Хто забруднює річки та кому за це відповідати? Представники Житомирщини поїхали на Хмельниччину вирішувати ситуацію з річками Случ та Хомора повідомляє zhitomir.today

 

яяя2Уже довгий час жителі Баранівського району Житомирської області та Полонського району Хмельницької області не можуть добитись справедливості та нарешті дізнатися, хто забруднює річки Хомора та Случ, щоб запобігти екологічній катастрофі. Щоб допомогти громадянам, 9 червня у місті Полонне було проведене спільне засідання Хмельницької та Житомирської регіональних комісій

Окрім голів Житомирської та Хмельницької обласних державних адміністрацій у засіданні брали участь представники профільних міністерств та відомств, зокрема заступник Міністра екології та природних ресурсів Віктор Вакараш, в.о. Голови Держекоінспекції України Ігор Яковлєв, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Едуард  Кругляк.

Головним питанням на порядку денному було негайне вжиття належних заходів спрямованих на запобігання забрудненню річок. Учасники засідання прийняли рішення про те, що Понінківська селищна рада має забезпечити розробку проектно-кошторисної документації з розчищення русла р. Хомора, а профінансувати відновлення річки має Понінківська фабрика. Також мають бути реконструйовані міські очисні споруди у Полонному. Усі пропозиції та зауваження, які були озвучені під час засідання, будуть внесені до протоколу, який підпишуть 13 червня.

яяя3
«Після цієї великої наради, де засідали комісії з двох областей, обов’язково повинен бути результат. Висновки тих представників міністерств, які сьогодні були на цій нараді, говорять про те, що дійсно, у першу чергу,  Понінківська картонно-паперова фабрика наносить шкоду природі та водній фауні – протягом місяця гинуть риба, раки і дійсно виникла екологічна проблема. Зараз ми ще виїдемо на очисні споруди, подивимося, як вони працюють, подивимося, чи є там відповідні журнали, чи є аналізи води, яка до них поступає, чи є аналізи води на виході, і тоді буде більш зрозуміло, підтверджується це, чи ні», – розповів голова Житомирської ОДА Ігор Гундич.