2-kakoy-koshelek-kupit-dengiКоротко про те, яка наразі ситуація навколо скандальних трьох гектарів лісу за міським ринком, проданих на аукціоні міським головою О.Супрунюком для забудовника О.Миклуша.

Для зачинщиків цієї афери усе пішло як по маслу. Забудовник отримав дозвіл на початок будівельних робіт, завіз будматеріали, і вже вирізав дерева під перший будинок. Діалогу між громадськістю та міським головою щодо спірного будівництва так і не відбулося, і своєю поведінкою О.Супрунюк всіляко дає зрозуміти, що буде саме так, як вирішив він. А всі, хто має іншу думку – це його вороги або «гібридні друзі»!

yayaya2Громадська організація  «Нетішинська Самооборона» зробила все, що могла в законний спосіб, але, нажаль, незважаючи на затрачені зусилля, зупинити незаконне будівництво не вдалося. Наразі судовий процес, розпочатий «Самообороною», триває, але на чию б користь він не закінчився, відновити зрізані сторічні дерева буде вже неможливо.

Істина у тому, що подібні махінації відбуваються тільки в тих містах, де мешканці дозволяють їм відбутися, де громада живе одним днем, і не думає, що буде завтра. Не дбає про надра, не переймається, що йдуть під сокиру гектари лісу, закриває очі на те, що будинки будують на кістках пращурів.

Нетішинська громада дала на це блюзнірство мовчазну згоду. Чи ж варто було дивуватися, що на гарячу лінію, яку ініціювала «Самооборона», подзвонило аж… четверо чоловік. Висновки зробити нескладно.

Щоправда, були і такі, що хотіли ламати будівельну огорожу, але, на мою

думку, цей варіант відстоювання інтересів громади дієвий, коли за спиною тих, хто ламає, стоять сотні пересічних небайдужих мешканців, а коли ламають огорожу десять чоловік, то це хуліганство. Тому активісти від «Самооборони» відмовились від таких радикальних дій.

zemlya6Як не дивно, лобіює цей «інвестиційний проект» міський голова особисто, одночасно неодноразово наголошуючи, що його особистих бізнес-інтересів там немає. Якщо це так, то чому він жодного разу не спромігся зібрати круглий стіл та відкрито дати відповіді на всі запитання, які є у громадськості? А тільки випускає листівки зі своєю позицією, позбавляючи можливості задати питання.


Янгольські наміри міського голови заперечує і той факт, яка «група підтримки» чи коло «не гібридних друзів» сиділи поруч з ним на аукціоні. Праворуч від майданівського мера очікував результатів аукціону колишній голова нетішинського осередку партії регіонів Геннадій Вагнер, а навпроти був учасник торгів та їх передбачуваний переможець, колишній голова осередку партії регіонів у Славуті Олександр Миклуш. Коментарі тут зайві.

dsc06495Ще хочу вказати на підтримку цієї афери міським депутатським корпусом. Частина депутатів проголосувала за цей «проект», не вникаючи взагалі, де ця ділянка, чому будівництво суперечить генеральному плану, чому виріжуть три гектари лісу, чому будинки побудують на історичних курганах. Виходить, що «протягнути» через раду без проблем можна будь-який дерибанчик. Не всім, звичайно, а меру, та до нього наближеним.

Ніхто з місцевих обранців і задуматись не хотів над тим, що говорила «Самооборона». А можна було б і ліс зберегти, і історичні кургани захистити, і так само принести в бюджет мільйони, і побудувати будинки.

Серед місцевих депутатів є багато «майданівців» та волонтерів.  Тож я звертаюся саме до них, щоб вони зняли нарешті «рожеві окуляри» та хоч трохи контролювали роботу свого лідера, у протилежному випадку, якщо неспроможні, покладіть свій мандат і не ганьбіться. Бо апетит приходить під час їжі, і хто знає, що випливе наступного разу. Щоб не сталося так, що виборці почнуть говорити, що при «ригах» було краще.

Вчинок міського голови із нетішинським лісом мене особисто вразив, бо знаю його і з іншого, кращого боку. І ні в якому разі не буду критикувати міського голову безпідставно, бо робить він і багато гарних справ для міста. В той же час маю право на критику, так як маю відношення до новообраної влади, бо особисто відкрито підтримував міського голову на виборах і несу спільну відповідальність як за перемоги, так і за помилки цієї влади.

І байдуже, що міський голова привселюдно обзиває мене «гібридним другом», я бажаю міському голові мати побільше таких друзів, спроможних сказати правду в очі, а не таких, що в очі усміхаються, а за пазухою камінь тримають.

Валерій ПРЕПОДОБНИЙ

 

джерело – Пост громадського контролю