37 сесія1Нетішинці, котрі не створили ОСББ, ремонтуватимуть будинки за власні гроші

Так вирішили мер із депутатами, – повідомляє Пост громадського контролю.

37-ма, остання в 2017-му році сесія міської ради, як і попередні засідання, була насичена як питаннями (прийнято більше сотні рішень), так і емоціями, які подекуди зашкалювали.

Були прийняті й непопулярні рішення, як, скажімо, списання з балансу ЖКО багатоквартирних будинків. Як наслідок, мешканцям, котрі не створили ОСББ, доведеться повністю оплачувати з власної кишені ремонти дахів, гермошвів тощо.

Близькою до втілення була реорганізація медсанчастини, а саме її поділ на два окремі заклади – первинної та вторинної допомоги. Проте несподіваним для всіх був виступ Валентини Щукли, заступника головного лікаря СМСЧ та депутата міськради від «Воля-Рух нових сил», котра закликала колег за даних обставин невизначеності не квапитися з таким рішенням.

Обранці також внесли зміни до цьогорічного бюджету та прийняли головний фінансовий документ на рік прийдешній.

Про електрику та порушення регламенту

37 степанюкРозпочалося засідання із вручення депутатського посвідчення Олександру Степанюку від фракції БПП «Солідарність», котрий місяць тому приступив до обов’язків. У «Виступах» Юрій Мирончук із «УКРОПу» закликав виконавчу владу владнати питання із забезпеченням електроенергією підприємства та підприємців «піонерки», адже з 1-го січня їм загрожує відключення світла.

Юрій Камозін з «Нетішинської Самооборони» зауважив на системному порушенні регламенту, що полягає у позбавленні депутатів права на виступ, а також на ігноруванні обранцями депутатських комісій, засідання яких не відбуваються через відсутній кворум.

Чи освітлюватимуться пішохідні переходи?

У «Депутатських запитах» слово взяв Юрій Камозін. Він запропонував керівникові КП «Благоустрій», скориставшись досвідом інших міст, запровадити освітлення пішохідних переходів – задля уникнення аварійних ситуацій, принаймні, освітити один у якості експерименту.

Міський голова на це відповів, що зробив таке доручення «Благоустрою», і виконати його мають вже у січні.

 

У бюджеті-2018 не передбачено ремонтів ліфтів, покрівель тощо

Місцеві обранці внесли зміни до складу земельної комісії, включивши новоприбулого депутата Олександра Степанюка та обрали нового голову комісії, його однопартійця Сергія Степанюка.

Підтримали звернення до вищих гілок влади щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України та щодо необхідності прийняття Закону України «Про антикорупційні суди».

По внесенню змін до цьогорічного бюджету у парламентарів питань не виникало, тоді як по бюджету-2018 таки звучали репліки.

37 камозінЮрій Камозін зауважив: не закладені гроші на фінансування Громадського бюджету, а все тому, що в Нетішині він перетворився на фікцію, і люди навіть не хочуть марнувати часу. Зменшилось фінансування спорту. Всього 195 тисяч – на житловий фонд міста, і це на виготовлення технічної документації. Не передбачено у бюджеті капітального ремонту ліфтів та покрівель, відсутнє фінансування ОСББ.

Зі слів голови бюджетної комісії Марії Самохіної, в наступнорічному бюджеті наразі закладені поточні видатки, тоді як капітальні розглядатимуться за результатами виконання бюджету-2017, а саме: чи буде його перевиконання.

 

Як фінансується «культура»

Голова профільної комісії Олена Матросова («Самооборона»), звернула увагу на «бідну», на її думку, програму розвитку культури на 2018-20 роки. «На відміну від розлогої програми розвитку освіти, по культурі – лише 5 сторінок. Одні заклади фінансуються у повному обсязі, інші – за залишковим принципом. Як-от, 1 мільйон на БДТ, і 121 тисяча на музичну та художню школи, які дають освіту. На музей – 30 тисяч гривень, з яких 20 тисяч – на придбання експонатів», – висловила думку депутатка та запропонувала скласти нову програму з урахуванням всіх потреб, а отже, перенести голосування на наступну сесію. Але колеги по депкорпусу не підтримали таку ініціативу.

Будинки забрали з балансу ЖКО у нікуди: що чекає мешканців

Полеміка розгорнулася довкола питання «Про списання з балансу КП «ЖКО» багатоквартирних житлових будинків».

