slavutaСлавута

1617-й – офіційний рік заснування Славути

Депутати Славутської міської ради прийняли рішення «Про встановлення року відзначення заснування міста Славути».  Відтепер 1617-й рік (рік першої документально зафіксованої писемної згадки про місто Славута, джерело: Archiwum panstwowe miasta Krakowa. Archiwum Sanguszkow. Sygn. 64/6.S1-49 ) вважається офіційним роком заснування Славути.

Це рішення було прийнято на підставі листа Науково-дослідного інституту українознавства Міністерства освіти і науки України. Відповідно до нього 2017-й рік оголошено роком 400-річчя першої писемної згадки про Славуту.

Державну нагороду – меру Славути

У День місцевого самоврядування, під час урочистого засідання комітету Верховної Ради з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування міського голову Славути Василя Сидора (уродженця Нетішина, колишнього посадовця м.Нетішин) було нагороджено Почесною грамотою та медаллю Верховної Ради України «За заслуги перед українським народом».
Василь Сидор виступив у Верховній Раді

На засіданні комітету ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування міський голова Славути порушив питання щодо призначення виборів до Славутської об’єднаної територіальної громади, які відкладено на невизначений термін, невиконання урядом фінансових зобов’язань щодо компенсації ризику населенню, яке мешкає на території зони спостереження ХАЕС, необґрунтованого та здирницького вилучення державою міських прибутків, зростання вартості енергоносіїв тощо.

Славутська влада судиться з Кабміном

Міським головою Василем Сидором ініційовано захист права громад, які проживають у зоні спостереження, на отримання соціально-економічної компенсації ризику населення. Зокрема, у 2014-му році такі гроші взагалі не надійшли, з приводу чого було звернення до суду. Цьогоріч Славута (єдине місто в Україні!) вимагає від Кабміну профінансувати субвенцію в повному обсязі. Якщо суд не

стане на бік громад, то населені пункти в зонах ризику не дорахуються більше 240 мільйонів гривень тільки за 2016 рік.
Варто зазначити, що на пропозицію славутчан приєднатись до цієї справи та разом відстоювати інтереси, ніхто не відгукнувся.
Юристи виконкому з приводу судових засідань, що відбулися, розповідають наступне.
На запитання суду, куди поділась величезна сума, представники Кабміну прямої відповіді не дають. Коли суд запитує, чому різниця субвенції населенню значно менша, ніж збір, сплачений ядерними установками, Кабмін зазначає, що його вини тут немає, мовляв, це Мінрегіон до формування бюджету просив саме таку суму.
Представник Мінрегіону визнає, що субвенція таки має бути виділена громадам у повному розмірі, а це близько 357 млн.грн., а не 115 млн. грн., які фактично передбачені в бюджеті. Також заявляє, що намагаючись захистити права громад, які знаходяться поряд із потенційно небезпечними об’єктами, звертався до Мінфіну із пропозицією внести зміни до Держбюджету на 2016 рік та віддати належні їм кошти…Мінфін, у свою чергу, виправдовується, що не міг ініціювати збільшення коштів на ці цілі, бо нібито законодавство не дозволяє.

На противагу уряду та міністерству фінансів, які уникають чіткої відповіді, в НАЕК «Енергоатом» переконані, що ставлення до населення, яке проживає поряд із потенційно небезпечними об’єктами, несправедливе та протизаконне. Кошти збору мають у повному обсязі спрямовуватися для цих громад, оскільки гарантовані Законом України.
На боці Славутської міської ради також окремі комітети та фракції Верховної Ради, хоча вони не є учасниками судового спору.
Наступне засідання суду відбудеться 12 січня.
Орудують вандали
Вже не вперше у Славуті зафіксовано акти вандалізму. Останній з них – у ніч з 16 на 17 грудня, в районі автобусної зупинки «Військове містечко», автомобілем пошкоджено 22 кущі троянд на Алеї пам’яті Героїв Небесної Сотні.

