сесія 32 10

На сесії мер позбувся правої руки

Депутати йому підіграли, – повідомляє “Пост громадського контролю”.

32-га сесія Нетішинської міської ради відбулася ще на початку вересня, 8 числа.

Після місячних «канікул» міських обранців у сесійній залі зібралося не густо – 23 із наявних 34-х.

Розпочалося пленарне засідання нетипово – з «великої» політики.

«Своїм» партіям відкриті двері, обійми та мікрофон

сесія 32 2

Сергій Михальчук, голова місцевого осередку політичної партії «Рух нових сил», дотичної до міського голови та оточення, говорив про незаконне позбавлення лідера політсили Михаіла Саакашвілі українського громадянства та закликав депутатів міської ради 10 вересня приєднатися до мирної акції – зустрічі колишнього грузинського лідера на українському кордоні.

Чому «прості смертні» «не достойні» премії?

сесія 32 3

У «виступах» депутат-самооборонівець Юрій Камозін порушив перед міським головою питання преміювання працівників виконкому. Мовляв, за надання премій меру та заступникам у 100, а то й 200 відсотків посадового окладу, голосують депутати, і ці гроші вони отримують стабільно. А ось рядові працівники, незважаючи на те, що влітку постановою Кабміну їм підняли оклади, втрачають у зарплаті, бо міський голова, оскільки це його повноваження, позбавляє підлеглих премії. Незважаючи на те, що в бюджеті гроші на зарплату закладені, люди їх недоотримують, а це створює соціальну напругу.

Олександр Супрунюк з цього приводу має свої переконання. З його слів, люди халатно виконують посадові обов’язки, перекладають свою роботу на інших, і навіть завдають шкоди. Тому введено звіти за виконану роботу. Якісно працював – отримає премію, неякісно – не отримає.

сесія 32 8

Перед «депутатськими запитами» міський очільник вручив постійне посвідчення депутата міської ради замість раніше виданого тимчасового Сергію Рижуку – обранцю від «Свободи», котрий нещодавно приступив до обов’язків.

Забігаючи наперед – під час сесії С.Рижука було внесено до складу постійно діючої бюджетної комісії.

Про нашестя бур’яну та обшарпаний дитячий майданчик

сесія 32 5

У частині «Депутатські запити» Олена Матросова («Самооборона» – «Народний контроль»), запропонувала, спираючись на конкретний випадок містянки, що потрапила з астматичним нападом до лікарні, і медики підозрюють, що через вплив амброзії, внести зміни до «Програми  благоустрою», у контексті яких прописати заходи боротьби з небезпечним для здоров’я бур’яном та передбачити у бюджеті кошти на їх реалізацію.

Юрій Камозін торкнувся двох проблем: нагальної потреби у капітальному відновленні другого за величиною в Нетішині дитячого ігрового комплексу, що на проспекті Незалежності, 13 та відсутності інформації на сайті міської ради про діяльність комунальних підприємств, що функціонують на мапі Нетішина.

Запити знайшли підтримку в присутніх обранців.

«Мене вимагають підписати графік погодинного відключення світла в Нетішині»

сесія 32 4

Про це зауважив міський очільник. Відтак, аби місто, яке виробляє електроенергію, не стало заручником віялових відключень, а також, аби уникнути соціальної напруги серед населення, обранці вирішили направити звернення до вищих гілок влади «Щодо виключення Нетішина з графіка погодинного відключення споживачів по лініях живлення по Славутському району на 2017-18 роки».

У зверненні акцентується – без електрики місто буде паралізоване: «З урахуванням специфіки м.Нетішин, зокрема того, що житловий фонд та об’єкти соціальної інфраструктури не газифіковані і обладнані виключно електроплитами, тобто місто перебуває у повній залежності від електроенергії, відключення електропостачання – це цілковита катастрофа для нашого міста.

У мешканців міста, крім електроенергії, відсутні інші альтернативні джерела енергопостачання: ні газу, ні твердого палива, ні котелень, а також, ні колодязів, ні колонок з питною водою для того, щоб, у першу чергу, – приготувати їжу в помешканнях, адже, від  електроенергії залежить постачання гарячої, питної холодної води та водовідведення (робота електронасосів).

Окрім того, у новозбудованих житлових будинках та приватних будинках у садибній забудові м. Нетішин встановлені електричні котли для опалення житла та гарячого водопостачання, у разі відключення електроенергії жителі цих будинків залишаться без тепла, що завдасть суттєвої шкоди здоров’ю людей та їх житлу у холодну пору року.

