сесія жовтень фото2З других потугів депутати виконали кадрові забаганки мера

На сесії призначили другого заступника, звільнили керуючого справами та поставили нового

Варто зауважити, що в останні місяці активність депутатів міської ради відчутно пішла на спад. Більше третини міських обранців стабільно не відвідують сесій. Ось і на останньому, 34-му засіданні, що відбулося у п’ятницю, 27 жовтня, було 23 обранці з наявних 34-х.

Для тих, що ходять, теж, очевидно, проблеми в місті вичерпалися, адже жодного депутатського запиту цього разу не було, – йдеться у публікації Посту громадського контролю.

сесія жовтень фото

Право АТОвця ігнорують

Оскільки депутатських запитів не було, розпочалося пленарне засідання з виступів.

До обранців звернувся учасник АТО Тарас Максимчук, котрий говорив про ігнорування його законного права на отримання землі. Чоловік розповів, що з великими зусиллями взяв земельну ділянку під забудову, але з виготовленням документів потрапив у «замкнуте коло» – вже рік оббиває чиновницькі кабінети. Зараз самостійно знайшов ділянку під садівництво. І знову зіштовхнувся з перепонами. Був присутній на депутатській комісії, де обранці утримались, коли голосувались його питання.

Власне на цій сесії було голосування по двох питаннях, що стосувались Т.Максимчука. Незважаючи на виступ чоловіка та наведені ним переконливі аргументи, депутати не пішли йому назустріч. Вистражданий проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачі її у власність для будівництва – проголосували, а ось ділянки під садівництво в урочищі Коростяшево не дали, незважаючи на те, що учасник АТО має першочергове право на отримання землі.

Про «кишені», «політичну розправу», агенцію, що їсть бюджет

Міський голова повідомив, що продовжує дотримуватися принципової позиції: вкотре відмовився підписувати папери на віялові відключення електроенергії в Нетішині.

Далі депутати спрямували до Олександра Супрунюка низку питань, щоправда, лише двоє.

Юрій Камозін («Самооборона»), поцікавився, чому досі не облаштовані «кишені» для паркування автотранспорту в районі Торгового центру. Очільник міста відповів, що «кишені» запроектовані в рамках реконструкції проспекту Незалежності, щоправда, невідомо, коли буде фінансування на втілення її в життя.

Олександр Лобода («УКРОП»), торкнувся багатьох питань, зокрема, висловився про ініційовану міським головою переатестацію працівників виконкому – вважає її політичною розправою над інакомислячими, а відтак запропонував включити до конкурсної комісії депутатів – аби забезпечити прозорість та відкритість таких іспитів на профпридатність.

О.Супрунюк відповів, що перетворювати виконком у балаган не буде, депутати мають свої повноваження, то нехай не підміняють роботу міського голови.

Викликає сумнів у депутата доцільність функціонування Агенції місцевого розвитку, яка «виграла грант на тисячу доларів, а потратила півмільйона» бюджетних грошей. Запропонував обранець заслухати найближчим часом начальника медсанчастини Василя Пословського, позаяк стартувала медична реформа, і депутати вправі знати, як по-новому працюватиме СМСЧ, та на що сподіватися людям.

Цікавило депутата, чому Нетішин не бере участі в об’єднанні територіальних громад, адже села, які збиралися з нашим містом на вибори, об’єднуються з іншими ОТГ. Міський голова сказав, що держава вже не виділяє на розвиток ОТГ тих коштів, що спрямовувалися раніше. Крім того, очікується прийняття закону, який дозволить містам обласного підпорядкування об’єднуватися в ОТГ без проведення виборів.

Велосипедну інфраструктуру «зарізати» не дали

Як стало відомо на сесії, жоден із проектів громадського бюджету на 2018 рік не набрав необхідної кількості голосів, у зв’язку з цим депутати вносили зміни до «Положення про громадський бюджет» та встановлювали повторний

термін подання пропозицій – з 1-го по 14 листопада, та повторне голосування – з 22 до 30 листопада.

Ю.Камозін висловив думку, що справа не в пасивності громадян під час голосування, а в недостатній рекламі проектів та в тому, що не виконуються цьогорічні проекти-переможці.

Картинки по запросу нетішинська міська рада камозін фото

Полеміка розгорнулась навколо проекту «Про дострокове припинення виконання програми розвитку велосипедної інфраструктури на 2015-20 роки». Позиція міського голови: велосипедні доріжки передбачені в інших міських програмах, тому в окремій програмі немає потреби. Депутати не погоджувалися.

