проханням негайно вжити заходів щодо збільшення ліміту на споживання електроенергії зі 100 до 250 КВт/год за місяць у містах-супутниках АЕС та у нашому місті зокрема.

Наступне звернення було спрямоване до Верховної Ради, Кабінету міністрів та народного депутата Андрія Шиньковича  щодо відшкодування витрат на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічному  ліцеї м. Нетішин, оскільки фінансування закладу центральна влада перекинула на плечі місцевого бюджету.

У ще одному зверненні Нетішинської міської ради до Верховної Ради йшлося про неприпустимість прийняття змін до Конституції України в частині запровадження особливого порядку місцевого самоврядування на окремих територіях Луганської та Донецької областей.

Наступні проекти: «Про внесення змін до Рішення Нетішинської міської ради від 25.11.2015 р. № 2/3 «Про Регламент Нетішинської міської ради VIІ скликання»  та «Про внесення змін до рішення Нетішинської міської ради від 25.11.2015 р. № 2/10 «Про Положення про постійні комісії Нетішинської міської ради VIІ скликання», стосуються обов`язкового розгляду міською радою підписаних належним чином електронних петицій.

Всі згадані проекти рішень були підтримані депутатським корпусом. Не знайшов підтримки лише один. Ще на стадії опрацювання робочою групою (за браком часу) було відхилено нашу ініціативу нового регламенту міської ради, що базувався на законодавчих ініціативах відомого юриста та громадського діяча Андрія Осіпова з «Інституту політичної освіти».

yayaya1

Депутатських запитів – 8

Протягом року роботи нової депутатської каденції місцевими обранцями від «Нетішинської Самооборони-Народного контролю» було подано 8 депутатських запитів.

У них йшлося про наступне.

 • «Надання автотранспорту на виїзні засідання

постійної комісії міської ради з питань земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища» – запит виконаний, автомобіль наданий на всі виїзні комісії.

 • «Заборонити розміщення зовнішньої реклами на пілястрах (плоских вертикальних виступах на поверхні стіни) будівлі КП «Торговий центр”, отримана відповідь – «Заборона розміщення реклами на фасаді ТЦ буде недоцільною», але як бачимо нова реклама не з`являється!
 • «Заборонити практику добровільно-примусового збору коштів з батьків в освітніх закладах міста Нетішин». Результат – зменшилася кількість випадків примусового збору коштів з батьків, покращилося інформування та звітування щодо витрат цих коштів, проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу з попередження фактів збору коштів на потреби шкіл та садочків працівниками освіти, питання перебуває на контролі керівників освітніх закладів.
 • “Провести капітальний ремонт дитячого  майданчика “Казкове містечко” в центрі м.Нетішин”- запит виконаний, майданчик відремонтований та пофарбований.
 • «Заборонити випалювання деревного вугілля на Піонерній базі», адже некерований нелегальний бізнес зростає та стає причиною тяжких екологічних наслідків. Як результат, створено робочу групу із залученням спеціалістів виконавчого комітету, депутатів міської ради, представників правоохоронних органів, податкової інспекції, інших структур для детального вивчення питання. Робота групи триває, кількість випалювальних установок зменшена.
 • «Висвітлити розгляд та стадію виконання усіх електронних петицій», оскільки думка сотень містян нині ігнорується виконавчою владою. Інформацію щодо стану виконання підтриманих міською радою петицій отримали, відстоювання беззаперечного виконання електронних петицій триває.
 • «Передбачити фінансову підтримку у підготовці та участі волейбольної команди «ХАЕС-НАЕК» у чемпіонаті та кубку України за рахунок коштів міського бюджету згідно з цільовою програмою розвитку фізичної культури і спорту у місті на 2012-2016 роки», – питання розглядається.
 • «Створити в комунальному підприємстві КП НМР «Благоустрій» відповідний підрозділ, який буде обслуговувати лісове господарство, після створення підрозділу подати на сесію міської ради відповідні проекти рішень про припинення користування КП НМР «ЖКО» двома ділянками лісу з одночасною передачею їх у постійне користування КП «Благоустрій». Відповіді на запит поки що немає.

Депутатських звернень – 115

Основна  тематика звернень наших депутатів, які направлялися міському голові, керівникам комунальних підприємств Нетішина,  це  покращення інфраструктури міста. Наведемо зміст частини з них: огородження від дороги дитячих майданчиків; ремонт покрівлі будинку по вул. Будівельників, 4 (закладено кошти); створити сквер та здійснити обрізку дерев у дворі по пров. Миру, 3 (вирішено); встановити лежачі поліцейські та камери спостереження; розглянути можливість встановлення вантажно-пасажирського ліфта в будинку по вул.Будівельників, 4 (розроблено проектно-кошторисну документацію, кошти на ліфт зарезервовано); розглянути можливість встановлення контейнерів для сміття біля будинків по Будівельників, 8, 10 (комісія спільно з мешканцями вирішила, що це недоцільно); встановити дитячі майданчики у дворах; ремонт сходових клітин; незаконне будівництво по вул.Набережна; незаконне встановлення мафів на території Нетішина; заборона прийому скла та макулатури у підвальному приміщені; надання відомостей щодо забезпечення таблетованими засобами людей, хворих на діабет; освітлення вулиці Набережної та багато інших, описати яких не вистачить і цілого номеру газети.