 

У «зауваженнях та пропозиціях КП «ЖКО», доданих до проекту рішення та підписаних начальником «ЖКО» Костянтином Калінським, вказано, чому приймати його недоцільно: «…На даний час відсутні відомості про уповноважених осіб житлових будинків, які пропонуються до списання, не встановлено порядку, способу, строку повідомлення даних осіб про їхню участь у роботі комісії. Крім того, встановлено, що комісія з метою фіксування технічного стану багатоквартирного будинку перед списанням проводить його огляд. При цьому, проектом рішення передбачено, що строк для надання актів на списання будинків на погодження міської ради не може перевищувати 2-х місяців з дати прийняття рішення про списання. Зазначені положення унеможливлюють фізично виконати вказане рішення, а саме: створити комісію, повідомивши уповноважених осіб будинку, отримати їхню згоду (незгоду) провести огляд технічного стану 73-х житлових будинків за період часу – не більше двох місяців.

…У 36-ти будинках із 73-х, що вказані в переліку, розташовані захисні споруди цивільного захисту (ПРУ).

… У 17-ти житлових будинках (підвальних, інших приміщеннях) знаходяться побутові приміщення, приміщення для зберігання інвентарю тощо. У разі списання з балансу проектом рішення не передбачено, яким чином будуть використовуватися вищевказані приміщення підприємством.

…На 35 будинків (із 73-х) відсутня технічна документація, технічні паспорти не виготовлені…».

Забігаючи наперед, варто сказати, що більшості депутатів було байдуже до цих аргументів. Рішення прийняли, а от хто нестиме відповідальність за його наслідки?

«Механізму передачі немає. Уповноважених осіб від будинків не існує. Технічна документація на 35 будинків із 73-х не виготовлена», – аргументував Юрій Камозін.

«Винен завжди мер, навіть коли сніг падає», – сказав у відповідь Олександр Супрунюк.

«Ми гальмуємо розвиток ринкових відносин у наданні комунальних послуг», – продовжив міський голова.

Юрій Камозін констатував: «Як спишемо, це означає, що припиняємо взагалі з бюджету фінансування. Чекатимемо, поки розваляться будинки?!».

37 калінськийКостянтин Калінський підтвердив, що за умов списання ЖКО не може розраховувати на бюджетне фінансування капремонтів, як це було раніше. Хіба що ЖКО буде визнане управителем. З його слів – таким шляхом пішли майже всі міста Хмельниччини.

«Ви не будете монополістами!», – наполягав Олександр Супрунюк.

«Незважаючи на те, що особисто не раз критикував ЖКО – це наше комунальне підприємство, яке забезпечує 260 людей робочими місцями та сплачує 2-3 мільйони податку у бюджет. Навіщо розвалювати те, що приносить прибуток та робочі місця?», – продовжив Юрій Камозін та висловив припущення, що таким чином «розчищається дорога» приватній фірмі депутата, наближеного до міського голови.

Як наслідок, аргументом для більшості депутатів стали не мешканці міста, а «ринкові відносини» мера. Із 30 присутніх обранців «проти» проголосували лише «самооборонівці» Юрій Камозін і Дар’я Мосійчук, «не голосували» Зіновій Айбін (БПП), Вікторія Андрущенко («Воля»), Ірина Дорожнюк («Самооборона»), Олена Матросова («Самооборона»), Іван Михасик (БПП). «Утрималися» Геннадій Вагнер («За конкретні справи»), Роман Веремій («Воля»), Юрій Мирончук («УКРОП»), Анатолій Олійник («За конкретні справи») та Сергій Степанюк (БПП). Для решти спрацював один-єдиний «беззаперечний» аргумент: бо так хоче мер.

голосование списання

З розполовиненням медсанчастини вирішили зачекати

Несподіваний поворот отримало питання про реорганізацію медсанчастини шляхом виділу із неї нової юридичної особи – комунального некомерційного підприємства. Всупереч тому, що подання про такі зміни було від керівництва медсанчастини, заступник головного лікаря, вона ж депутат міської ради від «Волі» Валентина Щукла повідомила, що не квапитиметься голосувати, поки не буде впевнена у доцільності таких змін. «Проект рішення готувався на виконання вимоги департаменту охорони здоров’я. Ми єдині в області не відділили первинну допомогу від вторинної, не створили окремий заклад.

Але виділ особливо це не вплине на якість надання медичних послуг, не збільшить доступність. Я особисто утримаюсь. Поки не буду впевнена, не голосуватиму. Тим паче, що в країні ще не створена Національна служба здоров’я, яка має скеровувати роботу «первинки». А це рішення ми можемо прийняти в будь-який момент, у нас ще є час», – пояснила Валентина Олександрівна.

Присутні депутати-медики також висловилися. «На сьогоднішній день краще утриматись. Є сумніви», – сказав Ігор Дем’янюк («За конкретні справи»). «Багато негативних моментів», – додала Вікторія Андрущенко («Воля»).

