yayaya

  • Обранці затвердили головний фінансовий документ на наступний рік
  • Новий склад виконкому, з якого міський голова виключив неугодного самооборонівця,
  • Проголосували за щомісячне преміювання мера та його заступників тощо.
  • Після запеклої дискусії не набрало необхідної кількості голосів здирницьке рішення про стягування грошей з містян за землю під будівництво.
  •  Здавалося, що на 22-гу, останню в цьому році сесію міської ради, міський голова та депутати принесли та витрусили увесь негатив та протиріччя, які накопичувалися упродовж року спільної роботи.

На початку засідання Олександр Лобода з «УКРОПу» запитав у міського голови Олександра Супрунюка про причину зволікання з виборами до об’єднаної територіальної громади, і чи не криється вона в тому, що Нетішин втратив село Хоровицю, яке відмовилося від об’єднання з нами. І, як наслідок, змінилися попередньо встановлені адміністративно-територіальні межі.

О.Супрунюк сказав, що некоректно говорити, наче ми когось втратили, це воля громади, куди вона хоче іти. Хоровиця вирішила, що до Славути приєднатися доцільніше, бо є дорога, хоч і ґрунтова, а до Нетішина й такої немає. Натомість Білотин, Комини Ізяславського району забажали приєднатися до нашого міста. Таким чином Нетішин та Славута в очікуванні на підтвердження змін та на оголошення виборів.

«Чи не доцільніше було б, зважаючи на прогнозований колапс банківської системи, відмовитися від об’єднаної громади та залишитись містом обласного підпорядкування?», – запитав Олександр Марчук зі «Свободи». Очільник міста відповів, що в фінансовому плані вигідніше об’єднання.

«Доступ до публічної інформації обмежений. Коли звертаюся із запитом про інформацію, міський голова мене звинувачує в шантажі. Я звернувся із заявою до поліції, до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської. Чекаю відповідей», – зробив повідомлення О.Лобода.

yayayaОлена Матросова з «Самооборони» оголосила про створення у міській раді міжфракційної жіночої депутатської групи «За рівні можливості», у складі якої, окрім О.Матросової, яка є головою – Марія Бондюк зі «Свободи», Дар’я Мосійчук та Ірина Дорожнюк із «Самооборони», Марія Самохіна з «Батьківщини». Вони запросили решту жінок-депутатів долучитися до групи.

Розглядаючи порядок денний, нову для Нетішина програму «Муніципальне житло» депутати назвали «сирою» та повернули на

доопрацювання.

Про «Обленерго», поганий зір та депутата, який «читає по очах»

yayaya1У депутатському запиті Сергія Степанюка з «Солідарності» звучала вимога оприлюднити звіт щодо виконання ПАТ «Хмельницькобленерго» взятих на себе зобов’язань перед нетішинською громадою після отримання у 2007-2008 р. комунального майна колишнього КП «Міські електричні мережі» на суму 10 918 056,14 гривень.

Депутат запропонував створити комісію з представників влади та громадськості для детального вивчення згаданого питання, та розглянути можливості повернення комунального майна у власність громади.

Запит Олени Матросової стосувався гострої потреби у закупленні обладнання для корекції та лікування зору вартістю 150 тисяч гривень для кабінету ортоптики, оскільки 50 відсотків нетішинських дітей мають поганий зір.

«Звернутися з вимогою до голови Хмельницької ОДА  Олександра Корнійчука представити до нагородження Орденом княгині Ольги відхилену ним кандидатуру вдови героя Небесної сотні, відомої волонтерки Тетяни Бондарчук», – запропонував Михайло Брожик зі «Свободи». М.Брожик у контексті виступу висловив зневагу до голови ОДА як до псевдо-демократа, члена партії «Народний контроль», а також викликав на себе вогонь представників фракції «Нетішинська Самооборона» – «Народний контроль», зазначивши, наче вони на початку «раділи» з призначення однопартійця на посаду очільника Хмельниччини, а той оточив себе учорашніми «регіоналами».

yayaya2Далі було зовсім комічно. Коли сполотнілий голова фракції «Нетішинська Самооборона» – «Народний контроль» Юрій Камозін зробив заяву, що О.Корнійчук не є членом «Народного контролю» та попросив М.Брожика пояснити, яким чином «раділи» нетішинські «самооборонівці», той розгубився й скористався іронічною підказкою секретаря ради Олени Хоменко – «була радість в очах»…

 

Бюджет – без зволікань

Місцеві обранці прийняли низку програм, серед яких зосередили увагу на «Цільовій соціальній програмі розвитку фізичної культури і спорту у період до 2020 року». М.Брожик зауважив, що наразі є потреба у розробці нової програми, з урахуванням вимог сьогодення, а поки в цій програмі  доцільно збільшити суми видатків. Про потребу у збільшенні фінансування хоча б до 1 мільйона говорила й голова профільної комісії О.Матросова, котра запропонувала модернізувати хоча б один міський спортмайданчик у рік – з використанням сучасних матеріалів.

