DSC07411Нетішинська телекомпанія Лотел ще в січні місяці записала інтерв`ю з  забудовником земельної  ділянки 3 га по Енергетиків навпроти Фуршету. Зі слів Олександра  Миклуша тоді  він вже заключив договір на розкопки з інститутом археології України і роботи повинні розпочатися з 1 квітня і продожуватимуться на протязі 1,5 місяців.
Мало того він повідомляв, що буде проведено розкопки не тільки 2 курганів , які знаходяться на ділянці 3 га, яку він придбав на аукціоні разом з лісом, але і ще 4 курганів нетішинської групи поруч з ділянкою. Свої наміри профінансувати розкопки підтвердив Олександр Миклуш і 14 лютого на сесії міської ради, коли відповідав на запитання депутатів.
Нагадаємо що Самооборона одразу піднімала питання і наводила документальні підтвердження наявності курганів ЧИ існують взагалі в Нетішині історичні КУРГАНИ у міському лісі ?)  на ділянці, яку продали на аукціоні ( читайте статтю В Нетішині виставили на аукціон 3 Га столітнього лісу разом з курганами ІІІ–ІІ тис. до н. е.) , але міський голова у своїх коментарях на у інтерв`ю журналістам писав що це все це нісенітниці і неправда, і що цю тему роздмухують на порожньому місці. Так само і деякі депутати з Волі підтримували в цих твердженнях свого лідера.

Нет-курганов

Самооборона також зверталася до представників Інституту археології, Спілки археологів України, та знайшла декілька дуже цікавих документів та научних робіт, в яких зазначено існування нетішинських курганів та їх історична цінність.
( Чи знаходили в Нетішині древні артефакти або чим впевненіше брехня тим легше видати ії за правду…)

яяя13

Основні висновки з цих документів:

  • кургани існують, датовані 2 тисячоляттям до нашої ери,
  • на території України в Хмельницькій області лише в околицях Нетішина знайдено поховання  тшинецько-комарівської культури,
  • навколо Нетішина знайдено кілька курганих груп, в кожну з яких входить від 3-5 курганів
  • з 1998 по 2000рр експедицією Інституту археології були розкопані 7 курганів
  • під час розкопок було знайдено багато історичних артефактів . 

На відміну від міського голови Нетішина Олександра Супрунюка, забудовник дотримався свого слова , то профінансував розкопки силами інституту археології України.

DSC07415З 5 квітня в Нетішині запрацювали науковці. Вони проводять розкопки 6 курганів ,про існування яких попереджав при підготовці продажу земельної ділянки  відділ охорони пам`яток історії та культури у Хмельницькій області.

Керує роботами відомий археолог з Києва Яків Гершкович , який вже проводив розкопки в Нетішині у далекому 1998 році. З його слів  при розкопках вже  було знайдено  давнє поховання. Було знайдено також горшики,  керамика та інші предмети давнини. Пан Яків попередньо датує 9-8 сторіччям до нашої ери – часом раннього залізного віку.

DSC07405 DSC07408

DSC07413

Докладніше він розповів журналістам Лотел СКТБ.

Що ж пройшов час і що ми бачимо?

yayayaКУРГАНИ ІСНУЮТЬ і ЗАБУДОВНИК  ПРОФІНАНСУВАВ ЇХ РОЗКОПКИ, при чому цілої курганої групи!!!  Мало того , якщо щось знайдуть він буде просити залишити експонати в Нетішинському музеї. Насправді пан Миклуш ніколи і не висловлювася про те, що курганів не існує на придбаній їм ділянці, а всю недостовірну інформацію розповсюджував міський голова Олександр Супрунюк.
То  хто ж  відверто брехав ще декілька місяців тому нетішинській громаді???  Відповідь очевидна.

За темою – З історії археологічних досліджень в околицях міста Нетішина