• netyshin-6-kopiyaНапередодні нового року Нетішин “отримав подарунок” у вигляді нового генплану, який майже  ніхто і в очі не бачив.
  • В місті потрібно буде переносити травмайні колії та оновлювати трамвайний парк!!!
  • Обіцяні земельні ділянки для учасників АТО забудують 4-х поверхівками !?

 

Як знову на сесії міської ради відбувся  черговий “бєспрєдєл”

Ще не так давно в Нетішині відбувся гучний скандал навколо продажу 3 га лісу , які депутати “лісоруби” разом з міським головою віддали під забудову, як виринула чергова скандальна історія.
zminiНа черговій сесії міської ради, яка відбулася 23 грудня, розглядався проект рішення “Про затвердження містобудівної документації «Внесення змін до генерального плану м.Нетішин Хмельницької області».  Питання затвердження ГЕНПЛАНУ або його змін – це одне з самих головних питань для розвитку міста. Адже це містобудівна документація, що визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Вимоги містобудівної документації є обов’язковими для виконання всіма суб’єктами містобудування. Отже, все, що відбувається на території населеного пункту, в тому числі і виділення землі громадянам має здійснюватись відповідно до його генплану.

Розробка генплану.

p1410123Остання робота по  коригуванню генплану Нетішина була виконана у далекому 2002 році. За час, який пройшов  відбулися значні зміни в містобудівному законодавстві   і звісно також накопичилося дуже багато змін. Всі ці зміни на замовлення Виконавчого комітету Нетішинської міської ради були опрацьовані Киїівським інститутом “Діпромісто”  імені Ю.М.Білоконя згідно з  заключеними з 2012 по 2015 роки  договором та додатковими угодами до нього. За інформацією керівника управління містобудування та архітектури  виконавчого комітету НМР станом на сьогодні робота із внесення змін до генплану разом з експертизою вартувала  бюджету міста вже більше 200  тис грн!
Отже інститут опрацьовував 4 роки всі зміни і 28 квітня 2016 року передав усі матеріали Виконавчому комітету міської ради для проведення громадських слухань. Саме таку відповідь отримав депутат нашої фракції на  свій запит на доступ до публічної інформації від міського голови Олександра Супрунюка.

 

Як депутати голосували на сесії за «кота в мішку»

На грудневу сесію проект рішення про затвердження змін до генплану потрапив в порядок денний і визвав бурне обговорення на пленарному засіданні. Зауважимо що сам проект рішення складався з одного аркушу А4 тексту та однієї схеми А3, на якій навіть з лупою неможливо було розгледіти відповідні зміни.

На жаль до конструктивних питань до представника розробника з інституту «Діпромісто», який був присутній на пленарному засіданні 23 грудня, так і не дойшло, тому як почалося з`ясування того чому не був повністю оприлюднений на сайті міської ради  проект змін до генплану для ознайомлення громадськості та  чому не були проведені громадські слухання.
По це ми вже писали в попередній статті – Як в Нетішині влада продовжує вводить в оману мешканців. Чи збиралися проводити  громадські слухання по змінам в генплан міста?

На жаль представники фракції Самооборони  так і не отримали чіткої  відповіді від представника Діпроміста, міського голови та керівника управління архітектури міської ради, чому станом на сьогодні не був повністю оприлюднений проект змін до генплану, як того вимагає закон, та  не проведені громадські

 

слухання і отже відсутній протокол  громадських p1410144слухань.

Щоб було зрозуміло сама тільки пояснювальна записка по змінам у генплан займає більше 250  сторінок разом з додатками, а проект ще складається  з 7 великих графічних схем та ще одного тому  вихідних даних. До речі в Нетішині також не була оприлюднена і попередня редакція генплану, на відміну від багатьох міст України, де ця вимога законодавства чітко виконується. Наприклад в багатьох містах України кожен може зайти на сайт міськради і завантажити собі повністю текстову та графічну частини генплану.
Більшість депутатів напевно і  в «очі не бачили» повного тексту пояснювальної записки та всіх схем, планів та креслень, які є невід`ємною частиною роботи і тому розмова зводилася до одного – давайте скоріше проголосуємо, нема там чого розглядати. Така сама риторика звучала і на засіданнях постійних комісій, адже мало хто хотів вникнути в суть питання і вивчити детально цей важливий документ. В більшість питань багато депутатів  взагалі не вникають і головне, що в очах багатьох повна байдужість. Але ж вибачте – самий важливий для розвитку міста документ по змінам в  Генеральний план міста готувався чотири роки і на нього  було витрачено сотні тисяч гривен з міського бюджету.

hqdefaultДепутат від Самооборони Юрій Камозін з великими зусиллями отримав напряму від розробника проекту інституту «Діпромісто»  (від Ганни Алікової) електрону копію частини пояснювальної записки поекту змін до генплану і електронні графічні матеріали, з обіцянкою використовувати їх для особистого користування, та не передавати  іншим. Саме тому в нашої фракції , після невеликого часу на детальне ознайомлення з проектом змін, адже електронні копії ми отримали за декілька днів до засідання ради, виникло багато запитань до розробників.