«За два роки жодного пункту з цієї програми виконано не було, її потрібно виконувати, а не припиняти», – аргументував Ю.Камозін. Як результат, за припинення програми обранці не проголосували.

Згадали за амброзію та новорічну ялинку

Внесли зміни депутати до «Програми благоустрою». Відреагувавши на депутатський запит Олени Матросової, до неї додали «Видалення на території міста карантинних рослин: амброзії полинолистої, борщовика сосновського та інших шляхом викопування, скошування та хімічним методом.

Картинки по запросу амброзія фото

У цій же програмі до пункту «Придбання, монтаж і демонтаж  міської новорічної ялинки» «прикріпили» кошти у сумі 75,6 тис грн.

З’явився ще один бюджетний «жерун»

Суми бюджетних грошей, занесені до «Програми благоустрою парків та рекреаційних зон», яку втілюватиме нещодавно створене КП «Комфорт» – шокували. «6 мільйонів на техніку, 100 тисяч на сцену, 100 тисяч на комп’ютери… Агенція жере гроші, а тепер ще один «жерун» з’явився», – обурювався Ю.Камозін. Крім того, «Комфорт» дублює частину функцій «Благоустрою», на виконання яких уже закуплялася техніка, інвентар тощо.

Здорового глузду в депутатів вистачило, аби не прийняти цього питання.

500 тисяч – на музичну школу, 100 – на художню

У контексті змін до бюджету 90 тисяч виділили «Благоустрою» на поточний ремонт проспекту Незалежності, 10 тисяч – на забезпечення безкоштовного відвідування басейну та тренажерного залу учасниками АТО, 13 426 – на придбання жалюзів у кабінети фінуправління виконкому, 545 056 тисяч – на капітальний ремонт покрівлі Школи мистецтв, 100 тисяч гривень – на придбання мультимедійних та інтерактивних комплексів у художню школу тощо.

Виселення «Нашого краю»: дубль черговий

Ситуація з виселенням мінімаркету «Наш край» з Торгового центру тягнеться ще з 2012 року. Приватний підприємець Валерій Преподобний був на той час депутатом міської ради та головою профільної комісії, відповідальної, в тому числі, за комунальну сферу. До на той час директора ТЦ Миколи Лазарчука мав питання щодо нецільового використання коштів підприємства. Як наслідок – отримав лист про відмову (в односторонньому порядку) від продовження договору оренди, в зв’язку із закінченням строку його дії. Відтоді підприємцеві справно шлють рахунки за комуналку та оренду, проте угоди про оренду не укладають, час від часу повертаючись до виселення. І ось «настала черга» наступного директора Торгового центру. Не попередивши підприємця, Михайло Брожик подав папери на виселення.

У зв’язку з цим і з’явився на сесії проект рішення «Про надання дозволу Фонду комунального майна на укладання договору оренди». Представник В.Преподобного Сергій Волков пояснив: «Підприємець має переважне право на укладання договору на новий строк». За словами В.Преподобного, законних підстав його виселяти могло бути лише дві: несплата ним оренди, або намір орендодавця використовувати приміщення для власних цілей. Жодної з цих причин не було.

Картинки по запросу нетішин преподобний фотоЮ.Камозін аргументував: «Третину від усієї оренди Торгового центру сплачує В.Преподобний, це один із найбільших платників податків у місті – щороку на 4 мільйони поповнює міську казну».

Перед голосуванням В.Преподобний звернувся до обранців: «Мене часто позаочі представники влади називають «місцевим олігархом», проте їм добре відомо, що я не олігарх, бо власні статки заробив чесною працею, почавши бізнес з невеличкого магазина. За мною стоїть 200 людей, яким надаю робочі місця. На сьогоднішнє голосування я великих надій не покладаю. Це, швидше, голосування совісті».

 

«Совість» показала: підтримали підприємця лише троє депутатів, більшість зайняла нейтральну позицію – «утрималися».

Цього разу голосів не забракло – кадри Супрунюка прийняли

Картинки по запросу нетішинська міська рада латишева фотоНа минулій, позачерговій сесії, депутати не підтримали кандидатуру Оксани Латишевої, начальника юридичного відділу виконкому, на посаду другого заступника міського голови. Не проголосували також за звільнення керуючого справами виконкому Валентини Пашинської, відповідно, не було голосування за кандидатуру мера на цю посаду – Оксани Брянської, основний досвід роботи якої – на посадах медсестри та діловода.

 

Проте цього разу депутати до голосування «підготувались», а отже, кадрові амбіції міського голови задовільнили.

 

Руслана ЧЕРНЮК

Джерело – Пост громадського контролю, №10, жовтень