Житловий фонд м. Нетішин складається переважно з багатоповерхової забудови.  Для мешканців багатоповерхових будинків (9-ти,12-ти, 14-ти), особливо дітей, людей похилого віку, молодих мам з малюками у візочках  дістатися до своїх помешкань при зупинці ліфтів під час відключення струму – є фізично непосильною перешкодою» та ін.

Депутати – у наглядових радах комунальних підприємств

Прийняли рішення про делегування представників міської ради до наглядових рад трьох комунальних підприємств Нетішина: «ЖКО», «Благоустрою» та «Торгового центру». Погодились на членство шестеро обранців: Роман Кузів, Роман Веремій («Воля» – «Рух нових сил»), Зіновій Айбін, Сергій Степанюк (БПП), Юрій Максимчук («Батьківщина»), Юрій Мирончук («Укроп»).

ХАЕС інвестуватиме у тепло- та водопостачання міста

Місцеві парламентарі надали дозвіл ВП «ХАЕС» на виконання цілої низки заходів інвестиційної програми у сфері теплопостачання,  централізованого водопостачання та водовідведення на 2017 рік, а саме: реконструкцію теплових мереж із заміною труб на попередньо ізольовані; диспетчеризацію обліку теплової енергії в Нетішині; технічне переоснащення внутрішніх мереж системи теплопостачання ЦТП №№ 1, 1а, 4, 6, 9, 13 з влаштуванням вузлів обліку теплової енергії в місті; придбання термо-акустичного течешукача А-10Т3 для визначення місць витоків з трубопроводів тепломереж; технічне переоснащення насосного обладнання артезіанських свердловин Нетішинського водозабору (Свердловини № 3, № 12); технічне переоснащення очисних споруд господарсько-побутових стоків, заміну повітродувного обладнання; улаштування приладів обліку на трубопроводах системи централізованого водовідведення; встановлення приладів обліку води на вводах у багатоповерхові житлові будинки Нетішина.

100 тисяч на комп’ютери, 200 – на парки-дозвілля-художню творчість

Серед змін, внесених до «Програми благоустрою Нетішина» за поданням заступника міського голови Івана Романюка – 200 тисяч гривень «дописали» на утримання та облаштування парків, зон відпочинку, забезпечення дозвілля, розвиток художньої та технічної творчості, збереження природозаповідного фонду і 100 тисяч – на придбання оргтехніки.

Незважаючи на те, що у програмі «Турбота» передбачили додаткові гроші – 88 тисяч гривень на матеріальну допомогу хворим, що перебувають на програмному гемодіалізі (5-ти особам по 17 600 гривень), по факту при внесенні змін до бюджету на ці потреби виділили лише 25 тисяч гривень.

На запитання депутатів від «Самооборони», чому така разюча відмінність між закладеними у програму коштами та реальним фінансуванням, а також на зауваження збільшити суму допомоги онкохворим, яка нині складає 5 тисяч гривень, О.Супрунюк відповів: «Те, що можемо, виділяємо. Зараз зменшаться надходження до бюджету через ППР на ХАЕС, крім того, 200 тисяч у нас область забрала – грошей з державного бюджету. У першу чергу заробляти потрібно, а потім ділити».

Сцена, яка «ковтає» гроші та жінки «бальзаківського віку», яким подавай Винника

Прийняли обранці ще низку змін до міського бюджету. Зокрема, виділили: 154 690 тис грн на матеріали для проведення поточного ремонту адмінбудівлі виконкому, 179 997 тис грн – на виготовлення конструктивних елементів нової сцени (яку в день міста було відкрито на території парку за виконкомом), 300 тисяч – на придбання медикаментів у медсанчастину, 135 273 тис грн – на заробітну плату працівникам створеного на липневій сесії комунального підприємства з обслуговування парків – «Комфорт», ще 38 тисяч – на придбання для цього КП комп’ютерів, та понад 37 тисяч – на його «дрібні витрати».

Ю.Камозін обурювався: «400 тисяч кілька місяців тому на сцену виділяли, тепер ще 200. Проекту на сцену не існує, так можна ще 200, і ще…».

