yayayaУгоди між лікарем і пацієнтом, сімейна медицина та нова система фінансування відомства. Такі медичні новації мали би запрацювати з першого дня нового року. Проте, розпіарена  реформа системи охорони здоров’я знову «запізнюється». Зокрема, на вибір терапевтів та педіатрів краянам виділили півроку. Відтак, лікувати за новими стандартами розпочнуть лише з 1 липня. Чого чекати від змін краянам – дивіться уже за мить.

Яків ЦУГЛЕВИЧ – директор Департаменту охорони здоровя облдержадміністрації

-….хворий може заключити договір з любим сімейним лікарем, якому він довіряє…один сімейний лікар буде набирати до 2 тис. пацієнтів….хворий буде звертатися на первинну ланку і буде безкоштовно отримувати допомогу….

До того ж, відтепер угоду можна заключити навіть  і з приватним лікарем. Бо, за словами головного медика краю, гроші виділятимуться не закладу, а конкретному лікарю за надані послуги. До того ж,  держава надаватиме гарантований пакет медичних послуг на первинну, невідкладну та екстрену допомогу. До слова, останню цьогоріч в області теж обіцяють модернізувати.

 Яків ЦУГЛЕВИЧ – директор Департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації

– ….в 2017 році відкриємо єдину диспетчерську службу…плануємо закупити….тобто хворі безкоштовно 100% отримають екстрену медичну допомогу….

 

А от вторинну та третинну ланку  реформуватимуть уже з наступного року. Йдеться про районні лікарні та вузькопрофільні заклади.  В області планують створити 3 госпітальних округи. Посадовці кажуть:  галузь охорони здоров»я краю від того тільки виграє. А термін «безкоштовна медицина» стане нарешті  реальністю.

Яків ЦУГЛЕВИЧ – директор Департаменту охорони здоров»я облдержадміністрації

-…в цих госпітальних округах будуть лікарні невідкладної допомоги….безкоштовно лікуватимуть і бідних, і багатих….гарантовано надаватися безкоштовно…держава гарантує безкоштовне лікування…..

Та самі медики, на відміну від посадовців,  не надто оптимістичні. Відтак, спілкуватися на цю тему погоджуються лише одиниці.

Оксана ПІДДУБНА – головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні

-…час покаже…мені хотілося, щоб щось змінилося…щоб це було на благо людей і якість надання медичної допомоги покращилася….