Нетішин у жовтні                                      вода кран

Комунгосп повідомив про здорожчання води та водопостачання

У середині жовтня нетішинців сповістили: з початком 2018 року ВП “ХАЕС” піднімає тарифи на централізоване водопостачання і водовідведення та послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення.

«Протягом періоду дії тарифів відбулися значні зміни складових собівартості послуг: підвищились тарифи на електроенергію, що  призвело до суттєвого зростання витрат на електричну енергію; збільшилися витрати на оплату праці; змінився розмір земельного податку; зросли  ціни на хімічні реагенти та інші ТМЦ.

У діючих тарифах не закладено витрати відділу з обслуговування абонентів, який утворений у 2017 році для абонентського обслуговування споживачів та не враховані витрати з повірки квартирних засобів обліку води, тому виникла необхідність приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня та для якісного надання послуг споживачам», – пояснив своє рішення постачальник послуг, – повідомляє Пост громадського контролю.

Квартплату нетішинцям підняли до 15 відсотків

жко картинка

10 жовтня Нетішинський виконком прийняв рішення про збільшення тарифів

на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

У середньому «комуналка» зросла від 7 до 15 відсотків.

Зросте платня за домофон

Нетішинців-користувачів аудіодомофонів, надавач послуг, приватний підприємець Павло Гук попередив про збільшення з 1-го січня місячної абонентської плати, яка складатиме 12 гривень.

Мотивує підприємець підняття платні зростанням мінімальної заробітної плати, а також цін на комплектуючі до домофонів та на електроенергію.

Нетішинці збудували місток… за власні гроші

місток прав

Ще 17 років тому дерев’яний місток через Горинь, що веде до пасовища, знесло паводком. Звернення мешканців старої частини Нетішина до влади з проханням збудувати міст, були безуспішними, а відтак люди з худобою всі роки змушені були добиратися до пасовища вбрід.

Нарешті терпець нетішинців урвався, і вони звели місток власними зусиллями – за свої гроші та з допомогою депутатів і благодійників.

Будівництво мосту тривало більше року.

На занедбаній Алеї троянд висадили… троянди

алея троянд2

На Алеї троянд, що була започаткована на проспекті Курчатова у пам’ять загиблих героїв «Небесної сотні», давно вже троянд ніхто не бачив. Нетішинці неодноразово з цього приводу висловлювали обурення у соцмережах.

І ось на початку жовтня працівники КП «Благоустрій» висадили на алеї близько 500 саджанців червоних та жовтих троянд.

…Озеленювачі впорядкували й інші міські клумби, прикрасивши їх трояндами, а також висадили кущі самшиту, проте згодом виявили, що нетішинці, незважаючи на встановлені камери відеоспостереження, не гребують цупити насадження.

У Нетішині навчають професії АТ-шника

Робота в АТ-сфері – найбільш затребувана та найкраще оплачувана в Україні і світі. З минулого року навчають писати програмне забезпечення для різного роду техніки й у Нетішині – завдяки проекту Technology Nation, впровадженому фондом BrainBasket. Зокрема, у вересні видали сертифікати першим слухачам таких курсів та упродовж жовтня набрали нову групу на наступний навчальний курс.

ЖКО встановлює енергоощадні світильники, а мешканці їх цуплять

У багатоквартирних будинках  ЖКО встановлює світлодіодні світильники з автоматичним включенням. Датчики реагують на рух людини і автоматично вмикають світло на сходових клітках.

Встановивши такі світильники, ЖКО має намір скоротити витрати на освітлення сходових кліток, що дасть змогу зменшити споживання електроенергії та скоротити тарифну складову.

Проте мешканці деяких будинків, замість завдячувати комунальникам, одразу після встановлення поцупили датчики руху.

Селфі-зона «Нетішин» – чужою мовою

 

На засіданні виконкому, що проходило 26 жовтня, прийнято рішення про встановлення «Селфі зони – Netishyn» у районі перетину вулиць Михайлова, Варшавської та проспекту Незалежності.

Чому назва нашого міста англомовна? Це питання вже порушували користувачі «Фейсбуку». Містяни здивовані: якщо керуватись здоровим глуздом, то англійський відповідник мав би бути поруч із україномовним.

Також члени виконкому ухвалили рішення про облаштування спортивного майданчика на території НВК.

Півсотні нетішинок працевлаштувалися у швейному цеху

швейний

У нашому місті відкрили швейний цех ТОВ “Т-Стиль” рівненського «Goldi Льонокомбінату». Наразі працевлаштовано близько 50 швачок, а найближчим часом планується створити ще кілька десятків робочих місць.

Працюють жінки на сучасному обладнанні, у три зміни. Нетішинки шиють штани, лосини та сукні. Заробітна плата швачок – від 4 до 7 тисяч гривень.

Сцену, що встигла попсуватись, взялись обшивати

сцена обшита

Нову сцену, яка ледь витримала критику нетішинців, відкрили за кошти міського бюджету до Дня міста, у парковій зоні за виконкомом.

Потенційно небезпечна для користування конструкція з ДСП під впливом погодніх умов почала розбухати та псуватись.

У жовтні за сцену взявся «Благоустрій» – комунальники обшивають конструкцію металопрофілем синього кольору.

Найсучасніший «Наш край» з’явився на Шевченка

наш край фото

Для зручності мешканців вулиць Шевченка та Миру, на Шевченка,26, відкрився сучасний та зручний магазин мережі самообслуговування «Наш край».

Збудувавши розлогий пандус, власник магазину, приватний підприємець Валерій Преподобний подбав також про комфорт мам з візочками та людей з обмеженими можливостями.

Найближчим часом у приміщенні магазину планують відкрити міні-кафе.

 

У нетішинських школах погіршився рівень знань

На засіданні колегії управління освіти поруч з іншими питаннями мова йшла про негативну тенденцію рівня знань старшокласників.

Цьогоріч у нетішинських випускників різко знизилися результати ЗНО. Нетішин має гарний зведений показник лише завдячуючи результатам НВК,  в інших навчальних закладах суттєво погіршилася якість знань.

Головний спеціаліст управління освіти Євгенія Мичківська зауважила: «Хоча наші результати у цілому не дуже низькі, але досить велике відхилення в порівнянні з минулим роком».

«Освіта Нетішина має тенденцію негативну, і нам варто проаналізувати показники, щоб щонайменше відновити показник 16-го року», – сказав начальник управління освіти Василь Мисько.

Серед причин, які потягли донизу нетішинську освіту, було названо неякісний підбір учительських кадрів, відсутній контроль над належним проведенням факультативів, спецкурсів тощо.

Йшлося також про велику розбіжність між річним оцінюванням та результатами ДПА, притаманну усім навчальним закладам. Похибка дуже висока – по окремих дисциплінах перевищує 30 відсотків, що свідчить про необ’єктивність педагогів в оцінюванні учнів.

Підготував Артур МИКОЛАЙЧУК

Джерело – Пост громадського контролю