• Неодноразово на сесії міської ради, яка відбулася у п’ятницю, 2-го червневого дня, обранцями смакувалися різного роду плітки, тоді як кричущі для міста проблеми озвучували присутні на засіданні небайдужі мешканці.
  • Не прислухалися депутати до прохань місцевих АТОвців, але й до великого здивування міського голови, не проголосували за його ініціативу створити в Нетішині комунальне підприємство «Муніципальна поліція».

«Не грайтеся у богів, коли взяли владу в руки»

яяяРозпочалося пленарне засідання із вшанування пам’яті Любомира Гузара – Верховного архієпископа Української Греко-Католицької церкви. Далі були виступи охочих висловитися мешканців міста. Про наболіле говорила Олена Токар, голова громадської організації інвалідів «Фенікс»: «Я не милостиню прийшла просити, не крихти з барського столу. Якщо є закон, який передбачає виділення інвалідам щомісяця засобів гігієни, то будьте добрі, виконуйте його, виділяйте підгузки тим, хто їх потребує. Інваліди мають бути захищені. А ви не грайтеся в богів, коли взяли владу в руки».

яяя1Варто віддати належне громадській активістці Галині Ніщаковій, котра, керуючись народною мудрістю «вода камінь точить», відвідує мало кожну сесію і говорить про одне: робіть щось із «новим кладовищем»! Жінка порушує питання, яке мало б вирішуватися на рівні міста владою, та влада щоразу називає нові причини не на користь владнання проблеми із місцем останнього спочину городян.

«Дякую, що навели порядок на кладовищі перед провідною неділею. Але це все, що було зроблено. Два роки ми говоримо про проблеми, і все залишається на рівні розмов. На ХАЕС кажуть, що не мають права добудовувати кладовище.

Міська влада проводить круглий стіл по кладовищу, але громадських активістів на нього не запрошує. Питання не вирішуються. Невже така проблема поставити там бочки з водою? Поставити на «піонерці» бочки, щоб труїти людей – можна, а з водою – не можна! Досі на кладовищі немає каплички, немає відповідальної людини, траву ніхто не скошує. Якщо кладовище не належить міській раді, то й захоронення на ньому незаконні?!».

Олександр Супрунюк на це сказав, що по питанню кладовища на 7 червня запланована зустріч із громадськістю та додав, що шукаються шляхи, як узяти цвинтар на баланс, але проблема в тому, що НАЕК «Енергоатом» відчуження майна наразі заборонили.

відео з камери сесійної зали

 

Відео ТРК “Лотел-СКТБ”

Про трансформацію «Волі» та депутатський футбол

Під час депутатських виступів Юрій Камозін («Самооборона»), запропонував колегам зіграти товариський футбольний матч із депутатами Славути, котрі створили футбольну команду та пропагують власним прикладом здоровий спосіб життя.

Голова фракції «Воля» Валентина Щукла повідомила про те, що на всеукраїнському рівні партія «Воля» об’єдналася із «Рухом нових сил» Саакашвілі. Отож, через партійну приналежність фракція «Воля» у Нетішинській раді змінила свою назву на «Воля. Рух нових сил».

Інваліди, темні вулиці, сміттєві баки

У частині «Депутатські запити», спираючись на попередній виступ Олени Токар, Олена Матросова («Самооборона»), запропонувала доручити начальнику управління соціального захисту населення подати запит на 200 тисяч гривень для придбання підгузків потребуючим людям з обмеженими можливостями, тим паче, що на фоні мільйонних проектів, які втілює влада, ця сума – мізерна.

Міський голова озвучив зустрічну пропозицію – отримати інформацію про потреби всіх інвалідів.

яяя2Ю.Камозін порушив питання відсутності зовнішнього освітлення у старій частині міста та назвав особливо небезпечний для руху автотранспорту відрізок – перехрестя «Снігурі-Солов’ївська». А щоб владнати цю проблему, потрібне фінансування з бюджету.

Сергій Степанюк (БПП «Солідарність») у своєму запиті говорив про потребу у встановленні сміттєвих баків на кладовищі та повідомив про небезпечну ситуацію, пов’язану із зсувом ґрунту на обвідному каналі.

