іван романюк фото2Місцеві реалії

За що заступники міського голови отримують по 200 відсотків премії щомісяця?

Чиновники прозвітували за півроку роботи: звіти кардинально різняться

У червні, на сесії міськради, “свободівець” Олександр Марчук подав депутатський запит з вимогою до заступників міського голови – відзвітувати за піврічну роботу.

В липні “гуманітарний” заступник Ольга Бобіна та (уже звільнений) перший заступник Євген Юрчук подали на розгляд депутатів свої звіти.

А на вересневій сесії “відстрілявся” і (на той час) другий заступник  — Іван Романюк.

Питання: чим керується міський голова, обираючи собі заступників?

Адже той, у кого були реальні результати – звільнений, а той, який прозвітував найгірше, підвищений по посаді, – констатує Пост громадського контролю.

Робота “гуманітарного” заступника – великий обсяг рутини

бобіна фото

Ольга Бобіна “курує” гуманітарну сферу: відповідає за роботу служби у справах дітей, відділу молоді та спорту, управління освіти, управління культури, “СМСЧ м.Нетішин”, управління соціального захисту, центру соціальної реабілітації дітей інвалідів, територіального центру соціального обслуговування.

Про проведену роботу Ольга Петрівна склала звіт на 28 сторінок та підготувала презентацію зі слайдами. Хоча, правду кажучи, половина інформації у звіті стосувалася роботи, проведеної за минулий рік, а не останні півроку.

Звіт депутати отримали за 3 дні до пленарного засідання і за годину до зборів профільної комісії. О.Бобіна була присутня на комісії і чітко відповідала на запитання депутатів.

Левову частину роботи “гуманітарного” заступника складає проведення численних комісій ( аж 27), координаційних рад, комітетів.

По кожному з підрозділів був складений опис виконаної роботи, досягнутих успіхів та виділених бюджетних коштів. Так, у сфері освіти Ольга Петрівна відзначила про високі показники ЗНО (з восьми предметів Нетішин упродовж декількох років посідає перше місце в області), запровадження інклюзивної освіти (навчання дітей з особливими потребами у звичайних класах), виведення 1-х класів із днз до шкіл, проведення ремонтів та оновлення матеріально-технічної бази освітніх закладів міста.

Щодо СМСЧ, за результатами І кварталу 2017 року медсанчастина перемістилась на 2 місце по області з передостаннього за кількістю пролікованих пацієнтів у денному стаціонарі. Крім того, станом на 1 червня, нетішинська лікарня знаходилася на першому місці в області з освоєння коштів по програмі “Доступні ліки”, використано 20 відсотків  від виділених державою на місто 450 тис грн. Проте вже у вересні в Нетішина чомусь із цієї суми вилучили 200 тисяч гривень – найбільше серед міст області.

Видатки на культуру зросли на 4 мільйони, але всі вони пішли на зарплату, яка становить 14,5 млн грн з виділених 15,5 млн грн на 2017 рік. Загалом заклади культури за перше півріччя організували 149 масових заходів для мешканців міста.

Щодо соціального захисту населення, зокрема, міської програми “Турбота”, якою передбачається надання матеріальної допомоги хворим та людям у складних життєвих обставинах, придбання памперсів для інвалідів та інші пільги, її фінансування збільшилось, і за перше півріччя цього року вже дорівнює сумі за весь 2016 рік – 800 тис грн.

Звіт першого заступника: конкретний і зрозумілий

юрчук2

Євген Юрчук підготував звіт на 12 сторінках. Як перший заступник міського голови, він відповідає за роботу: управління містобудування та архітектури, управління з питань цивільного захисту населення, управління капітального будівництва, відділу Державної архітектурно-будівельної інспекції, відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища, відділу комунального господарства, комунальних підприємств “ЖКО”, “Благоустрій” та “БТІ”.

Звіт депутатам надійшов за 10 днів до сесії. Тож усі мали змогу ознайомитися з ним задовго до депутатських комісій.

Євген Володимирович  навів конкретні результати роботи підпорядкованих підрозділів, виключно за перше півріччя 2017 року.