 

xmelnickijХмельницький

Бюджетні гроші – у медицину

Цього року з бюджету Хмельницького на ремонт міської дитячої лікарні (в якій, до речі, лікуються діти з усієї області, в тому числі й нетішинські) було виділено 380 000 гривень. За ці кошти у приміщенні медзакладу замінили вікна на енергозберігаючі. У стадії завершення капітальний ремонт відділень анестезіології та інтенсивної терапії, операційної. В нових палатах – спеціальне покриття стін, що витримує обробку антибактеріальним розчином, вони обладнані кондиціонерами.

1,5 млн грн знайшли у казні міста і на капітальний ремонт харчоблоку дитячої лікарні. Окрім ремонтних робіт, харчоблок оновлюється сучасною технікою.

Для закладу збільшили також видатки на харчування , придбали постільну білизну, матраци, замінили частину ліжок.

У планах влади на 2017-й рік – ремонт хірургічного відділення дитячої лікарні та заміна вікон у дитячій поліклініці.

Більше мільйона гривень з міської скарбниці було виділено й Хмельницькому військовому госпіталю. Завдяки цим коштам там відкрили отоларингологічне відділення, придбали для нього обладнання та меблі. Також виконали ремонт шести палат, забезпечили їх спеціальними ліжками та необхідними зручностями.


Бюджет грабували посадовці Служби автодоріг

Хмельниччина

Багатомільйонне розкрадання бюджетних коштів викрили співробітники СБУ та генпрокуратури. Гроші «перекачувалися» через комерційні структури, підконтрольні одному з народних депутатів.
Правоохоронці виявили, що упродовж 2015-2016 років “автомобільні” чиновники Хмельницької області уклали низку договорів з двома комерційними структурами, що належать депутату Верховної Ради, на поточний ремонт доріг. Посадовці автодору узгоджували з нардепом об’єкти ремонту та вартість робіт.

Торік одна із згаданих комерційних структур отримала замовлення на ремонт доріг державного значення на 17,2 мільйона гривень, цьогоріч – інша фірма вже “освоїла” 75,5 мільйона, а до кінця року планувалося перерахувати ще близько 34,4 мільйона гривень.

Встановлено, що під час ремонту доріг підрядники порушили технології, «економлячи» на матеріалах, натомість вартість послуг була завищена.

Крім того, під час виборчої кампанії депутат, порушуючи бюджетне законодавство, задобрював виборців – за 3,5 мільйона державних грошей відремонтував автомобільну дорогу місцевого значення.

У вимаганні грошей підозрюють обласного поліціянта

Чи вимагав кошти з підлеглих екс-заступник начальника обласної поліції Володимир Марчук, котрий звільнився у жовтні, –  з’ясовує генпрокуратура.
Наразі встановлено, що з грудня 2015-го року по теперішній час В.Марчук неодноразово ставив вимогу керівникам структурних та територіальних підрозділів ГУНП про перерахунок 5 000 грн на картку «ПриватБанку», що належить близькій до екс-правоохоронця особи.

“Мзду” платили: начальник відділення забезпечення автотранспортом, начальник сектору превенції Хмельницького ВП, інспектор сектору контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи управління превентивної діяльності ГУНП, інспектор УОАЗОР ГУНП.

Загалом за вказаний період перераховано на банківську картку близько 115 тис. грн.

За даними генпрокуратури, встановлено, що службові особи керівного складу Управління Національної поліції в Хмельницькій області за попередньою змовою між собою протягом 2015-2016 років організували та впровадили в роботу корупційну схему розкрадання паливно-мастильних матеріалів, які призначались для повсякденних потреб структурних і територіальних підрозділів поліції (тонни бензину А-92, А-95 та дизпалива), а також їх подальшого збуту фізичним особам.

Після оприлюднення цього повідомлення рапорт на звільнення написав начальник управління логістики та матеріально-технічного забезпечення Головного управління Національної поліції в області Володимир Гонтар.

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК

yayaya3