• Що не сесія міськради, то постійно через депутатський корпус міський голова намагається протягнуту якогось “кота в мішку”. То продаж 3 га лісу, то  генплан з трамваями, , то штучна новорічна ялинка,  то программа Муніципального житла. 
  • Більшість  подібних питань взагалі не проходять депутаських комісій, а на сесіях всіляким чином намагаються поспіхом проголосувати, не обговорюючі питання. Це так нагадує нашу Верховну раду!
  • Знову на черговій сесії була порушена   процедура розгляду  проектів та виділення коштів депутатами, адже був відсутній проект реконструкції старого кінотеатру, кошторис та експертиза з якими депутати не мали змоги навіть  ознайомитись!

яяяТак і 24-та сесія міської ради, що відбулася 21 березня, не видалась простою. У контексті змін до бюджету ділили великі гроші, тому й обговорення були затяжними та сповненими емоцій. Основна мова пішла про виділення 10 млн грн на реконструкцію будівлі старого кінотеатру під будинок дитячої творчості.(  повна назва проекту “реконструкцію будівлі Центру соціальних служб під будівництво позашкільного навчального закладу по просп.Курчатова,8”)

Зокрема, з десятьма мільйонами на реконструкцію Будинку дитячої творчості частина депутатів пропонували не квапитись, щонайменше, відтермінувати це питання на місяць, ознайомитися з проектом реконструкції, який перебуває чомусь за сімома замками. Тим паче, що 10 мільйонів – це третина передбачених коштів, ціна ремонту старої будівлі – 35 мільйонів гривень.

яяя9Оскільки йшлося про немалу суму з міського бюджету, обранці обурювалися, що їм вкотре підсовують кота у мішку, бо не знають, на що конкретно підуть такі гроші. Та й сумніви є – чи доцільно вкладати в старий будинок, адже за такі гроші можна побудувати нове, добротне та сучасне приміщення.

 

Перед початком обговорення бюджетного питання слово взяв мешканець міста, депутат минулого скликання Валерій Преподобний, який, зокрема, сказав: «Напрямок роботи у вас ніби правильний, ось тільки робиться якось неправильно. Буде голосуватися 10 мільйонів на реконструкцію БДТ. А самого проекту реконструкції ніхто не бачив , громадських обговорень по цьому питанню не було проведено. Я, як і багато містян, податки плачу, і мені не байдуже, куди йдуть кошти. Тому варто було б це питання перенести на наступну сесію, щоб депутати та громадськість ознайомилися з проектом». Під час його виступу начальник управління капітального будівництва виконкому Наталія Саєнко, викликавши посмішку у присутніх, раптом повідомила: що проект на запит Ю.Камозіна принесли на сесію (?), і він лежить на столі для ознайомлення!

Від батьківського комітету вихованців Будинку дитячої творчості звернулась до обранців З.Количева. «Ми слухаємо обіцянки і чекаємо нового БДТ 10 років. Скільки ще будемо чекати? Реконструкція обговорюється з вересня. Дітям ми все показували, їм подобається», – сказала виступаюча й закликала депутатів не зволікати, мовляв, яка вам різниця, що там буде, ви голосуйте.

«Це цирк другий рік з міським головою. Я «за» реконструкцію, але так як штовхаються проекти – це абсурд», – сказав Олександр Лобода («Укроп»).

яяя7Продовжив тему Геннадій Вагнер («За конкретні справи»): «Управління капітального будівництва ввело в блуд бюджетну комісію, замість проекту картинку з Інтернету показали. Раніше мова йшла про внутрішню реконструкцію приміщення, і раптом – без обговорень чи пропозицій – 35 мільйонів».

О.Супрунюк обурення депутата пояснив загалу так: «Я розумію, в чому проблема, під БДТ Г.Вагнер пропонув купити його недобудоване приміщення поруч, але воно нам не підходить».