О.Супрунюк відповів: «Здорожчали матеріали конструктивних елементів. Біля 100 тисяч – на це, решта – про запас. Сцена буде в тому числі і для «Енергофесту». Ми жодного разу не запрошували відомих артистів, не витрачали гроші. 800 тисяч з гаком хоче за концерт Винник, якого полюбляють жінки бальзаківського віку, а в нас на «Енергофесті» безплатно буде Літвінкович, даватиме майстер-клас».

Олімпійській чемпіонці дали квартиру

«Про затвердження переліку нежитлових приміщень, розміщених у багатоквартирних будинках, що належать до комунальної власності», – це питання викликало суперечки, адже не всі погоджувались, що такі приміщення належать місту, а не мешканцям будинків.

Фехтувальниці Аліні Комащук, срібній призерці ХХХІ Олімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро-2016, надали однокімнатну квартиру на проспекті Незалежності, 5/1 загальною площею 57,6 кв.м (житловою – 20,5), придбану за кошти з міського бюджету.

Штат із трьох одиниць – начальника та двох державних реєстраторів затвердили для реєстраційного відділу виконкому.

У «Муніципальне житло» внесли корективи

Всупереч очікуванням місцевої влади, люди не стали в чергу за «муніципальним житлом». Щоб заохотити більше містян, до Положення про будівництво муніципального житла були внесені деякі зміни: обов’язкову щомісячну плату зменшили з 1 відсотка до 0,83 від загальної вартості житла та внесли пункт, за яким особа не може долучитись до програми, якщо має на праві власності більше 13,65 кв м житлової площі.

Юрчук пішов інтелігентно

сесія 32 7

Незважаючи на те, що міський голова анонсував у соцмережах скандальне шоу, пов’язане зі звільненням його першого заступника Євгена Юрчука, концерту не було.

Ю.Камозін дивувався: 5 місяців нікого не призначали директором Торгового центру, звідки прийшов на посаду заступника Є.Юрчук, невже за цей час мер не міг визначитися – підходить йому цей зам чи ні. Тепер людина пропрацювала 9 місяців і несподівано йде на вулицю. Можна було до дисциплінарної відповідальності притягнути, а не звільняти. Причини звільнення – надумані.

«52 документи не були опрацьовані. Підписав земельні питання, не маючи повноважень…», – не вельми переконливими були аргументи О.Супрунюка. Є.Юрчук, у свою чергу, відмовився «колотити болото».

Офіційна версія звільнення, прописана у рішенні міської ради: «За перевищення посадових обов’язків при підписанні Юрчуком Є.В. актів приймання-передачі межових знаків на зберігання та службової недбалості першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Нетішинської міської ради Юрчука Є.В., яка полягала у неналежному контролі та неналежній організації розгляду запитів та листів підконтрольним йому відділом земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища виконавчого комітету Нетішинської міської ради».

Замість звіту другого зама – «посадова інструкція»

сесія 32 6

Зате другому заступнику градоначальника Івану Романюку, вочевидь, дозволено все. Два місяці тому, коли на сесії звітували про роботу заступники (Є.Юрчук та О.Бобіна), у другого зама нагодилося термінове відрядження.

Цього разу «звіт відбувся». Депутатам подали аркуш паперу з роздрукованою посадовою інструкцією заступника. І цього виявилось достатньо. Замість запропонувати прозвітувати усно, мер привітав другого заступника з народженням дитини.

Все, що сказав І.Романюк – пообіцяв, що наступного року всі вулиці Нетішина будуть освітлені, мовляв, планується встановити 300-400 нових світильники.

Про кладовище, собак і долю начальника БТІ

Під час розгляду земельних питань звучали нарікання: багато обранців вибірково голосують навіть за сільську спадщину, яка передавалася людям від покоління до покоління, таким чином провокуючи звернення громадян до суду і, відповідно, грошові витрати на суди з бюджету.

У «Різному» міський голова відповів на запитання депутатів, що стосувалися подальшої долі собачого притулку, міського кладовища та начальника БТІ, щодо якого, начебто, відкрито кримінальну праву: «Питання притулку у процесі. Але наші активісти хочуть щоб і з ліжками, і з постільною білизною. Зазначу, що за кордоном саме активісти досить активно працюють у вирішенні таких питань.

По облаштуванню кладовища тісно працюємо з ХАЕС – щоб через НАЕК виділити кошти на добудову.

Насправді начальника БТІ шантажували. У кримінальній справі за підробку трудової книжки Дмитро Похитун проходить як свідок».

Руслана ЧЕРНЮК, “Пост громадського контролю”, №9, вересень