нетіш фото2Нетішин: про події вересня, що минув, – у публікації “Посту громадського контролю”.

                                                               Нетішин у вересні

Садочкам перепало півтора мільйона гривень

садочки ремонт1

Міські чиновники, перевіряючи напередодні першовересня дошкільні заклади, наголосили: аби створити дітям комфортні умови, з міського бюджету було виділено 1 млн 527 тис 856 грн.

У дитячих садках на ці гроші проведено поточний ремонт приміщень, фасадів будівель, малих архітектурних форм, споруд цивільного захисту, зміцнено матеріально-технічну базу (придбано нові меблі, м’який інвентар, посуд, технологічне обладнання, комп’ютерну техніку, дидактичні матеріали), відремонтовано та замінено сантехнічне обладнання.

У цьому році в 8 дошкільних навчальних закладах міста функціонуватиме 93 групи для 1 922 дітей (21 група раннього віку, 63 групи дошкільного віку та 9 перших класів).

Нетішин попрощався з Леонідом Онофрійчуком

ОНОФРIЙЧУКНа 56-му році передчасно залишив цей світ депутат міської ради, авторитетна в місті людина, гарний сім’янин – Леонід Петрович Онофрійчук. Хвороба виявилася невблаганною.

Щиро співчуваємо родині та близьким покійного з приводу непоправної втрати.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Нетішинців закликають до «муніципального житла»

Від 16 вересня у мерії розпочався прийом документів для участі у програмі «Муніципальне житло на 2017-2027 роки». Охочих долучитися збиратимуть упродовж двох місяців, до 16 листопада.

Документи приймають щовівторка (з 09.00 до 12.00 години) та щочетверга (з 14.00 до 17.00 години), у кабінеті №307 виконавчого комітету міської ради за адресою: м. Нетішин, вул. Шевченка, 1.

За умовами програми, які, до речі, вже неодноразово коригувалися чиновниками та голосувались депутатами, бо бажаючих обзавестися муніципальним житлом з певних причин знайшлось небагато, участь у ній можуть взяти працівники установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів бюджету міста (закладів освіти, охорони здоров’я, культури, фізичної культури, молодіжної політики, соціального захисту населення, органів місцевого самоврядування); працівники комунальних підприємств Нетішина;

працівники установ, які утримуються за рахунок коштів державного бюджету за умови фінансової участі головного розпорядника коштів.

Обов’язкова для всіх учасників умова –  не менше трьох років стажу на постійному місці роботи та фінансова спроможність на початку будівництва при наданні цільової позики на придбання житла сплатити єдиним платежем не менше 30 000 (тридцяти тисяч) гривень першого внеску та щомісячно сплачувати не менше 0,83 відсотка  від загальної вартості житла.

У Нетішині з’явились Ейфелева вежа та власний штрих-код

Мурал1

Неможливо не помітити свіжий арт-об’єкт у районі антикафе «Моро» та супермаркету «Наш край», який додав Нетішину справжньої живинки – стінопис разом із однодумцями та творчими людьми втілив у життя молодий громадський активіст Максим Ситник.

ПАТ «Хмельницькобленерго» – власники сірої та обшарпаної трансформаторної підстанції підтримали ідею перевтілення зовнішнього вигляду будівлі в сучасний мурал. Останню, четверту стіну, закінчили розписувати у середині вересня.

Тепер на будівлі красуються «Ейфелева вежа» та «Книги» – витвір місцевого художника Івана Вербецького, штрих-код Нетішина зобразила викладач художньої школи Алла Макарик та її вихованці, і на останній стіні фантастичне дерево малювали Максим Ситник, Роман Корнєєв та Сергій Безсмертний.

На матеріали для розпису трансформаторної будки пішло 7 тисяч гривень. Спонсорували вуличне мистецтво приватні підприємці Валерій Преподобний, Олександр Ситник та мешканці будинку №14, що поруч, на проспекті Незалежності.

Судячи з відгуків мешканців міста, на сьогодні це найкращий у Нетішині мурал.

Кого нагородили до Дня народження Нетішина

У зв’язку зі святкуванням Дня міста чимало нетішинців влада нагородила різного роду відзнаками.

Нагрудний знак «За честь і мужність» вручили співробітникам 23-го пожежно-рятувального загону Олександру Тимощуку, Олександру Панасюку та Олександру Опанасюку.

Почесними грамотами виконкому нагородили: колектив фітнес-клубу «Позитив», Опанаса Бондарука, лікаря-кардіолога СМСЧ, Володимира Возьного, тренера-викладача Нетішинської КДЮСШ, Аллу Гавриліну, завідувача відділення територіального центру соціального обслуговування, Вікторію Гаврилюк, менеджера проектів Агенції місцевого розвитку, Тетяну Гудзь, головного спеціаліста казначейської служби, Сергія Єфімчука, виконавця робіт дільниці №3 ЕРП ВП ХАЕС, Олександра Іванюка, водія ТЦ ВП ХАЕС, Наталію Коваль, депутата обласної ради, Віру Кузів, громадського активіста, Олександра Куліковського, головного спеціаліста казначейської служби, Ольгу Ладняк, головного спеціаліста управління соціального захисту населення, Альону Манакову, фахівця з фізичної реабілітації Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, Наталію Мічуду, електромонтера ЕЦ ВП ХАЕС, Неонілу Одійчук, головного бухгалтера УКБ ВП ХАЕС, Івана Олійника, слюсаря КГ ВП ХАЕС, Камілу Пельванову-Геворкян, диригента муніципального хору, Наталію Петрушину, соціального робітника територіального центру соціального обслуговування, Вікторію Розлач, фахівця Агенції місцевого розвитку, Юлію Рябоволик, головного спеціаліста управління освіти, Любов Самчук, методиста управління освіти, Людмилу Сидорову, пенсіонерку, громадського активіста, Валентина Стецюка, заступника командира взводу військової частини №3043, Олену Ткачук, секретаря управління соціального захисту населення, Лесю Формазюк, керівника ансамблю «Зорепад», Тетяну Цебрик, старшу медсестру стаціонару СМСЧ.

