Чи будуватимуть новий садочок на Варшавській або будуть реконструювати колишній ДНЗ №1 ?

yayaya10

Розмови та обіцянки з боку влади щодо будівництва вкрай необхідного дитячого садочка у районі вулиці Варшавської тривають вже декілька років.

Нарешті питання зрушило з місця – депутати цього скликання ще на третій сесії вони затвердили проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво садочка у 5-му мікрорайоні. Також було виділено з бюджету 275 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації.

yayaya12 yayaya13

Проте містом почали ширитися розмови, що будівництва не буде. Мовляв, замість зведення нового дитсадка міська влада планує здійснити реконструкцію колишнього садочка №1, у якому зараз розміщуються управління освіти, художня школа та частина Будинку дитячої творчості.

 

Підтвердити чи спростувати інформацію ми попросили першого заступника міського голови Євгена Юрчука: «Після реконструкції приміщення колишнього кінотеатру (що на проспекті Курчатова,8, – Авт.), можливо, туди

перенесуть управління освіти, а також художню школу. Крім того, зараз проектанти проводять обстеження адмінбудівлі виконкому, і приймуть рішення, чи доцільно прибудувати до неї нові приміщення, куди також можна буде перевести те ж управління освіти. Колишній перший садочок плануємо реконструювати під дитячий заклад. Але від будівництва садочка на Варшавській ми не відмовляємось”.

Очільник управління освіти Василь Мисько поділився своїм баченням ситуації: “У 2017-му році планується реконструкція колишнього кінотеатру “Юність”. У цій будівлі – майбутньому Будинку школяра, ми плануємо максимально сконцентрувати позашкілля. Там будуть три напрями: художньо-естетичний, краєзнавчий та технічний. Туди також планується переведення управління освіти: методичний кабінет, власне управління і централізовану бухгалтерію. А щодо колишнього ДНЗ №1, потрібно спочатку залучити спеціалістів, щоб зробили експертну оцінку будівлі, а тоді робити висновки, що буде більш вигідно  – побудувати новий садочок чи провести реконструкцію старого.

І взагалі, моє бачення: якщо у нас будуватимуться нові житлові будинки, то чому забудовникам не поставити умову – виділити певні приміщення для розвитку соціальної сфери (як от виділяють на перших поверхах під торгівельні мережі), зокрема інфраструктуру в частині зайнятості наших школярів”.

yayaya9

На якій стадії знаходиться виготовлення проектно-кошторисної документації, розповіла начальник управління капітального будівництва міськвиконкому Наталія Саєнко:Проектна документація не готова. На даний момент проводяться уточнюючі роботи по земельній ділянці. Нам була поставлена задача – розмістити на ній садочок на 120 місць, а на даній земельній ділянці це зробити неможливо – максимум на 70 чоловік. Це питання уже порушувалося на рівні міського голови, заступників, земельного відділу, щоб збільшити земельну ділянку. Але довкола неї вся земля розподілена – там атомної станції, там школи, там у приватній власності. Можливо, десь вдасться домовитися, бо за нормами тієї землі не вистачає – мало місця для дитячих майданчиків.

Один із проектантів запропонував нам проект садочка на 60 місць, вартістю біля 400 тисяч гривень, але це нам не підходить. Тож на даний момент ми шукаємо проектанта, а також вирішуємо питання із земельною ділянкою”.

Хто ж візьме на себе фінансування? Адже спорудження садочка – це багатомільйонний проект, і місцевому бюджету буде непосильно самотужки його реалізувати.

Щодо можливої участі області у фінансуванні будівництва ми запитали в депутата обласної ради Наталії Коваль: “Після виборів у нас із міським головою відбулася розмова щодо будівництва  садочка на Варшавській. На той момент була проблема з земельною ділянкою, відсутня документація. На мій погляд, найоптимальніший спосіб  – це будівництво за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Адже ні обласний, ні тим паче місцевий бюджет таку суму – біля 20-30 млн гривень, не потягне. А ось 10 відсотків співфінансування  з місцевого бюджету, як того вимагають умови ДФРР, це реально. Але у будь-якому випадку, для того, щоб про це вести мову, необхідно мати проектно-кошторисну документацію на об’єкт.

Представник нашої фракції має увійти до комісії по відбору проектів, і я про це говорила міському голові. Проте до мене поки що ніхто не звертався, щоб посприяти включенню проекту будівництва садочка до проектів, які будуть фінансуватися з ДФРР у 2017 році”.

Дивно, що у звіті фракції “Воля”, опублікованому в “Нетішинському віснику”, щодо будівництва дитячого садочка для мікрорайону вул.Варшавська було зазначено: “Виділена земельна ділянка 0,4468 га, виготовлено та зареєстровано проектно-кошторисну документацію”. Як виявилось, виділена земельна ділянка замала, а ПКД і зовсім не існує.

 

Скоро минає рік, як місцева влада почала здійснювати роботу з підготовки до будівництва нового садочка. Ми будемо слідкувати за перебігом подій та неодмінно інформуватимемо про них наших читачів.

Олена МАТРОСОВА

 

Післямова.
Дивно, але  в 2016 році депутати збільшили земельну ділянку для садочку та довиділили ще 0,0868 га. І саме недостатність місця під проект садочку спонукало міську ради додати площу .  Відповідний проект  землеустрою затвердили 30 вересня на  17-й   сесії міської ради.  Отже загальна площа на сьогодні становить 0,4468 га.

yayaya14 yayaya15

 

джерело – “Пост громадського контролю”