скандал облрада1На черговій сесії облради мали заслухати інформацію про роботу ХАЕС.

Директор електростанції розпочав виступ російською.

Це обурило «свободівців».

Під час блокування трибуни мало не дійшло до бійки, – пише vsim.ua.

Як усе відбувалося – дивіться на відео. 

Сесія в Хмельницькій обласній раді розпочиналася спокійно. Депутати заспівали гімн і прийняли порядок денний із майже сотні питань. Після цього до трибуни вийшов генеральний директор Хмельницької атомної електростанції Микола Панащенко. Він мав розповісти про роботу станції та донести депутатам інформацію щодо продовження строку експлуатації енергоблоку № 1.

скандал облрада2

Свій виступ Микола Панащенко розпочав російською. Його відразу перервав депутат від ВО «Свобода» Юрій Смаль. Він заявив, що не буде слухати доповідь мовою окупанта. На захист гендиректора АЕС став голова облради Михайло Загородний. Він запропонував проголосувати депутатам за те, щоб дозволити виступ російською.

55 обранців проголосували «за». Коли Микола Панащенко продовжив свій виступ, «свободівці» почали стукати по столах і кричати «українська, українська». В цей час їхній однопартієць Віктор Бурлик підійшов до трибуни і забрав мікрофон у промовця. Усе це не сподобалося депутатам від політсил «БПП» і «За конкретні справи». Між ними та «свободівцями» біля трибуни розпочалася штурханина і діалог на підвищених тонах.

Конфлікт вщух за декілька хвилин. До бійки не дійшло. Хоч деякі депутати були налаштовані рішуче. Микола Панащенко більше не виступав. Голова облради зачитав основну інформацію про питання АЕС. Депутати прийняли її до уваги. За словами Михайла Загородного, наступного разу для виступу будуть підбирати україномовного фахівця.

Джерело – vsim.ua