годівниці ЦТКУМЩороку взимку юні екологи КПНЗ «Центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» проводять екологічну акцію «Допоможемо зимуючим птахам».

Проведена акція сприяє вихованню не тільки милосердя й любові до природи, а й поваги до праці.

Для виготовлення годівничок діти використовували різноманітні матеріали: фанеру, коробки, пластикові пляшки, пакети з-під фруктового соку та іншого підручного матеріалу, з вирізаними отворами, з дахом.

Акцію ми розпочали ще в грудні, щоб птахи запам’ятали, де їх підгодовують, – написала у “Фейсбуці” Helena Matus, директор ЦТКУМ.

Фото Helena Matus.Фото Helena Matus.

Вихованці прислухались до порад своїх наставників – Аліни Білої, Катерини Федорчук, Наталії Токман: «Якщо регулярно поповнювати годівниці кормом, то це допоможе зберегти пташок від загибелі. Полюбляють пташки гарбузове, кавунове та насіння дині, просо, насіння соняшника, подрібнене кукурудзяне зерно, несолене сало.

Не варто годувати птахів гречаною, пшеничною, ячмінною крупою, а також рисом і пшоном. Два останні види круп розбухатимуть у шлунках птахів і завдаватимуть їм додаткових неприємностей у холоди. Також не слід загодовувати птахів хлібом».

Активними учасниками акції стали вихованці гуртків: «Юні охоронці природи», «Юні українознавці» та «Юні скаути».
Джерело – facebook.com