Землями водного фонду незаконно користувався підприємець на Славутчині

На мільйон гривень повернули землі на Хмельниччині

Завдяки прокуратурі на Хмельниччині повернуто державі більше 26 га земель водного фонду вартістю майже 1 млн грн, повідомляє Depo.Хмельницький.
  “Між Славутською райдержадміністрацією та фізичною особою – підприємцем ще у серпні 2005 року уклали договір оренди землі, – розповідає перший заступник керівника місцевої прокуратури Олександр Базан. – Мова йде про земельну ділянку водного фонду площею більше 26 гектарів, яку передано комерційному суб’єкту для рибогосподарських потреб строком на 15 років.”

Орендар, всупереч умов договору, плату на відповідний рахунок сільської ради систематично не вносив.

 Враховуючи порушення істотних умов договору, прокуратура звернулася до господарського суду Хмельницької області з позовними вимогами про його розірвання.
Позовні вимоги місцевої прокуратури суд задовільнив. Наразі рішення суду виконали й земельну ділянку вартістю майже 1 мільйон гривень повернули державі.
 В Нетішині такожНагадаємо, що в Нетішині також шепетівська місцева прокуратура виявила порушення вимог законодавства при використанні земель житлової та громадської забудови. За

словами керівника місцевої прокуратури Івана Комара, ще у 2008 році між Нетішинською міськрадою та одним із товариств області уклали договір оренди земельної ділянки площею понад 55,5 гектарів, що перебувають у комунальній власності територіальної громади міста.

Розмір орендної плати за користування цією землею становив 23 тисячі гривень у рік та тривалий час не змінювався. Хоча, згідно з Податковим кодексом України, він повинен складати не менше 3 відсотків нормативної грошової оцінки земельної ділянки, тобто майже 1,4 мільйона гривень. Відтак, місцевий бюджет недоотримував значну суму коштів.