Участь у робочих групах та комісіях

Не цураючись участі в робочих групах та комісіях різноманітного спрямування, представники нашої фракції активно включались у роботу та щоразу надавали власні висновки й рекомендації в контексті порушуваної проблематики.

Загалом наші депутати працювали у наступних групах та комісіях:

 • «З проведення фінансової перевірки щодо ефективного використання бюджетних коштів, виділених у 2015 році на оплату споживчих послуг, технічні встановлення лічильників та очікувану економію зі споживання енергоносіїв ДЗ «СМСЧ №4 МОЗ України»;
 • «З вивчення питання здійснення господарської діяльності з виробництва деревного вугілля на території міста Нетішин»;
 • «З перевірки виконавчої та іншої документації щодо реконструкції Центру надання адміністративних послуг, що на просп.Курчатова, 1/1 у місті Нетішин»;
 • «З визначення місць для розташування служб таксі у місті Нетішин»;
 • «З розгляду питання щодо оренди земельної ділянки ТОВ «Атоммонтажсервіс»;
 • «З вивчення питання про проведення реконструкції спортивного майданчика на вул.Михайлова з використанням сучасних технологій»;
 • «Щодо звільнення громадян, що мають рідних, які повинні забезпечити їм догляд та допомогу, від плати за соціальне обслуговування (надання соціальних послуг) у структурних підрозділах Нетішинського територіального центру соціального обслуговування»;
 • «З реорганізації державного закладу «Спеціалізована медико-санітарна частина №4 Міністерства охорони здоров’я України» шляхом приєднання до комунального медичного закладу Нетішинської міської ради «Спеціалізована медико-санітарна частина м.Нетішин»;
 • «З обстеження протипожежного стану будинків підвищеної поверховості»;
 • «З конкурсного відбору виконавців робіт із землеустрою, оцінки земель (у тому числі земель, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна) та визначення виконавців земельних торгів на конкурентних засадах з продажу земельних ділянок або прав на них на конкурентних засадах (земельних торгах) у м.Нетішин»;
 • «З проведення конкурсу з визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території м.Нетішин»;
 • «З розподілу земельних ділянок на території Нетішинської міської ради громадянам-учасникам антитерористичної операції»;
 • «З розробки нового регламенту Нетішинської міської ради» та ін.

Від ініціативи – до впровадження

peticii-foto-kopiyaОдні з перших в Україні  серед громадських організацій ми запустили в грудні 2015 року сервіс подання електронних петицій через свій сайт і  одночасно депутатами фракції Самооборони було розроблено «Положення про розгляд електронних петицій», яке було затверджено на сесії міської ради.

Депутат міської ради Олена Матросова разом із помічником депутата Русланом Рудомським, будучи першопрохідцями на теренах нашої області, запровадили в Нетішині проект iGov, який надає можливість нашим містянам отримувати адміністративні послуги не виходячи з дому. Одними з перших в Україні запустили портал “Розумне місто”, на якому можна відправити петицію до міської ради, вказати на жкг-дефект, подивитися інтерактивний бюджет міста, а також витрати кожної бюджетної установи Нетішина, побачити активні електронні закупівлі через ProZorro, скористатися послугами порталу iGov, побачити черги на житло тощо.

xabІнноваційний Хаб – також дітище О.Матросової. Депутат подала петицію щодо створення у місті культурно-інноваційного клубу (хабу). Після набрання сотні голосів підтримки містян, петиція була розглянута комісією з питань соціального захисту. Голова комісії О.Матросова запропонувала облаштування Хабу в приміщенні колишнього кафе “Горинь”, що на 1-му поверсі Палацу культури, пропозицію підтримала комісія, а згодом і депутати на сесії міської ради. Подбала О.Матросова і про фінансування ідеї – будучи на той час проектним менеджером КП “Агенція місцевого розвитку”, вона подала грантову заявку, яка перемогла у конкурсі, і отримала фінансування з Канади у сумі 170 тисяч гривень.

Депутат НМР Юрій Камозін, спираючись на напрацювання помічника депутата Сергія Почебули ініціював нове джерело доходу в бюджет міста – розміщення тимчасово вільних коштів бюджету на депозитах. Завдяки цьому запровадженню міський бюджет станом на 1 грудня заробив близько 600 тисяч гривень.