На жаль на сесії ніхто з більшості депутатів не хотів витрачати свій час щоб почути, які ж невідповідності в проекті   з`ясували депутати Самооборони і рішення просто протягнули «за вуха». Міський голова поставив питання на голосування, не бажаючі вислухати конкретні зауваження, і рішення було позитивно проголосовано.
 Коли в Нетішині оновлять трамвайний парк?
А зауважень було виявлено нами дійсно багато, навіть за ті декілька днів, яки ми мали на детальне вивченя генплану. Наприклад цинічно виглядали зміни до генплану, згідно з якими на  ділянці  51,4 га  в урочищі «Зарів`я» ( зліва від знака в`їзду в Нетішин)  відтепер передбачається забудувати мікрорайон 4-поверховими будинками з мансардами та об`єктами громадської забудови (магазини, бізнесцентри, банки та ін). Але ж цю землю рішенням ради попереднього скликання зарезервували для учасників АТО, членам їх сімей та іншим громадянам Нетішина для будівництва жилих приватних будинків! ( №76/1876-Про резервування земельної ділянки для виділення учасникам антитерористичної операції, членам їх сімей та іншим громадянам міста Нетішин для будівництва та обслуговування жилих будинків в місті Нетішин )

yayaya32 ato

Учасники АТО також були присутні в залі , і навіть зачитали звернення до міської ради з приводу змін генплана , які стосувалися якраз долі їхньої землі, яку їм обіцяли вже більше року як виділити. Але вони також були цинічно проігноровані  присутніми депутатами та міським головою.

3-ga

Було знайдено також як мінімум 3 об`єкти будівництва, які взагали попали в основні креслення без зазначення відповідних змін в пояснювальній записці та на схемах. Саме з`явилися невідомо звідки один багатоповерховий будинок та 2 магазини.

Також дивним чином змінилася в 5 разів  площа житлової забудови на промисловій зоні, на яку окремо був розроблений детальний план забудови (це якраз та територія, де розташована славнозвісна продана з аукціону ділянка 3 га лісу). Згідно детального плану на першому етапі ця площа передбачалася в розмірі 0,45 га, а ось вже в генплані ця цифра стала іншою– 2,51 га!

 

yayaya32
Визвало обурення розташування нового об`єкту «Будинок школяра» (№49 на схемі)на території 1-ї школи, а саме на ділянці 100-річного лісу в куту школи на перетині вулиць Незалежності та Михайлова. Адже на території навіть тієї ж школи є багато місць, вільних від лісу! Цей проект протягувався ще за попередньої влади, і виходить «протягнувся» за теперішньої.

shkolyara yayaya32
Незрозуміло на якій підставі в генплані був накреслений аквапарк площею 1,2 га на Варшавці, адже в пояснювальній записці та на кресленнях була відсутні відповідна інформація. Було ще більше десятка суттєвих зауважень до роботи по змінам до генплану, не враховуючі дрібних по тексту. Адже це доводило те, що робота була виконана неякісно, але ж за це були заплачені кошти нетішинської громади! (Більш детальний аналіз невідповідностей змін до генплану ми обо`вязково надрукуємо пізніше)
Ну і сама ярка «ізюмінка» нових змін, яку запропонували розробники  – «по можливості перенесення трамвайних ліній за межі приватного сектору, оновлення рухомого складу», яка була прописана в пояснювальній записці в розділі «Заходи щодо оздоровлення навколишнього природного середовища».

Можливо тепер, виділивши кошти на 3 комунальних автобуси, міська рада займеться оновленням трамвайного парку!!!

dsc07082
Все це насправді не смішно, а дуже боляче споглядати, коли через нинішню раду можна протягнути будь-що, адже мало хто вникає досконало в усі питання. І якраз депутати Самооборони через свою принципову позицію, яка базується на ретельному вивчені УСІХ питань, намагаються донести до інших депутатів, що якщо вони прийшли в раду ,то потрібно якісно працювати, а не просто піднімати руки будь за що! Дякуємо  депутатам Роману Кузіву та  Олександру Лободі, які дослухалися та підтримали нашу позицію.

Підсумок.
Позиція Самооборони була дуже проста – питання  змін до генплану потрібно було переносити , оприлюднювати повний проект змін до генплану, ретельно вивчати всі зміни, провести громадські слухання і лише потім затверджувати на сесії !!! Але вийшло як завжди, майже ніхто не прислухався аргументів Самооборони і знову на сесії міської ради відбувся “бєспрєдєл”. Питання чи будемо ми колись  жити по законам та правилах так і залишилося відкритим. Що ще приховали чиновники мерії в «протягнутому за вуха» генплану ми повідомимо додатково після більш  детального вивчення.

P.S. представник Діпроміста пані Алікова  так і незрозуміла, що  ії організація є лише виконавцем роботи, яку замовило наше місто за кошти платників податків м.Нетішина, а за не якісно виконану роботу потрібно буде відповідати, а не погрожувати, що ми ій повинні будемо заплатити ще 400 тис грн за внесення поправок та виправлення помилок!!! Далі буде.

 

відео з сесійної камери, починаючі з 1.49.15 по 2.26.26