Зокрема, спеціалістами управління містобудування та архітектури було розглянуто і підготовлено 330 документів (звернення, заяви, містобудівні умови тощо).

Працівники управління з питань цивільного захисту населення взяли участь у великому штабному тренуванні щодо дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також розробили План реагування на надзвичайні ситуації техногенного та природного характеру, якого до цього часу взагалі у місті не було.

Відділом Державної архітектурно-будівельної інспекції проведено 17 позапланових перевірок, за результатами яких накладено штрафних санкцій на суму 24,5 тис грн.

Спеціалістами відділу земельних ресурсів та охорони навколишнього природного середовища підготовлено 296 проектів рішень із земельних питань. Почала вирішуватись проблема нового кладовища. У результаті проведеної земельним відділом роботи, облдержадміністрація дала дозвіл на розробку проекту землеустрою для будівництва кладовища за межами населеного пункту.

КП “ЖКО” упродовж першого півріччя за рахунок власних коштів здійснило робіт на суму 331 тис грн, а  за кошти бюджету міста – на 580 тис грн.

Був наданий перелік робіт, які здійснило КП “Благоустрій” із 27 пунктів, серед яких  встановлення дитячих майданчиків, автобусних зупинок, фарбування об’єктів благоустрою, посадка квітів та зелених насаджень. На жаль, не було вказано загальну суму бюджетних коштів, які були витрачені на ці роботи.

КП “БТІ” за півроку отримало 240 тис грн доходу від надання 210 послуг (виготовлення технічних паспортів, довідок, розробка проектної документації тощо).

Також перший заступник є головою 10 комісій, про результати роботи кожної з яких було описано у звіті.

Іван Романюк прийшов неготовим

Якість звіту Івана Романюка дивує: чому заступник міського голови так халатно підійшов до виконання вимоги депутатів? До того ж, іван романюк фото2депутати мають повноваження звільняти заступників та позбавляти їх премії. Але, здається, йому до того байдуже.

Справа в тому, що звіти усіх трьох заступників мали розглядатись на липневій сесії, але саме цього дня Іван Васильович терміново поїхав у Хмельницький. Дивним є те, що депутатам не надійшов навіть електронний варіант проекту рішення із його звітом. Наче заздалегідь було відомо, що зачитувати його не доведеться.

І ось нарешті на вересневу сесію окремим питанням ішов звіт І.Романюка. Не відомо, з якої причини,  але текст звіту був надісланий депутатам на електронну пошту за годину до пленарного засідання!

Звіт складається із двох сторінок: перша присвячена обов’язкам заступника: перелік структурних підрозділів виконкому, підконтрольних йому, та очолюваних ним комісій. На другій сторінці зазначені назви комісій та кількість проведених засідань.

Тож, за поданою інформацією, І.Романюк відповідає за роботу управління економіки, ЦНАПу, Фонду комунального майна, комунальних підприємств “Агенція місцевого розвитку”, “Нетішинський міський ринок”, “Торговий центр”, “Книги”. Провів 38 засідань 12-ти комісій, рад та комітетів.

На сесії заступник вирішив не виступати, лише поцікавився, чи є питання до нього. Не зважаючи на скупий звіт, питання прозвучало лише одне: коли полагодять вуличне освітлення на вул.Будівельників у районі 14-поверхівок. Він пообіцяв, що наступного року завдяки участі в програмі кредитування НЕФКО повністю замінять все вуличне освітлення у місті.

В результаті, усі депутати майже одноголосно підтримали такий звіт. І на тій же сесії більшістю голосів звільнили з посади Євгена Юрчука – за поданням міського голови. Сподіваємось, Феміда розставить усе по місцях, адже Є.Юрчук подав позов до суду із вимогою визнати дії міського голови та діяльність комісії, яка проводила службове розслідування, незаконними.

Його місце зайняв Іван Романюк, якого призначили першим заступником вже на наступній сесії.

Олена МАТРОСОВА

Джерело – Пост громадського контролю, №10, жовтень