На жаль, у цьому переліку влада не знайшла місця для справді дієвих громадських активістів Нетішина, котрі не втомлюються оббивати чиновницькі пороги та відстоювати важливі інтереси нашого міста.

Збирають гроші на апаратуру для розвитку мовлення

сам9

Спільну благодійну акцію – з продажем смаколиків домашнього приготування та цікавими майстер-класами провели члени громадської організації «Нетішинська самооборона» та працівники Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів.

Зібрані ними понад 15 тисяч гривень підуть на закупку сучасної гарнітури для розвитку мовлення «Forbrein», якої потребують вихованці згаданого Центру.

Наразі фахівці закладу продовжують збирати гроші на дороговартісне приладдя – ними оголошено благодійні уроки-курси арт-терапії, які проводитимуться упродовж навчального року.

До Нетішина приїде письменник Макс Кідрук

кідрук2

Знаний в Україні літератор, мандрівник та популяризатор науки Макс Кідрук презентуватиме в нашому місті свій роман “Не озирайся і мовчи”. Читачам відомі його твори – «Твердиня», «Жорстоке небо», «Бот», «Зазирни у мої сни».

Захід проходитиме у стінах Центральної бібліотеки 4 жовтня (у середу), о 16.00 годині.

У Нетішині – перші випускники «Гарварду»

гарвард

Наприкінці вересня отримали сертифікати перші випускники проекту Technology Nation  Фонду BrainBasket. Наразі оголошено набір на його другий етап.

Нетішинцям пропонують безкоштовне опанування  основ програмування за програмою Гарвардського університету. Реєстрація слухачів курсу проходитиме до 20 жовтня.

Фонд BrainBasket є некомерційною організацією, мета якої – сприяти розвитку освіти українців у сфері ІТ. Фонд було засновано в 2014 році з візією об’єднання зусиль всіх гравців ІТ-індустрії для підготовки 100 000 програмістів до 2020 року.

Для учасників АТО передбачені пільги у вигляді проходження в навчальні групи без черги.

Зв’язатися з контактною особою можна за телефоном (067) 967-99-29 (Ігор).

“Нєфтещинск”, “Нєтєпін”, “Наташин”, – називали місто до того, як стало відомим

Доки не почала будуватись ХАЕС, Нетішин був нікому не відомим селом, тому й плутались часто адресанти, направляючи на «атомку» паперові листи з усіх куточків колишнього союзу.

«Від Машинобудівельного заводу, який зна­ходився у місті Мари Туркменської РСР, був адресований лист у…Нєфтещинск Славутського райо­ну. Якби на конверті не було вказано – Хмельницька АЕС, то, ймовірно, працівники поштової служби і не здогадалися б, куди його направляти. До Нєкешіна своє послання відправили виробничники з міста Колпіно Російської Федерації. Виробничники експериментальної бази міста Єкатиринбург та Харківського заводу піднімально-транспортного обладнання були переконані, що Хмельницька АЕС споруджується у місті Мєтешин. На конверті від Казанського заводу «Електрон» можна побачити й дещо романтичну назву місця спорудження нового енергетичного об’єкта – місто Наташин. У адресах одержувача можна побачити й інші варіанти назв міста енергетиків над Горинню – Летішин, Нікішин, Нєтєпін, Нємєщин, Нєтіщев, Пєтешин», – написали журналісти газети «Перспектива».

Добірку таких раритетних листів, які вже стали історією, зберег­ли працівники загального відділу Хмельницької АЕС, яким опікується Світлана Пашинська.

Вулиця Набережна може стати вулицею Троценка

троценко фото1

Від 22 вересня виконком оголосив про початок громадського обговорення питання щодо перейменування частини вулиці Набережної на відрізку від проспекту Незалежності до вулиці Будівельників на вулицю Олексія Троценка.

Така пропозиція надійшла від ВП «ХАЕС» з метою увіковічнення пам’яті Олексія Івановича Троценка – першого керівника атомної станції, почесного громадянина міста Нетішин.

Пропозиції прийматимуться до 23 жовтня – у письмовому вигляді за адресами: вул.Шевченка,1; miskrada@netishynrada.gov.ua.

Довідки надають в управлінні містобудування та архітектури, кабінет №17, тел. 3-42-36.

Покази лічильників – подавати вчасно

вода кран

Надавач послуг – комунальне господарство ВП ХАЕС попередило у вересні споживачів послуг – якщо забуватимуться справно щомісяця подавати покази лічильників на воду та тепло (у кого вони встановлені), плата нараховуватиметься за нормативами споживання.

«У разі наявності засобів обліку води та теплової енергії необхідно щомісяця надавати до Комунального господарства ВП ХАЕС покази квартирних засобів обліку. Відповідно до нової редакції п.11 постанови КМУ №630 від 21.07.2005 у разі неподання показів засобів обліку у поточному місяці, вартість послуг буде нараховуватися за нормативами споживання», – наголошують комунальники.

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК, “Пост громадського контролю”.