Ми запровадили нову та ефективну форму вивчення громадської думки – онлайн-голосування. Відштовхуючись від результатів таких голосувань, фракція «Самооборона» готувала депутатські звернення та запити. Таких опитувань було проведено 6. Стосувалися вони доцільності 1212121212розміщення зовнішньої реклами на фасаді Торгового центру,  впровадження електронної системи голосування у міській раді м.Нетішин, додаткових парковок у дворах будинків у Нетішині, доцільності капітального ремонту дитячого майданчика «Казкове містечко», розташованого на просп.Курчатова, тимчасової заборони святкових феєрверків у зв’язку з війною на сході, «добровільних» благодійних внесків на потреби навчальних закладів міста Нетішин.
Так наприклад після після  порушення питання по батьківських благодійних внесках з  міського бюджету виділили більше 700 тис. грн, а саме  по 30 тис грн на миючі засоби на кожний дошкільний заклад та школу та по 10 тис грн на позашкільні заклади (всього 390 тис грн), 130 тис грн  на спортивне обладнання у школи  та 240 тис грн на  проведення  поточних ремонтів у закладах освіти та культури  Це в основному і були саме ті потреби,  на які  збирали кошти з батьків.

yayayaПрийняли учать члени Самооборони і в написанні проектів громадського бюджету. З 11-ти міських проектів, 7 було розроблено за підтримки або самими членами Самооборони і стосувалися вони конкретних проблем нетішинців, більшість з яких депутати від Самооборони до того вже намагалася вирішити, направляючи відповідні депутатські звернення. Це були проекти:

 • «Відновлення асфальтного покриття на в`їзді в дитячий садочок №2 «Казка»,
 • «Облаштування нової пішохідної доріжки між будинками Варшавська, 17 та 21, повз ЗОШ №4»,
 • «Будівництво нового пішохідного містка на дачі через річку Горинь у районі міського  стадіону»,
 • «Облаштування нової пішохідної доріжки поруч з будинком Варшавська, 23»,
 • «Новий ігровий дитячий майданчик за адресою Варшавська, 15»,
 • «Нові дитячі ігрові комплекси за адресами: Варшавська,  17,19» та
 • «Відновлення тротуару в районі будинку по Незалежності, 9, поруч із зупинкою автобусів та магазином «Андріївський».

На жаль 4 з них, незважаючи на отримання ними позитивних висновків, були зняті з голосування робочою групою з надуманих причин. Ну а два  інших  набрали достатню кількість голосів і будуть втілюватися в наступному році.

Чому були проти

c2bcf9f53db1972b233492567272602cБули моменти, коли фракція «Самооборона» не підтримувала ті чи інші проекти рішень, але ми завжди чітко обґрунтовували свою позицію, зважаючи на кожну конкретну ситуацію. Наприклад. Ми обома руками «за» придбання комунальних автобусів для забезпечення місцевих перевезень, та коли мова зайшла про виділення 1,7 мільйона на закупку третього комунального автобуса, наша пропозиція була – закупку чергового автобуса відкласти, а гроші зосередити на капітальний ремонт 5-ти ліфтів, адже безпека мешканців – найголовніше.

Наша фракція вважала недоцільним фінансування з міського бюджету освітлення автодороги №1, оскільки від в’їзду в Нетішин до Пологового будинку ця автодорога є власністю Укравтодору, а від пологового до атомної станції – власністю ХАЕС. А в місті і без того проблеми з фінансуванням ПТУ, лікарні  тощо.

Спірні 3 гектари. Ми – лише «за» будівництво в Нетішині нового мікрорайону, але проти, аби таке відповідальне рішення суперечило детальному плану забудови території промислової зони, аби бездумно вирізали ліс, аби будинки зводилися на кістках пращурів.

Замість післямови

У місцевому парламенті в нас лише п’ятеро депутатів, та незважаючи на це, без зайвого пафосу скажу: за рік вдалося зробити багато. Найбільше запитів, звернень, проектів рішень підготували саме члени фракції «Нетішинська Самооборона-Народний контроль». Не було легко. Відстоювання інтересів громади, кожної бюджетної гривні часто коштувало нервів, і навіть певних жертв. Олені Матросовій, зокрема, довелося піти з роботи, бо не могла, переступивши через власну честь та гідність, зрадити виборців та сліпо слідувати вказівкам мера.

За рік роботи в раді ми вчилися бути відповідальними, непохитними, твердо відстоювати позиції та залишатися вірними нетішинській громаді, яка довірила нам своє представництво у міській раді.

Дорогі містяни! Беззаперечна істина, це те, що тільки разом ми сила – тільки разом ми  переможемо! Слава Україні!

Юрій КАМОЗІН, голова фракції «Нетішинська Самооборона-Народний Контроль» у Нетішинській міській раді

 

відео http://lotel.com.ua/