яяяСьогодні РУХ НОВИХ СИЛ Вінниччини разом з місцевими мешканцями протестував проти перепрофілювання Шаргородської ЦРЛ, яка фактично призведе до її закриття. Незабаром проблеми можуть чекати і  нетішинську СМСЧ в частині закриття окремих відділень, адже наш госпітальний округ має центр в Шепетівці!

«Закриття лікарні на Шаргородщині є катастрофою для жителів району та шести сіл сусідніх районів, адже тепер за медичною допомогою їм доведеться їздити за 60 кілометрів»,- заявив лідер активу РУХУ НОВИХ СИЛ Вінниччини   Леонід Марцинковський.

Чиновники Вінницької облдержадміністрації, які готували та затверджували проект меж госпітальних округів, вирішили, що Шаргородська ЦРЛ має виконувати лише функції лікарні планового лікування, а реанімаційне, пологове та хірургічне відділення можна перенести до новоствореного госпітального округу, до Могилева-Подільського.

шаргород1

Щоб висловити своє обурення діям влади, сьогодні близько тисячі людей зібралися на головній площі райцентру.

«Про яку доступність можна говорити, якщо відстань до майбутньої лікарні перевищує 60 кілометрів? Про яку народжуваність можна говорити, якщо скорочується пологове відділення? –Тож потрібно діяти!І вже сьогодні!», – закликав мітингувальників Леонід Марцинковський.

 Подібні проблеми чекають і Нетішинську СМСЧ, адже нагадаємо, що На Хмельниччині створять 3 госпітальні округи. За інформацією сайту облдержадміністрації, у Хмельницькій області планують створити три госпітальних округи- Центральний Хмельницький, південний Кам’яне­ць-Подільський та північний Шепетівський.

смсчДо складу північного ГО увійдуть: Шепетівський, Полонський, Ізяславський, Білогірський, Славутський райони та місто Нетішин. Чисельність населення 296,0 тисяч осіб. Відстань від центру округу до найвіддаленіших населених пунктів у Шепетівському окрузі – 96 км.

Доступність до ЛІЛ І рівня всіх населених пунктів у межах 60-хвилинної доставки у літній період. Доставка  пацієнтів з окремих населених пунктів до ЛІЛ у зимовий період може бути проблемною. Для її вирішення  необхідний ремонт та будівництво у віддалених населених пунктах доріг з твердим покриттям.

У Шепетівському ГО планується створити: одну лікарню інтенсивного лікування ІІ  рівня на базі Шепетівської ЦРЛ та Шепетівської залізничної лікарні; три ЛІЛ І рівня на базі Славутської та Ізяславської ЦРЛ, Нетішинської СМСЧ; 2 лікарні планового лікування на базі Полонської, Білогірської ЦРЛ.

 

Джерело – https://rns.org.ua/2017/01/23/ruh-novyh-syl-vinnychchyny-mitynguvav-proty-zakryttya-rajonnoyi-likarni/