Повна версія відео обговорення

Чому це питання так гостро обговорювалось? Далі коментарі депутата Самооборони Юрія Камозіна.

яяя5Розповім історію виділення 10 млн грн на цей проект. На бюджетну комісію у вівторок, 14 березня,  депутатам були розіслані файли з висновками за 40 хвилин! до комісії і звичайно часу щоб ознайомитися і щось спробувати вияснити для себе не було.

На бюджетку взагалі нам принесли езкісний проект, де була

намальована прибудова буквою «Г» по періметру будівлі. (До речі з ескізним проектом я міг би  ознайомився і на сайті Смартбау. Да, того самого забудовника нетішинського житлового комплекса «Панорама», якій і розробляв проект). Але самого паперового  проекту з кошторисом, переліком робіт,  чергами будівництва та іншого надано депутатам не було.

яяя6Члени бюджетної комісії одразу задали запитання представнику УКС що попередня розмова при виділенні раніше коштів йшла про невелику добудову в «квадраті» за будівлею, що по суті передбачало будівництво 2 –х стін і покрівлі, і називалася орієнтовна сума біля 7 млн грн.  А тепер нам надали малюнки прибудови по половині периметру всієї будівлі Кінотеатру  і як було озвучено на комісії це вартувало би 10 млн грн.

Після нетривалого  обговорення питання виділення 10 млн грн не проголосували.

яяя8А вже у  пятницю, 17 березня,  на бюджетку були вже підтягнуті батькі та працівники БДТ, які гаряче відстоювали цей проект. Вони показали зібрані 500  підписів на підтримку проекту. Дивно було споглядати за перепалкою на бюджетці, адже дійсно керівник БДТ та батькі бажають, щоб нарешті їхні діти могли займатися в нормальних умовах. Але насправді їх просто використав міський голова, прикрившись підписами батьків.

Ніхто ж не проти подібних проектів, але так нагло вводити в оману депутатів,   порушувати процедуру розгляду  проектів та виділення коштів депутатами – це вже переходить всі межі.

На цю  бюджетну комісію знову так і не надали проект виконання робіт з реконструкції, хоча керівник УКС пропонував особисто мені прийти і ознайомитися з ним. Я звичайно скористався запрошенням, і одразу після бюджетки завітав в УКС. Але отримав відповідь від працівників,  що проекту в Нетішині немає, бо він знаходиться на експертизі і можливо буже в понеділок. Зайшов я і в понеділок в УКС, але була така сама відповідь і ознайомитися з проектом я не зміг.
 Проекту я не отримав, зате почув що насправді вартість проекту складає не меньш 30 млн грн, з яких більше 10 млн вартує тільки обладнання. І як виявилося, 10 млн грн які пропонувалося виділити на цій сесії це була ще тільки  1 черга будівництва!  А проект за словами працівників УКС ще й передбачав і укріплення фундаменту, і реконстукцію кінозалу і ремонт всього фасаду і приміщень і так далі. Таким чином від депутатів по суті скрили всі подробиці!

Звичайно я поспілкувався і з керівником БДТ і почув всі їхні проблеми і зрозумів чому вони так відстоюють свій проект, який дозволить переїхати в нові просторні приміщення. Але також я зрозумів і інше, що міський голова просто стравив їх і  депутатів лобами. Адже мова на бюджетці, як я вже потім зрозумів нагадувала розмову німого з глухим. Адже батькам та працівникам наобіцяли золоті гори,  а от депутатам про ті гори забули «в лапках» розповісти.

До речі одразу на бюджетці було зауважено , що після нашої комісії разом з презентацією проектів Курчатова та парку за Виконкомом, пройде і презентація проекту БДТ о 18 годині в ПК. Але на жаль в пятницю ніякої презентації так і не було, хоча багато батьків  прийшло послухати саме обговорення проекту БДТ!!!