Олександр Марчук («Свобода») запропонував у зв’язку із звітом міського голови, анонсованим на 5 липня, прозвітувати за свою роботу і заступників очільника міста.

Створили комісію «із розгляду пліток» та «відфутболили» АТОвців

Чи не найбільше часу депутати приділили розгляду питання з дивним

формулюванням: «Про створення тимчасової контрольної комісії міської ради щодо розгляду безпідставних звинувачень на адресу секретаря Нетішинської міської ради Хоменко О.В. з боку депутатів депутатської фракції «Нетішинська «Самооборона» – «Народний контроль» у Нетішинській міській раді та їхніх помічників-консультантів». Судячи з обговорень особистих образ Олени Хоменко та її ремарки: «За що мене так не любить «Самооборона?», спеціальна депутатська комісія вивчатиме «стратегічне для Нетішина питання» – «особливості взаємин» пані Хоменко і «Самооборони».

яяя4Наступним питанням було «Створення тимчасової контрольної комісії з розподілу земельних ділянок, що в даний час перебувають в оренді ТОВ «Атоммонтажсервіс». Передісторія його така. 55 гектарів нетішинської землі перебуває в оренді ТОВ «Атоммонтажсервіс», очолюваного депутатом міської ради від «Батьківщини» Сергієм Вознюком. Після попередніх перемовин орендар пообіцяв відмовитись від 20 гектарів землі, яку міська рада розділить між пільговиками – учасниками АТО та сім’ями загиблих АТОвців, «афганцями» тощо. Попередньо депутати вже дали дозвіл орендареві на поділ ділянки. Але громадська організація «Нетішинське міське об’єднання воїнів АТО» отримала інформацію, і навіть графічне підтвердження  про те, то дана земля вже поділена на ділянки під забудову між «афганцями» та молодіжним житловим кооперативом, а учасникам АТО залишилось лише 57 ділянок.

АТОвці, стурбовані кулуарною роздачею землі, ініціювали створення вищезгаданої комісії, з якої можна було б запитати про прозорий розподіл, обіцяний міським головою, але за цю комісію, на відміну від попередньої, депутати не проголосували.

яяя5

За крок до персональної поліції

«Подивіться, як хто голосував. Нема помилки?», – О.Супрунюк не приховував свого здивування, вочевидь, не очікував, що забракне голосів для створення нового комунального підприємства «Муніципальна поліція».

Поруч із цим не підтримали обранці і діючу поліцію, не проголосувавши за виділення 50 тисяч гривень на придбання комп’ютерної техніки, потрібної для виконання програми профілактики правопорушень серед неповнолітніх.

У контексті змін до бюджету місцевими парламентарями було виділено 218,5 тис грн на лікування хворих на цукровий діабет, 135,5 тис грн – на матеріальну допомогу жителям міста, які опинилися у складних життєвих обставинах та на лікування, на матеріальну допомогу почесним донорам, 1 327,0 тис грн – на придбання 70 світлодіодних лічильників потужністю 80 Вт та 540 потужністю 40 Вт, 357,8 тис грн – на капітальний ремонт ліфта по вул.Варшавській, 5.

Завдяки прийнятим змінам до програми розвитку, «Агенції місцевого розвитку» буде додатково виділено 64 819 гривень для закупки та налагодження системи відеотрансляції з приміщення Нетішинського інноваційного хабу.

Депутата кликали до війська

яяя6Під час перерви сталася несподіванка – депутату С.Степанюку вручили повістку до військкомату. А далі було все, як зазвичай – розглянули низку подекуди суперечливих земельних питань та у «Різному» зупинилися на деяких вже голосованих проектах. Зокрема, Роман Кузів («Воля») повернувся до питання щодо створення муніципальної поліції, мовляв, потрібно комусь слідкувати, «чи прибирають власники за собачками», або ж займатися проблемою випалювання деревного вугілля. О.Супрунюк до цього додав: як працівники комунального підприємства, вони не матимуть статусу посадових осіб, а отже, отримають ширші права, та відповів на запитання О.Матросової щодо кандидатур на посаду начальника муніципальних копів. Зі слів мера, були попередні розмови «з Пундиком та Войцеховським».

Руслана ЧЕРНЮК