У наступному році вичерпується нормативний ресурс експлуатації першого енергоблоку Хмельницької АЕС, який введений в дію у 1987 році. Для підтримування енергобалансу необхідно продовжити його експлуатацію принаймні на десять років. Про це ішлося під час закритої наради Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана з керівництвом атомної станції та керівним активом області у Нетішині 26 січня.

xmelnucka AES

 Проте самого лише продовження терміну експлуатації ХАЕС-1 замало. До 2040 року на атомних електростанціях в Україні фізично  повністю замортизується шість енергоблоків і на той час їх необхідно буде замінити новими генеруючими потужностями. У цьому зв’язку стає актуальною добудова розпочатих на ХАЕС третього та четвертого енергоблоків.

Одним із джерел фінансування добудови є експорт електричної енергії. Його можна відновити магістральною повітряною лінією «ХАЕС-2 – Жешув», реанімування якої оцінюється більш як у п’ятдесят мільйонів доларів. Ця лінія була споруджена 25 років тому, але не використовувалась. Тому на території Польщі її демонтували. Втім улітку минулого року на рівні міністерств енергетики України та Польщі перспективи відновлення лінії оцінені як перспективні.

джерело – http://aktualno.km.ua/aktualno-dlya-podolyan/hmelnitska-aes-mozhe-zaroblyati-na-dobudovu-svoyih-novih-energoblokiv/