яяя13Якщо повернутися трошки в історію цього питання, то рішення про капремонт ї реконструкцію будівлі міський голова прийняв для себе вже давно, і перші кошти ми виділили ще в січні 2016 року на 5 сесії міської ради. Це було 145 тис грн на ПКД на  капремонт приміщення по пр-т.Курчатова,8/1 та експертизу. Але ж мова йшла саме за капремонт, а не реконструкцію та добудову приміщень!
У вересні 16 року  (30.09) функції замовника були передані до УКС, і вже в жовтні (28.10) також були передані і 139 тис грн на капремонт.  На лютневій сесії  (14.02)  ми затвердили кошти для УКС знову , але вже 150 тис грн. і вже чомусь на реконструкцію будівлі ! Тоді на це не звернули уваги, адже вже пройшло більше року з моменту виділення перших коштів, а тепер депутатів  виходить просто обманули!

 На сесії  я задав також і питання голові профільної будівельної комісії Роману Кузіву – “адже ви не розглядали цей проект, який одразу потрапив до бюджеткі! То питання яким чином можна голосувати за якійсь ефімерний проект?”.  “Задайте собі питання, хто взагалі голосує за розподілення бюджету. Ви, да саме ви депутати і це ваші повноваження по Закону. Але хтось підміняє собою закон і одноосібно вирішує куда і як розділяти кошти!”


яяя11
Якщо підсумувати всю інформацію,  ніхто з депутатів не був ознайомлений з проектом, він не пройшов розгляд  профільної комісії і одразу попав на сесію. Депутатів в Нетішині мають за стадо баранів? Навіщо тоді потрібна була ця клоунада з презентацією громадськості проектів Курчатова та парку. Цікаво що орієнтовна вартість і того і іншого від 15 до 20 млн грн. А тут ми маємо не меньше 30 млн грн, і ніхто депутатів  і  громадськість і не питав, чи потрібно воно взагалі, чи є зауваження до проекту. Просто міський голова “пропхнув це питання втемну” на сесію,  зібравши голоси і наплювавши на регламент і процедуру розгляду питань в міській раді.

Цікаво буде, якщо нетішинський бюджет можливо в наступному році не потягне таку суму на наступні черги реконструкції, адже скоріш за все вже буде в нас тергромада, і повірьте з`явится дуже багато обєктів , куди тре буде вкладати кошти. Може так статися, що цей обєкт просто перетвориться на довгобуд!
Да, і  по нормальній схемі (як би зробив гарний хазяїн міста) мінімум можна було цей пооект спробувати подати на співфінансування ДФРР, де б міський бюджет витратив тільки 10 %.

Можна було б також спробувати отримати шось з області, але ж мер вирішив, що ми просто вбухаємо більше 30 млн з міського бюджету, і плювати на всі інші проблеми міста-покрівлі, ліфти, дороги, садочок на Варшавській, обвідний канал і так далі!

яяя1

Цікаво що на минулій сесії був такий сир бор через якихось 800 тис грн  на придбання нового ліфта на Будівельників 4, де він не працював 30 років. Міський голjва пропонував перенести це питання якраp на  березневу  сесію, адже в бюджеті немає коштів. Але як виявилося, кошти то були, адже і 10 млн грн знайшлося!

Позиція нашої фракції була дуже проста – перенести це питання на наступну  сесію.

За цей період отримати експертизу проекту, ознайомитися з ним, провести засідання профільної комісії, провести депутатські обговорення взагалі нашого напрямку розвитку. (Адже стратегії розвитку міста  в нас як не було так і не має, і ми кидаємося коштами то направо то наліво. ) І вже потім винести на розгляд сесії це питання і проголосувати його.

Проте міський голова, впевнений у «своїй депутатській більшості», у звичному йому репертуарі наполіг: «Голосувати!». І депутати вкотре підтвердили своє «порожньомісце»…
Повна версія обговорення проекту БДТ на 24 сесії-

фракція Самооборони у міській раді