P1410521Національний конкурс «Благодійна Україна» проводиться «Асоціацією благодійників України» з 2012-го року. П`ятий, ювілейний конкурс, є рекордсменом, адже  за всі роки його існування, в цьому році було прийнято найбільшу кількість заявок – 744.

Отож, вже вп’яте відзначать на державному рівні кращі доброчинні організації та колективи, благодійників, меценатів та волонтерів, тих, хто реалізував значні благодійні проекти та акції в Україні протягом року. Переможців  у номінаціях конкурсу віншують  унікальною керамічною статуеткою «Ангел добра», декорованою багатим національним орнаментом та оздобленою бурштином, дипломами та призами від організаторів та партнерів конкурсу.

яяя4«Конкурс «Благодійна Україна-2016» стартував 31 жовтня 2016 року. Для участі у ньому необхідно було подати заявку відповідної форми. До заявки додати підтверджуючі документи та матеріали, оголошення, програми, акти, протоколи, накладні, платіжні документи, фотографії, публікації, відгуки, рекомендації тощо, які характеризують діяльність благодійника або хід реалізації благодійного проекту (ініціативи).

Громадська організація «Нетішинська Самооборона» також вирішила взяти участь у національному конкурсі та подала відповідну заявку, адже у 2016 році організацією було надано 193 тисячі  гривень допомоги військовим у зоні АТО, зібрано 64 тисячі гривень  допомоги сім`ям загиблих в АТО Назара Галюка та Дмитра Полякова,  проведено 12 благодійних заходів, а також паралельно військовому волонтерству велася допомога дітям-інвалідам та сиротам.

Напередодні фіналу національного конкурсу у Києві, по всій Україні  проводять  регіональні конкурси, які цього року пройшли в Одеській, Житомирській, Херсонській, Львівській, Вінницькій та  Хмельницькій областях. Хмельниччина цьогоріч вперше долучилася до конкурсу, хоча проведення конкурсів у регіонах запровадили ще декілька років тому. Мало того, Хмельницька область вийшла у фінал конкурсу з 61 заявкою і одразу показала третій результат за кількістю учасників по Україні! Партнером «Асоціації благодійників»  та співорганізатором в області стала знана  в регіоні  громадська організація «Мистецька сотня «Гайдамаки».

І ось минулого тижня мені, як голові організації, передзвонили організатори конкурсу і повідомили, що «Нетішинська Самооборона» ввійшла до трійки призерів у номінації «Регіональна благодійність» та запросили на урочистості.

Церемонія нагородження переможців Першого регіонального конкурсу “Благодійна Хмельниччина-2016” зібрала 23 березня  в залі Хмельницького університету управління та права істинних патріотів України, людей з великим та добрим серцем.

Бурштиновий ангел, аплодисменти і теплі слова подяки, – так відзначали  кращих благодійників та меценатів  краю. На початку віншування виступив  Олександр Максимчук, президент «Асоціації благодійників України»: «Сьогодні церемонія дуже позитивна, люди, які виходять на сцену, це дійсно заслужені організації. «Зміцнення громад», і «Самооборона» Нетішина, і бізнес-організації. Що дуже важливо. «Добро починається від тебе», – є такий девіз. Кожен  робить свою справу. Я дякую, що на Хмельниччині таких людей є дуже багато».

17457910_434535880224148_755269389505043229_n

Загалом відзнаки вручалися у восьми номінаціях: «Благодійність бізнесу», «Регіональна благодійність», «Благодійність в освіті та культурі», «Благодійність у соціальній сфері», «Молодіжна та дитяча благодійність», «Благодійність у захисті України», «Меценат року» та «Волонтер року».

P1410517+У номінації “Регіональна благодійність” громадська організація “Нетішинська Самообоорона” отримала диплом за 2-ге місце, поступившись лише відомій на всю Україну  благодійній організації  «Благодійний фонд «Зміцнення громад».

P1410533+
За це визнання та нагороду хочемо подякувати всім, хто протягом нашої діяльності допомагав «Самообороні», підтримував, брав участь в акціях. Низький уклін вам, нетішинці, за вашу щедрість, сердечність, людяність.

Взагалі в  квітні 2017-го року вже буде 3 роки, як «Самооборона» надає допомогу військовим у зоні АТО. Вперше ми почали збирати продукти 18 квітня 2014 року для 51-ї бригади, яка вже знаходилася в зоні АТО, та в якій перебували наші нетішинці.  Ну а про  повномасштабний збір коштів, продуктів харчування, медикаментів та одягу для наших військовослужбовців, які і зараз знаходяться у зоні бойових дій на Сході України, ми оголосили 19 червня 2014 року. Саме тоді й розпочалася  акція «ПІДТРИМАЄМО СВОЮ АРМІЮ. ВРЯТУЄМО КРАЇНУ».

У рамках проведення цієї акції «Самооборона» втілила в життя безліч різноманітних  заходів, які давали нам змогу не тільки зібрати благодійну допомогу, а й заробляти кошти, щоб використати їх для нетішинських військових. За цей час нами було зібрано та витрачено більше  1,5 млн грн. Ми здійснили 11 поїздок у зону АТО, під час яких доставили більше 30 тонн продуктів харчування  та одягу.

хаес4За 2 роки була налагоджена тісна постійна співпраця ГО «Нетішинська Самооборона» з багатьма підрозділами ВП ХАЕС,  яка продовжується й досі. Всього  трудовими колективами станції за більше ніж  2 роки співпраці з «Самообороною»  було  зібрано майже 500 тисяч гривень.

Не залишалася осторонь підтримки віськових і профспілка ДП НАЕК «Енергоатом». Після звернення «Самооборони» в серпні 2014 р. до голови профкому ХАЕС Михайла Гука з проханням надати фінансову допомогу для нетішинських військових, було  переведено 200 тис грн на рахунок ГО «Нетішинська Самооборона» для забезпечення нетішинських військових всім необхідним.

Також дуже великий обсяг допомоги надав приватний підприємець Валерій Преподобний, це і транспорт для поїздок в АТО, і значну кількість продуктів, і близько 200 тис грн  для придбання всього необхідного для військових.

Щомісяця ми публікуємо звіти по зібраних коштах та  придбаному спорядженню у соцмережах та ЗМІ. Ознайомитися з діяльністю та звітністю організації нетішинці можуть  у соцмережах «Фейсбук», «ВКонтакті» та «Однокласниках» на сторінках користувача «Нетішинська Самооборона», а також на сайті www.samooborona-netishyn.com.ua.

Взагалі хочемо подякувати всім нетішинцям, і особливо працівникам ВП ХАЕС, які незважаючи на складні часи, нестабільну ситуацію в економіці та в країні, продовжують допомагати нашій армії.

Тільки завдяки вашій підтримці наші земляки щодня ризикують власним життям на фронті і готові воювати стільки, скільки знадобиться, щоб здобути повну перемогу. Бо вони знають, що на рідній землі їх пам’ятають, люблять та чекають. Завдяки вам, небайдужим українцям, справжнім патріотам, Україна вистояла перед сильним та жорстоким ворогом.

Тільки разом ми сила – тільки разом ми  переможемо! Слава Україні!

Юрій Камозін, голова ГО «Нетішинська Самооборона»                         

  

Джерело – https://perspekt.org.ua/news/netishinska-samooborona-posila-druge-misce-u-regionalnomu-etapi-nacionalnogo-konkursu-blagodijna-ukraina-2016