Хмельницький антимонопольний комітет вдруге оштрафував дві київські фірми за змову на торгах і заборонив їм брати участь у держазакупівлях впродовж трьох років.

Це ТОВ “АЛЬФА НВП” (м. Київ) та ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК” (м. Київ), – повідомляє Depo.Хмельницький.

Фірми покарали штрафом у 70 тис грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів.

Обом ТОВ протягом 3 років заборонено брати участь у державних закупівлях.

Встановлено, що суб’єкти господарювання у липні 2016 року узгодили дії під час проведення ВП “Хмельницька АЕС” ДП “НАЕК “Енергоатом” процедури відкритих торгів із закупівлі золотника, сідла, гільз, втулок ричала.

антимонопольний фото

Переможцем відкритих торгів було визнано ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК”, пропозиція конкурсних торгів якого була найбільш економічно вигідною, вартість предмету закупівлі – 468,5 тисяч гривень.

На момент проведення торгів ТОВ “АЛЬФА НВП” у наявності не мало придбаний предмет закупівлі, закупівлю  не планувало, у 2016 році діяльність не вело, а отже, було технічним учасником тендеру.

У 2016 році товариства спільно брали участь в семи закупівлях, де переможцем стало ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК”. В усіх випадках товариства протягом трьох етапів не здійснювали пониження ціни, а залишали незмінною первинну пропозицію. Винятком стала лише одна тендерна процедура, проведена ДП “НАЕК “ЕНЕРГОАТОМ” на закупівлю трубопровідної арматури, оскільки в цій закупівлі брали участь ще два учасники, які здійснювали пониження ціни пропозиції. У зазначеному тендері ціну своєї пропозиції понижало лише ТОВ “Номінал-клапан “ДИСК”, а ТОВ “АЛЬФА НВП” свою пропозицію залишало незмінною.

Товариства подали однакові за змістом та оформленням документи.

Учасники торгів перебували у цивільно-правових відносинах – між ними на момент підготовки та проведення процедури закупівлі діяв дистриб’юторський договір.

Згадані товариства у червні 2017 року вже були оштрафовані на 70 тис. грн за антиконкурентні узгоджені дії, які призвели до спотворення результатів торгів, під час проведення ВП “Хмельницька АЕС” у жовтні 2016 року процедури відкритих торгів із закупівлі золотника, сідла, ущільнюючого кільця, осьової втулки, установочного кільця.

Обом ТОВ протягом 3 років заборонено брати участь у державних закупівлях.

Джерело – Depo.Хмельницький