хаес10Волонерство – один із напрямків діяльності колективу та профспілкової організації ХАЕС.
У 2014-2017 роках підрозділи ВП ХАЕС пожертвували близько пів­мільйона гривень на потреби АТО,  двісті тисяч свого часу перерахував через профспілкову організацію станції профком НАЕК повідомляє газета Перспектива.
      Тісна спів­праця із місцевою «Самообороною» вилилась у різноманітні благодійні акції. І вона продовжується, приносить свої плоди, про які можна прочитати у  звітах  у соцмережах та ЗМІ. 
    За підрахунками голови Атом­профспілки Валерія Матова близько 40 мільйонів гривень із галузі пішло на надання допомоги бійцям АТО. У таборі відпочинку «Форпост» під кері­вництвом Михайла Ковальчука готують молодь до служби у Збройних Силах України, які потребують не тільки бійців, але й змістовного відпочинку, належних умов життя.

Благодійність ЕнергоатомаПро доброчинність ДП «НАЕК «Енергоатом» розповів голова профспілкового комітету компанії Олексій Васильович Лич.

–  Олексію Васильовичу, на президії профспілки атомників було представлено проект підтримки воїнів АТО. Чому виникло бажання його підтримати?

– Тому що ми впевнені в тому, що робимо правильну і благородну справу. На президії були присутні всі голови атомних станцій України, які об’­є­днує наша компанія, і це теж зіграло свою роль. У нас працює (якщо рахувати разом з пенсіонерами) 42 тисячі осіб, з яких 36 тисяч – це власне працівники, члени профспілкової організації, котру я очолюю. Керівники підтримали ініціативу ще й тому, що наші працівники перебувають «на броні». Вони не підлягають призову в армію, що забезпечує необхідну кількість людей для того, щоб наді­йно експлуатувати станції.

Отож ми вважаємо: якщо самі не можемо там бути, то повинні зробити все

для тих, хто замість нас воює на передовій, – для того, щоб вони повернулися додому живими. Хоча ми теж зазнали втрат: у нас деякі люди відмовилися від «броні», служили, деякі загинули. Зараз більше ста осіб на передовій. І в 79-ій бригаді десантників є наші хлопці, і в інших баталь­йонах… Усі їхні звернення, і навіть підрозділів, де вони служать, ми намагаємося максимально задовольнити.

– А з ким налагоджено найбільш тісну співпрацю і яка надається допомога?

– Із 25-им батальйоном «Київська Русь». А спектр надання допомоги різноманітний. Зробили спеці­альний фонд 25-го батальйону і два благодійні фонди на Южно-Українській АЕС, тому що відмовляємося працювати з доброчинними організаціями, працівники яких отримують заробітну плату за те, що роблять.

У нас усе на добровільних засадах. Завдяки фондам на Южно-Українській АЕС ми відремонтували більш як 80 одиниць бойової техні­ки для передової. Придбали техні­ку, в тому числі для 61-го медсанбату, коли побачили, в яких умовах працюють медики, і передали їм. Ми першими в Україні перерахували 100 тисяч гривень на Збройні Сили Міністерству оборони, а потім почали безпосередньо батальйонам та персонально воякам, які знаходяться на передовій, допомагати. Для 25-го батальйону 500 комплектів «бундестагівського» одягу придбали й передали.

Профком, за дорученням наших працівників, надав допомогу тим, хто тримає оборону країни на Сході, вже більш ніж на 15 мі­льйо­нів гривень.