сесія нмр заставкаСкандали, інтриги, розслідування тривають

На позачерговому засіданні – нові звільнення і несподівані призначення

Позачергова 33 сесія Нетішинської міської ради відбулася 28 вересня. Причина скликання – скасування незаконного рішення виконавчого комітету від 10 серпня 2017 року про присвоєння поштових адрес гаражам за гуртожитком на вул. Набережній,2.

Крім цього, депутатами розглядалося ще 14 питань. На сесії мали затвердити трьох ключових осіб виконкому – двох заступників міського голови і керуючого справами. Але наперекір бажанню мера обранці не підтримали дві кандидатури, – йдеться у публікації “Посту громадського контролю”.

“Мовні” розбірки

Засідання розпочалося із хвилини мовчання у пам’ять про покійного депутата Леоніда Онофрійчука, який помер 19 вересня від важкої хвороби.

ОНОФРIЙЧУК

Далі міський голова зачитав  звернення від ГО “Товариство підприємців “Край” щодо подій, які відбулися 27 вересня на сесії Хмельницької обласної ради під час виступу  генерального директора ВП ХАЕС, з проханням «засудити поведінку представників від ВО “Свобода”.

Депутат облради Наталія Коваль розповіла: “свободівці” зірвали виступ Миколи Панащенка, тому що він читав доповідь російською. І навіть попри те, що більшість обранців проголосували, аби дозволити російську мову, один із депутатів вирвав у нього мікрофон. Після цього до Миколи Сергійовича довелося викликати реанімаційну бригаду.

панащенко1

“Свободівець” Сергій Рижук, натомість, оправдовував дії однопартійців тим, що закон зобов’язує в державних установах виступати українською, а М.Панащенко міг би підготувати доповідь державною мовою.

Юрій Камозін (“Самооборона”) сказав, що біля 90 працівників ХАЕС спілкуються між собою російською, тому це не та проблема, на якій слід загострювати увагу.

У садочків забрали обладнання і “зайві” ставки

У зв’язку із запровадженням у цьому році інклюзивного навчання у школах, міські обранці затвердили три додаткові 0,5 ставки вчителя-дефектолога для роботи з учнями з особливими освітніми потребами.

Натомість із садочка №5 вивели 0,5 ставки вчителя-дефектолога, а днз №4 втратив три посади: по півставки лікаря-офтальмога, медсестри та санітарки. Міський голова пояснив це тим, що потреба у даних працівниках відпала, так як наявне офтальмологічне обладнання у садочку не використовувалося, і його передали для лікарні. Адже закупити туди нове неможливо через те, що воно зараз лише російського виробництва.

І хоча обладнання гостро потребує кабінет ортоптики дитячої поліклініки, за словами голови профільної комісії Олени Матросової (“Самооборона”), яка спілкувалась із дитячим лікарем-офтальмологом, туди передадуть лише один апарат, решта піде в дорослу. Проте адміністрація лікарні охоче прийме нове обладнання у подарунок, навіть російського виробництва — це не заборонено законом. Тож депутатка закликала місцевих підприємців долучитися.

Також були внесені зміни до положення про управління економіки – йому додали функції інспектора праці.

Заступник із «підмоченою» біографією

Найгарячіше було під час розгляду кадрових питань. Після звільнення Євгена Юрчука з посади першого заступника міського голови, Олександр Супрунюк запропонував на його місце Івана Романюка, свого “зама” з економіки. О.Лобода (УКРОП) запитав, чому не проводився конкурс, на що мер відповів, що законодавством це не передбачено. “Вигравайте вибори і призначайте, кого захочете”, – сказав він.

сесія 32 6

Тоді депутат Лобода поцікавився, чому в автобіографії І. Романюка не вказано, що його було відраховано з навчального закладу. Також там написано, що трудову діяльність він розпочав у 32 роки. Але замість пояснення Іван Васильович вигукнув із зали: “Я не хочу тобі про це розказувати!”.

О. Лобода підсумував: “Скажіть, які заступники, я скажу, який міський голова”.

Не зважаючи на дискусію, більшістю голосів кандидатуру І.Романюка підтримали.

Камозін “напророчив” призначення Латишевої

Перед звільненням Є.Юрчука, у «Фейсбуці» Ю.Камозін написав свої припущення, що наступним заступником мера стане начальник юридичного відділу Оксана Латишева. “Дуже дивно, але мої слова справджуються”, – сказав депутат.

латишева фото

Він також ознайомив присутніх зі змістом службової записки з розслідування, яке проводилося стосовно Є. Юрчука. Як виявилось, О. Латишева була там основним свідком, і не підтвердила на засіданні спеціальної комісії свої слова Юрчуку. А іншого свідка взагалі не викликали.

На це міському голові, очевидно, не було що відповісти, тому він просто назвав Ю. Камозіна “пророком”.

На запитання О. Лободи про кількість судових спорів, виграних та програних О.Латишевою, мер також відповісти не зміг. Лише сказав, що є справи, які виграти неможливо: наприклад, коли депутати приймають непрофесійні рішення, або коли в суд приходять з “чемоданами”.