Як показало голосування, решта депутатів теж утрималися з цього питання.

Суперечка довкола інклюзивної освіти

Коли мова йшла про затвердження додаткових штатних одиниць у закладах освіти та структурних підрозділах, Олена Матросова висловила думку, що для забезпечення інклюзивної освіти 0,5 ставки асистента учителя недостатньо. А отже, ще 0,5 ставки потрібно додати у школи №№1,2,4 (в НВК діти з особливими потребами не навчаються). Начальник управління освіти, він же депутат від БПП Василь Мисько заперечив наявність такої проблеми, мовляв, у запровадженні ставок спиралися на відповідні штатні нормативи.

Рішенням сесії було розширено перелік адміністративних послуг, надаваних через ЦНАП. Змінено назву Нетішинського центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів на Нетішинський центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю.

37 мерНадбавки-премії-матеріальні допомоги міському голові

Обранці прийняли рішення «Про встановлення надбавок, преміювання та виплату матеріальних допомог міському голові Супрунюку О.О.» на 2018 рік.

Відповідно до нього, нетішинський градоначальник щомісяця отримуватиме надбавку за виконання особливо важливої роботи у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням надбавки за ранг та вислугу років.

Крім того, матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань та допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки у розмірі середньомісячної заробітної плати.

Ще – щомісячну премію, а також до державних і професійних свят у розмірі 100 відсотків посадового окладу з урахуванням доплат і надбавок.

Аби містяни розуміли, у скільки їм обходиться мер, його посадовий оклад – 7 тисяч гривень, ну а далі – проста арифметика.

37 юрчукПоверненню першого зама мер із секретарем не зраділи

Нетішинський суд повернув на посаду незаконно звільненого у першій декаді вересня першого заступника міського голови Євгена Юрчука. Судячи з реакції очільника міста та секретаря ради, у них на зама – нервовий тік. Тим паче, що нашвидкоруч довелося прилаштовувати фаворита мера Івана Романюка, який поквапом був призначений на посаду першого заступника.

Так от, незважаючи на рішення суду, депутати не скасували своє рішення про затвердження на посаді Івана Романюка.

Юрій Камозін поцікавився у міського голови, чи збираються подавати апеляцію, або ж проводити службове розслідування щодо нанесених бюджету збитків унаслідок судового рішення.

«Я буду ініціювати апеляцію, – сказав мер. – Юрчук уже має одну догану. Не виконав доручення Олени Хоменко». У свою чергу, секретар ради Олена Хоменко з викликом заявила, що сама заплатить судовий збір.

Немов флюгер, депутати повернулись до бізнесу, а не до людей

Звернення міської ради до Кабінету Міністрів та Міністерства екології щодо розроблення піщаного кар’єра на земельній ділянці, яка використовується як громадське пасовище не знайшло підтримки у депутатів – «за» проголосували лише 14, а отже, рішення прийнято не було.

«Звертаємось до вас з приводу намірів АТ УБ «ХАЕС» здійснювати видобування піску на земельній ділянці площею 19,6124 га. Зазначена земельна ділянка багато років використовується як громадське пасовище. Мешканці садибної забудови власними силами побудували міст через річку Горинь до ділянки для випасу худоби.

Мешканці впевнені, що розроблення кар’єру призведе до пониження рівня ґрунтових вод та пересихання колодязів. Техніка, яка буде перевозити пісок, руйнуватиме дорожнє покриття.

При відведенні земельної ділянки та зміні її цільового призначення не було проведено громадських слухань та не врахована думка громадськості щодо переведення земель сільськогосподарського призначення в землі промисловості.

Просимо призупинити будь-які дії, пов’язані з використанням вказаної земельної ділянки АТ УБ «ХАЕС», – написали нетішинці.

Позицію підприємства пояснив присутній його представник, депутат Олександр Степанюк: «Відбувається перешкоджання підприємницькій діяльності. Рейдерське захоплення. Щодо цієї землі депутати прийняли рішення ще у 2007 році. Ніхто не перечив. Громадські слухання були. Наразі підприємством витрачено близько 3-х мільйонів, створено близько сотні робочих місць».

Землю – під Будинок правосуддя

Для будівництва приміщення суду обранці передали 0,5642 га землі на вул. Набережній Державній судовій адміністрації.

Земельну ділянку 0,1802 га на Варшавській, яку на минулій сесії вилучили в СБУ, надали ГО «Світле майбутнє інвалідів» «для будівництва та обслуговування багатоквартирного житлового будинку».

З метою «економії паперу та фарби» депутатам закуплять планшети, – про це йшлося у розділі «Різне».

Руслана ЧЕРНЮК, Пост громадського контролю, №12, грудень