За антиконкурентні узгоджені дії АМКУ покарав два ТОВ зі столиці

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ТОВ “АЛЬФА НВП” (Київ) та ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК” (Київ) загалом на 70 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу АМК.

Відділення встановило, що суб’єкти господарювання у жовтні 2016 року узгодили дії під час проведення ВП “Хмельницька АЕС” ДП “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” процедури відкритих торгів із закупівлі золотника, сідла, ущільнюючого кільця, осьової втулки, установочного кільця.

Переможцем відкритих торгів було визнане ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК”. На момент проведення торгів ТОВ “АЛЬФА НВП” у наявності не мало придбаний предмет закупівлі, закупівлю на момент проведення торгів не планувало, а отже, було технічним учасником тендеру.

Крім того, учасники торгів перебували у цивільно-правових відносинах – між ними на момент підготовки та проведення процедури закупівлі діяв дистриб’юторський договір.

Подані обома ТОВ документи були ідентично оформлені, хоча однакові особливості оформлення не випливали з вимог замовника та не були встановлені державними чи іншими стандартами. Для підтвердження рівня якості продукції обидва учасники надали ідентичні сертифікати.

Відповідно до чинного законодавства ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК” та ТОВ “АЛЬФА НВП” не прийматимуть участь у державних закупівлях протягом 3 років.