Під час голосування сталася несподіванка. Двоє депутатів з “Волі”: Лілія Крайчинська та Вікторія Андрущенко всупереч волі мера не підтримали кандидатуру О.Латишевої, і для її затвердження не вистачило одного голосу.

Замість досвідченого працівника – лояльний

Під час обговорення припинення повноважень керуючого справами, Юрій Камозін сказав, що слова мера про нібито добровільну заяву Валентини Пашинської – неправда.

пашинська2

“Ви пропонуєте замість професійного працівника призначити Оксану Брянську, яка, за автобіографією, раніше працювала медсестрою, діловодом, секретарем вашої приймальні і спеціалістом Фонду комунального майна. Ви впевнені, що вона справиться із новими посадовими обов’язками?”, – запитав депутат.

О.Супрунюк відповів, що О.Брянська “майже цілодобово працює волонтером і постійно допомагає АТОвцям”. Також додав, що В.Пашинська просила, щоб на цій справі ніхто не спекулював: “Людина має проблеми зі здоров’ям. Багато неприємних питань, пов’язаних із розслідуваннями, які ми зараз проводимо у виконкомі, негативно відображаються на здоров’ї усіх. Тому вона вирішила перевестися в архів і спокійно допрацювати до пенсії. І ніяких питань по втратах у зарплаті немає”.

“Я вам нагадаю, скільки за цей час ви “з’їли” людей: у вас “самі пішли” Т. Захаревич-Любченко, В.Бондарець, Б.Фединчук, Т.Панцюк, В.Миронюк, Є.Юрчук, тепер В.Пашинська. Наступною, напевно, буде Т.Процик”, – сказав Ю. Камозін.

Як і попереднє, це рішення також не пройшло. Тож автоматично було відхилене і питання про призначення Оксани Брянської.

Технічна помилка чи упущення юристів?

Сесія скликалась, насамперед, щоб відмінити незаконне рішення виконкому про присвоєння поштових адрес гаражам біля гуртожитку №3, над якими люди надбудували ще два житлові поверхи.

Як з’ясувалось, працівник виконкому Марія Мельник припустилася помилки – за дане рішення проголосувало 8 членів виконкому, і вона відмітила його, як прийняте, хоча потрібно 9 голосів. Після виявлення свого проступку, вона написала відповідну службову записку. “Ми маємо скасувати це рішення, тому що воно незаконне через технічну помилку”, – сказав О. Супрунюк.

Ю.Камозін запитав, хто був автором та ініціатором цього проекту рішення, адже будівлі ще не пройшли перевірку ДАБІ. О.Лобода здивувався, як можна було присвоювати поштову адресу об’єктам нерухомості, які ще не введені в експлуатацію. А О.Матросова поцікавилася, чому цей проект рішення погодили спеціалісти, зокрема, начальник юридичного відділу, яка поставила під ним свій підпис.

Мер відповів, що через ЦНАП була написана заява, і вони не могли не винести її на виконком. А про перевірку ДАБІ на той час було невідомо. Про це дізналися на самому засіданні.

Поставити питання юристу, чому так сталося, чи не вбачається у цьому проступку працівника підробка документів, і чи не підуть до суду власники згаданих будівель, не було можливості – О.Латишева залишила засідання відразу після провалу свого призначення.

У “Різному” говорили про мову, сцену та вбиральню мера

Геннадій Вагнер (“За конкретні справи”) наприкінці сесії повернувся до мовної теми і вступився за російську, якою сам говорить, у тому числі й на сесіях: “Коли С.Рижук говорить про патріотизм, я не пам’ятаю, щоб він казав, що готовий іти на війну. А ті люди, які стоять в окопах, тримаючи автомат у руках, не питають, якою мовою ти говориш, щоб вирішити, хто першим піде в атаку”.

С.Рижук відповів, що в побуті він не часто, але спілкується російською, проте в стінах офіційних установ він намагається дотримуватися закону України.

Ю.Камозін нагадав про сцену, на яку витратили більше 600 тисяч гривень і після Дня міста закинули: “Я вчора проходив повз і бачив, що всі роботи там припинилися. Osb-листи не обшиті, і через два місяці від сцени нічого не залишиться”. На що міський голова відповів, що там стоїть “вишка” для роботи: “вчора не було, а сьогодні є”.

О.Лобода запитав у мера: “Навіщо під час війни та економічних негараздів обладнувати у своєму кабінеті окремий туалет і душову кабінку? Вам не совісно?” Залом прокотився смішок.

Картинки по запросу вбиральня фото

“Будь ласка, можете приходити, митися. Я з собою його не заберу. А вам не соромно, що, коли до нас приїздять делегації з інших міст, дівчатам доводиться бігати через весь коридор мити посуд?” – такою була відповідь.

Олена БОЙЧУК

Джерело – “Пост громадського контролю”, №10, жовтень