У результаті депутати прийняли програму як є, та домовились підготувати до неї зміни з урахуванням озвучених пропозицій, на наступну сесію.

yayaya4Прийняли парламентарі і головний фінансовий документ на наступний рік. «У бюджеті закладені всі соцвиплати, заробітна плата, на 6 мільйонів збільшені видатки на ремонт доріг», – зазначила голова бюджетної комісії Марія Самохіна. Начальник фінансового управління виконкому Валентина Кравчук наголосила: на заклади освіти закладені достатні ресурси. Крім того, на наступний рік з міського бюджету знято навантаження по фінансуванню профліцею – заклад профтехосвіти фінансуватиме область. Проте є проблеми з медсанчастиною. Принаймні, видатки на півроку на СМСЧ закладені у повному обсязі.

Клумбу «зарубали», члена виконкому, який «суне носа», виключили

yayaya3Намагання передати у комунальну власність, а отже, на баланс та обслуговування КП «Благоустрій» арт-об’єкта «Автомобіль-клумба» виявилися марними. Місцева громадська активістка Анастасія Довгалюк за підтримки небайдужих нетішинців та КП «Благоустрій» встановили модернову клумбу в районі магазину «Наш край», отже, подарували її місту. Закономірно, що готовий об’єкт потрібно передати у комунальну власність.

Голова профільної будівельної комісії Роман Кузів пояснив, мовляв, звернулася громадська організація, але секретар ради Олена Хоменко визвалася саркастично «доповнити» Р.Кузіва: «Хочуть сторожа, щоб доглядав, фарбував, поливав». Як результат, голосів «для клумби» забракло. Чому?

Тому що «зрозуміли натяк» секретаря? Тому що ініціював передачу клумби голова ГО «Сила людей», журналіст, який піддає критиці владу, Руслан Рудомський? Чи тому, що клумба знаходиться біля території торгового закладу непокірного підприємця Валерія Преподобного? О.Матросова з цього приводу зауважила: «Таким чином ми зарубуємо ініціативи громадян».

Додаткові штатні одиниці було введено у закладах освіти. Перед голосуванням депутат Василь Мисько, він же очільник управління освіти, пояснив: «Така потреба виникла у зв’язку зі щорічним збільшенням дітей із вадами психофізичного розвитку та з метою охоплення таких дітей навчально-виховним процесом».

Голосувався новий склад виконавчого комітету, у зв’язку зі включенням  нещодавно призначених заступників міського голови, але «під шумок» мер виключив зі списку члена «Самооборони» Сергія Почебулу. Ю.Камозін запитав про причину. «У Фейсбуці пише негарні речі. На засіданнях чіпляється до «слів», «ком», це не додає конструктивізму роботі», – була відповідь О.Супрунюка.

Про «нетішинську народну республіку» та спробу «обдерти» наших містян

На перший погляд, звичайний проект «Положення про організацію та проведення конкурсів з набуття права оренди земельних ділянок, які належать до комунальної власності». Насправді – цинічна схема, як стягнути гроші з наших містян.

yayaya4Про це заявила член земельної комісії, депутат від «Самооборони» Дар’я Мосійчук, котра вважає, що таким рішенням порушується конституційне право громадян на безоплатну приватизацію земельної ділянки, і нетішинці будуть праві, коли масово звертатимуться до суду. О.Супрунюк на це сказав: «Давайте не придумувати закони нетішинської народної республіки. У нас за Конституцією кожен, хто досяг 35-річного віку, може бути президентом. Але ж не всі президенти».

Д.Мосійчук нагадала про пропозицію земельної комісії, оскільки міський голова посилається на подібний досвід у Славутичі, надіслати у місто Славутич офіційний лист, з проханням поінформувати, як у них працює така «оренда землі», а тоді вже робити висновки чи приймати рішення. «Таке враження, що 37-й рік, – відповів О.Супрунюк. –  Пропозиція комісії не є обов’язковою до виконання».

Аби бути прийнятим, питання не знайшло необхідної кількості голосів. «За» те, щоб знівелювати закон про безоплатне отримання землі та надавати нетішинську землю під індивідуальне будівництво за принципом «хто більше дасть», тобто в оренду на конкурсній основі (та ще й насмішкою – з першочерговим правом для пільгових категорій) проголосували: Сергій Вознюк з «Батьківщини», Василь Мисько, Іван Михасик, Леонід Онофрійчук, Сергій Степанюк із «Солідарності», Анатолій Олійник із «За конкретні справи» та Олександр Супрунюк з «Волі».

Лікарня в патовому стані, а мер «краще знає», де подіти гроші

У «Різному» А.Олійник говорив про критичний стан приміщень медсанчастини: дахи течуть, в реанімації сиплеться стеля, пліснява, мовляв, конче потрібен ремонт. Міський голова повідомив, що вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено експертизу. О.Матросова зауважила: «Значні кошти у нас закладені на реконструкцію проспектів Незалежності та Курчатова, чи доцільно на це витрачати мільйони, в той час як лікарня в такому стані? Було б правильніше ці гроші зосередити на лікарню». О.Супрунюк відповів, що йому краще знати, на що тратити гроші.

До слова, на сесії повідомили про відкриту зону Wi-Fi на Курчатова та в районі ТЦ.

повна версія відео з сесійної зали

джерело –  Пост громадського контролю

yayaya3